Duurzaam Ondernemen in Techniek contacta door Loes van der Hoeven Het thema van de 24e editie van Contacta.nl is 'Duur zaam Ondernemen in Techniek'. Hét Ontmoetingsplatform voor ondernemend Zuidwest-Neder land vindt plaats van dinsdag 2 t/m donderdag 4 november 2010 in de Zeelandhallen in Goes. GOES - Contacta.nl kiest voor conti nuïteit en speelt daarmee in op de ont wikkelingen in het bedrijfsleven. Maatschappelijk verantwoord en duurzaam ondernemen zijn niet meer weg te denken uit onze maatschappij en evenmin uit de grootste bedrijven- beurs van Zuidwest-Nederland. Voor het derde achtereenvolgende jaar wordt dit actuele en relevante onder werp verder uitgebouwd en dooront wikkeld. In 2008 was er het thema MVO als vervolg op het eerder dat jaar door de Provincie Zeeland ge organiseerde MVO-congres, in 2009 werd het een interactief beursthema met een Thema Podium en een Sym posium, dit jaar is de organisatie voor nemens een hal speciaal in te richten om het beursthema onder het voet licht te brengen: de 'Duurzaam On dernemen Hal'. De bedoeling is, van af nu een branche te koppelen aan duurzaam ondernemen Dit jaar is dat 'Techniek.' en met name Bouwtech niek, Installatietechniek, Elektrotech niek en Industriële techniek. In de Duurzaam Ondernemen Hal zullen naast bedrijven uit deze sectoren uit sluitend ondernemingen staan, die affi niteit hebben met of gelieerd zijn aan duurzaam ondernemen in techniek. "Vorig jaar heeft Contacta.nl een me tamorfose ondergaan, waarmee is in gespeeld op de behoefte aan vernieu wing, die zowel de standhouders als de bezoekers en de beursorganisatie hadden. Samen met delegaties van on ze stakeholders de overheid, het be drijfsleven en het onderwijs hebben wij toen een platform gevormd, dat heeft geïnventariseerd waarvoor on dernemend Zeeland Contacta.nl be zocht. Deze werkwijze is zo succes vol gebleken, dat wij hebben beslo ten, de ingeslagen weg te vervolgen. Uit de evaluatie van Contacta.nl 2009 blijkt dat er grote behoefte is aan het doorontwikkelen van hetgeen Con- tacta.nl 2009 geboden heeft. Uit de rijkelijk gevulde kapstok heeft het platform dus als beursthema Contac ta. nl 2010 gekozen voor Duurzaam Ondernemen in Techniek." Aan het woord is Jeanet Menheere van Zee landhallen Góes. Zij is de projectma nager van Contacta.nl. "Onderne mers in de Duurzaam Ondernemen Hal kunnen gebruikmaken van de centrale ruimte, het 'Thema Po dium'. Dit vormt als het ware een ver lengstuk van hun standruimte. Op het Thema Podium kunnen zij zich zelf op diverse wijzen profileren, in de vorm van allianties met het onder wijs, de overheid, branche- of werk geversorganisaties ol andere bedrijven Foto: duofoto 2010 zich special guests van de circa 250 exposanten zullen voelen. In de aanloop naar de beurs lichten wij de ze 'sluier' steeds verder op...!" Evenals in de zes voorgaande edities verzorgt de Ondernemer in de perio de voorafgaand aan de beurs alle offi ciële publicaties met betrekking tot Contacta.nl 2010. Daarin belichten zij thema's, noviteiten, bijzondere deelnemers enzovoort. Tevens brengt de Ondernemer op 27 oktober de Contacta.nl 2010 Beurs- krant uit in een oplage van 80.000 exemplaren. Naast de reguliere ver spreiding met de PZC en BN/De Stem ontvangen alle bedrijven, instel lingen, overheden en overige dienst verlenende organisaties in Zeeland, West-Brabant en op Goeree Overflak- kee een exemplaar. Belangstellenden kunnen via www.contacta.nl adver tenties of bedrijfsreportages in de Beurskrant van de Ondernemer boe ken. Standhouders krijgen daarin bo vendien gratis redactionele tekst. Contacta.nl e-Newsletter Jeanet Menheere: "Voor de tweede achtereenvolgende maal verzorgen wij als Zeelandhallen Goes in de aan loop naar de beurs onze Contacta.nl e-Newsletter. Daarin attenderen wij onze lezers op de allerlaatste ontwik kelingen rondom het ontmoetingsplat form. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden via www.contac- ta.nl. Om gevonden te kunnen wor den, moet u zich laten zien. Wij doen dat via de Ondernemer en onze Con tacta e-Newsletter! U kunt zich aan Zuidwest-Nederland presenteren als standhouder op Contacta.nl 2010. Daar wordt u door ruim 12.500 be zoekers gezien!" U'UW.COHtdCliï.ul Beursmanager Jeanet Menheere. Een beeld van Contacta 2009. door middel van presentaties, één-op-één interviews enzovoort. In onze communicatie tijdens de aan loop naar en gedurende de beurs plaat sen wij het Thema Podium volop in de spotlights. Dit is voor onderne mers dus dé mogelijkheid om gezien te worden! Bovendien dagen wij de exposanten uit, mee te denken over de opzienbarendste invulling van het beursthema. De meest spraakmaken de exposant op het gebied van duur zaam ondernemen in techniek wint de felbegeerde Contacta.nl Trofee." 'Duurzaam Ondernemen in Tech niek' kan ook vertaald worden in: - Energie en klimaat: wind-, getijde-, bio-, zonne- klimaatenergie en mobi liteit; - Afval: afvalmanagement en cradle to cradle; - Milieumanagement en advies. Bedrijven en instellingen, die hierin gespecialiseerd zijn en bovendien een link hebben met techniek, kunnen kiezen voor een stand in de Duur zaam Ondernemen Hal en deelne men aan de gezamenlijke presentaties op het Thema Podium. De mogelijkheden tot het organise ren van een Symposium waarin het beursthema centraal staat worden on derzocht. Het kostenaspect speelt daarbij een rol. Om de kwaliteit van vorig jaar te kunnen evenaren, zijn goede sprekers belangrijk. Het is wel de intentie, het Symposium in de Foto: duofoto Merralbioscoop op het Zeelandhallen- terrein te laten plaatsvinden, op de tweede beursdag voorafgaand aan de beurs. Dan kunnen ook exposanten er optimaal van profiteren." Pleinen Een van de krachtigste tools van Con- tacta.nl is de gezamenlijke presentatie in de vorm van een plein. Inmiddels hebben de eerste pleincoördinatoren laten weten, dat zij tijdens de 2010 editie deze succesformule wensen te continueren. Vanzelfsprekend krijgen individuele deelnemers evenveel aan dacht van de beursorganisatie. Voor de zevende achtereenvolgende maal heeft de Contacta-organisatie 'de Ondernemer' gekozen als exclusie ve mediapartner. Jeanet Menheere: "Samen met de uitgever van het be langrijkste zakenblad van Zuidwest Nederland gaan wij ons partnership op verrassende wijze intensiveren, op dat alle bezoekers van Contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 127