Ondernemingsplan is essentieel microfinanciering Zeeland Belting Service door Henk van de Voorde Een goed doortimmerd onder nemersplan is essentieel, zo wel voor starters als doorstarters. Maar met de kwaliteit van de busi nessplannen is het volgens Grace Boldewijn, voorzitter van Mi- croStarter Zeeland veelal droevig gesteld. „Onze coaches steken ontzettend veel tijd in het verbete ren van de kwaliteit van onderne mersplannen, vooral op finan- cieel-economisch gebied. VLISSINGEN - Onze ervaren coaches proberen ervoor te zorgen dat (startende) ondernemers met bei de benen op de grond blijven staan. Ondernemen is meer dan een bedrijf runnen en in een auto van de zaak rij den". aldus de Bredase die in 2002 in Londen werd uitgeroepen tot Europe an Black Business Woman. De landelijke stichting Microfinancie ring is bedoeld voor mensen met goe de ondernemersplannen, maar die hulp nodig hebben bij de uitwerking van hun ideeën en/of bij een bank niet terecht kunnen. Met coaching en/of krediet worden ze ondersteund om hun ondernemende dromen te realiseren. Ondernemers kunnen te recht bij één van de 37 Microfinancie ring ondernemerspunten voor intake, advies en het aanvragen van krediet. In MicroStarter Zeeland biedt naast hulp en advies bij het aanvragen van microkrediet, een netwerk van erva ren coaches aan om startende bedrij ven te begeleiden. Microfinanciering kan een maximale lening van 35.000 euro verstrekken om de bedrijfsvoe ring te ondersteunen. Het is een initia tief van het ministerie van Economi sche Zaken, waarvoor de gespeciali seerde kredietverlener Qreditsis is op gericht. ,,De waarde van een ondernemings plan wordt nogal eens onderschat, maar het is wel nodig bij het aanvra gen van kredieten. Wat zijn de plus sen en minnen bij het opstarten van een bepaald bedrijf. Een ondernemers plan dwingt om na te denken. Onze coaches moeten veelal duidelijk ma ken wat het nut is van een onderne mersplan. Waarom is het zo belang rijk? Daar gaat onnodig veel tijd inzit ten." De coaches van MicroStarter Zeeland zijn Luc Vermeulen, Ad van Alphen, Karlie van de Vijver, Geror- ge Lemout, Frans Buijs, Piet van de Maden en Mick Homoet. Aanvragen gehonoreerd De lancering van MicroStarter Zee land geschiedde op 9 juli 2009 in Landlust te Nieuwdorp. Sindsdien zijn er al ruim tien aanvragen gehono reerd. Sinds het uitbreken van de kre dietcrisis en de economische recessie De Poort 73 - Rilland Tel. 0113-551040 - Fax 0113-551080 Email: zbs@planet.nl - Website: www.zbsbv.nl 24-uurs transportbandenservice - www.transportbandenservice.nl Prinses Maxima op bezoek. Foto: Henk van de Voorde Grace Boldewijn en Karlie van de Vijver. is de bancaire sector terughoudend bij het verstrekken van financieringen. De startende ondernemer is daarvan de dupe. Microfinanciering kan soe laas bieden voor (doorstartende on dernemers om beginkapitaal te verga ren. Onlangs bezocht prinses Maxi ma, als lid van de Raad van Microfi nanciering, de Vlissingse bedrijven VI Computers en cafetaria De Smulpaap. Zij worden begeleid door de stichting MicroStarter Zeeland. De Prinses liet zich informeren over de betekenis van krediet en coaching voor deze be drijven. De prinses en de voorzitter van de Raad van Microfinanciering spraken met de ondernemers van de twee Vlissingse bedrijven, voorzitter Boldewijn en de coaches van Mi croStarter Zeeland over de aanpak en werking van de organisatie en de bete kenis voor de ondernemers. ,,Er be staan een aantal misvattingen over Mi crofinanciering. Wij zijn er niet om schulden van bedrijven af te lossen of om voorschotten te verstrekken, maar om (nieuwe) investeringen voor ondernemers mogelijk te maken en Foto: Henk van de Voorde eventueel een doorstart te realiseren. Wij proberen door vernieuwende op lossingen de omzet te verhogen, maar we zijn er niet om bedrijven van cle fi nanciële ondergang te redden. Inten sieve coaching staat centraal. De coaches zitten op de huid van de star ter en willen alles weten. Wat is bij voorbeeld de winstmarge? Zo haalde een startende ondernemer weliswaar een grote order binnen, maar via een veel te hoge korting. Dat konden we helaas niet accepteren. De order moest worden afgezegd", aldus Grace Boldewijn. De van oorsprong Surinaamse - eige naar van engineeringsbiireau Bocari met vestigingen in Breda, Paramaribo en Curacao - is net terug van een za kenreis in haar vaderland. Leidraad voor haar zijn ethisch en maatschappe lijk verantwoord ondernemen. Ze in- ves teert veel in sociale projecten zoals armoedebestrijding. Zo startte Grace in het binnenland van Suriname een fabriek op om economie en werkgele genheid in de regio te stimuleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129