Motto 2010: Boost your feelings Rotary Hulst houdt megaprojecten rek uw plan boost 26 Alain Werkers (links) en Jeroen van Laar. voorzitter van de BOOST-commissie respectievelijk de Junior Ka mer Zeeuws-YTaanderen. Foto: duofoto Gevoel met een hoofdletter G, daar draait het hoofdthe ma van de vierde editie van BOOST om, met als subtitel 'boost your feeling'. „Onderne men is passie. We gaan er alle maal vanuit dat we rationeel den kende wezens zijn, maar het juis te gevoel ergens bij hebben is voor ondernemers meestal van het grootste belang. In het gewo ne leven en zeker in het bedrijfsle ven worden vaak grote beslissin gen genomen, gebaseerd op 'het juiste gevoel' of een goed onder buik gevoel. De beste ideeën vloeien voort uit 'the best fee- Iing'. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Boost is hèt busi ness to business evenement van Zeeuws-Vlaanderen, georganiseerd door de Junior Kamer Zeeuws-Vlaan deren. Dit is een club van een 25-tal jonge ondernemende mensen tot en met veertig jaar, met persoonlijke ont wikkeling als primaire doelstelling. Trainen, netwerken en gezelligheid vormen de speerpunten van de Junior Kamer (JK). Jeroen van Laar (38) is de nieuwe voorzitter van de JK Zeeuws-Vlaanderen, waarvan het voorzitterschap jaarlijks rouleert, ge heel in de geest van het wereldwijde adagium 'learning by doing' van Ju nior Chambers International. Het jaar lijks wisselende hoofdthema van de JK Zeeuws-Vlaanderen is gerelateerd aan de professie van de voorzitter. Van Laar is directeur-eigenaar van Sa- man Assurantiën uit Axel en bedacht het thema 'Succes Verzekerd', met als ondertitel 'De voorwaarden'. „Je moet het zien als een kwinkslag. De subtitel verwijst naar de polisvoor waarden, de zogenaamde kleine letter tjes". In 2009 was 'Bouwen aan de Toekomst' het thema van de JK Zeeuws-Vlaanderen en Stijn Guilliet (in het dagelijks leven directeur-eige naar van Leenhouts' Aannemingsbe drijf) voorzitter. De JK maakt zich keer op keer hard voor de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen en poogt met projecten als 'BOOST' en 'Be drijfsopvolging' het ondernemerskli maat in de regio te stimuleren daar waar mogelijk is. Het thema van vo- rigjaar verwees ook naar de eigen or ganisatie. De toekomst van de JK Zeeuws-Vlaanderen moet namelijk gewaarborgd blijven ondanks het uit treden van veertien leden in drie jaar tijd wegens 'pensionering'. Ellen Kox, Paul Bouman, Frank Abbeel en Samir Lhachmi zijn bezig aan hun laatste jaar onder auspiciën van de JK. „Gelukkig hebben we jaarlijks aan was van goede nieuwe leden. Zo zijn bijvoorbeeld Angelo van de Ree, Sven van der Meijden en Anne-Dou- we van der Zee onlangs de gelederen komen versterken. „De kracht van de JK is dat er constant nieuwe mensen toetreden om de club jong en verfris send te houden. Het zorgt voor dyna miek en geeft jongeren de kans om te groeien. Het totaal van zo'n 25 leden is een mooi aantal om de verschillen de commissies goed te bemannen. Kwaliteit gaat boven kwantiteit", al dus Jeroen van Laar, die op zijn zes tiende Hellevoetsluis verruilde voor Hulst en commerciële en bedrijfseco nomie studeerde aan de HZ in Vlissin- gen. Jeroen wordt in het dagelijks be stuur geflankeerd door Paul Bouman (secretaris), Stijn Guilliet (penning meester), Raphaël Verbrugge en Edwin Eggebeen. Het hart van de JK vormen de commissies. Eén van de drie vrouwelijke leden van de JK Zeeuws Vlaanderen, Annemarie de Deckere -Truyman, voert de commis sie Bedrijfsopvolging aan die in okto ber het gelijknamige derde sympo sium organiseert in het Terneuzense Scheldetheater. De vierde editie van BOOST wordt op vrijdag 26 novem ber 2010 gehouden in het Schelde theater. BOOST-voorzitter Alain Werkers en zijn commissie trachten het succes van de voorgaande edities te evenaren. Boost 2009 was namelijk bijzonder geslaagd met al weken van tevoren een uitverkochte grote zaal in het Scheldetheater. Ongeveer 550 ondernemende mensen kozen Mar leen Steijaert-de Rechter van Kids- Koots Marleen als winnaar van BOOST 2009. Zij ontving de investe- ringsboost van 50.000 euro. „We heb ben er zin in, we have the right fee ling!" zegt Alain Werkers. Ondernemers gezocht De BOOST-commissie 2010 is van zelfsprekend ook dit jaar weer op zoek naar innovatieve ondernemers in Zeeuws Vlaanderen die hun fee ling willen laten spreken. Conditio si ne qua non is het opstarten van een nieuw bedrijf respectievelijk het in de markt zetten van een nieuw product. „Gevoel voor innovatie en vernieu wing is essentieel voor de concurren tiekracht van een bedrijf. Stilstand is achteruitgang. Naast startende onder nemers kunnen ook bestaande onder nemers met een innovatieve of ver nieuwende ontwikkeling zich kandi daat stellen" verklaart Alain Werkers, in het dagelijks leven trader/broker bij Wijnhandel Herman. Hij wordt in de BOOST-commissie bijgestaan door Annemarie Roffel, Lino de Jong, Patrick Wille, Jean-Pierre van Wesemael, Raphaël Verbrugge en Jeroen Verdurmen. Kandidaten met het juiste gevoel kunnen zich nu al aanmelden via www.jkboost.nl 1 e 14e Reynaert Fietstocht lllll ll I dit jaar verreden op zaterdag 5 0 ^0 1 0 staan dit jaar onder aanvoering van Gert Post, directeur van H4A. Het voorzitterschap rouleert ieder jaar. Lijfspreuk van Rotary wereldwijd is 'serve above your selve' en 'share': als mensen om elkaar geven kun je meer bereiken. Met de opbrengst van de Reynaert Fietstocht worden per tradi tie diverse goede doelen gesteund. Dit jaar wordt de opbrengst aange wend ten bate van Laos, Kliniek Hulst en Stichting MS Research. Vo rig jaar werden de gelden besteed ten faveure van de Hulster school voor speciaal onderwijs De Brug, Praktijk school Hulst en Kids Place. Dit laatste behelst een onderwijsproject voor straatkinderen in Brazilië in samen werking met de Braziliaanse Rota- ryclub Recife Boavigem, zusterclub van Rotary Hulst. Rotary Hulst komt wekelijks plenair bijeen in het Hof van Vlaanderen, waarbij meestal een van de eigen leden een presentatie houdt of een gastspreker uitnodigt. Er worden maatschappelijk interessante thema's behandeld. Daarnaast worden regelmatig interessante bedrijfsbezoe ken gehouden. Er is binnen Rotary Hulst veel diversiteit van branches, met zowel ondernemers, vrije be roepsbeoefenaren en ondernemende mensen in loondienst. In Rotary Hulst wordt het blikveld verruimd door kennisoverdracht; er wordt De Reynaertfietstocht voert door de schilderachtige Zeeuws-Vlaamse pol derwegen. door de verscheidenheid in professie over het eigen vakgebied heengeke- ken. De leden vinden dienstbaarheid aan de samenleving een groot goed en zijn betrokken bij diverse humani taire projecten. Rode draad vormen de commissies die nader invulling ge ven aan de humanitaire doelstellin gen. Rotary Hulst onderhoudt goede contacten met andere Rotary Clubs in de (Zeeuws-)Vlaamse regio. Via (grensoverschrijdende) uitwisselings projecten wordt de taal en cultuur ver rijkt. Primaire doelstelling is om de betrekkingen.tussen -verschillende lan den, volkeren en culturen te verbete ren. Naast de Braziliaanse Rotaryclub Recife Boavigem (Brazilië) zijn de Vlaamse Rotary afdelingen Antwer- pen-Wilrijk en Waasmunster-Durme- land zusterclubs van Rotary Club Hulst. De Matthaus Passion in de Hulster basiliek is net als dc Reynaert Fietstocht een megaproject van Rota ry Hulst. De Matthaus Passion wordt jaarlijks door ruim vijfhonderd men sen bijgewoond. Hèt culturele evene ment van Rotary Club Hulst wordt dit jaar gehouden op zondag 21 maart. juni. door Henk van de Voorde HULST - De opstapplaatsen zijn ten nisvereniging Hulster Ambacht, Cam ping de Winter (Klein Cambrondijk 2 Hulst), Ruitersportvereniging Axel, woonhuis Caveye in Overslag en een nader te bepalen locatie in Heikant in overleg met muziekvereniging Hei kant. Er is een 30, 50 en 100 kilome terroute plus een kinderroute. Het streven is een deelnemersveld van on geveer 2500 mensen, zowel recreatie fietsers als de meer getrainde fietsers. Belangstellenden voor de Reynaert Fietstocht kunnen zich op de 'wed strijddag' melden en inschrijven op een van de opstapplaatsen. De 44 leden van Rotary Club Hulst .E Q. aj - -C o-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 128