Het mobieltje als videointercom de computer KT solutions "/CTroor M/CB: Persoonlijl, Passé.ui en Betaaitaanu 21 Fleerbosseweg 7 Kapelle www.jware.nl 0113 71 55 33 door Dennis Rijsbergen De ontwikkelingen in de we reld van de telecom en iet zijn de laatste tien jaar zó snel ge gaan dat het voor ondernemers zaak is zich goed te laten informe ren. "Ondernemers moeten goed opletten dat ze een systeem kie zen dat geschikt is voor hun be drijf", stelt Sjaak Blok, manager telecom en utiliteit bij Paree BV in 's-Heerenhoek. "Een verkoop organisatie heeft iets anders no dig dan een fabriek." Sjaak Blok:'Systeem kiezen dat past bij je bedrijf.' veiliging en telefonie kunnen geïnte greerd worden. "In de zorg kun je bij- Voorbeeld een dwaalalarm instellen. Als iemand op de gang gaat dwalen, registreert een camera dat. Je krijgt vervolgens bericht op je mobiele tele foon en ziet op je beeldscherm wat er aan de hand is. Kortom datavoice, toe gangscontrole en camerabeveiliging kunnen allemaal geïntegreerd worden in één systeem." Cebit Blok is elk jaar te vinden op de Cebit, een grote beurs in het Duitse Han nover, waar de laatste snufjes op het gebied van iet en telecom te vinden zijn. Daar zag hij tien jaar geleden al de mogelijkheden van voice over IP. "Dat was toen een Griet Titulaer ver haal. Nu zie je het systeem in heel veel Nederlandse bedrijven." De integratie van systemen zorgt voor nog meer toepassingen in de na bije toekomst, denkt Blok. "Als straks het zorgnetwerk draait, dan kunnen huisartsen met een patiënt bellen ter wijl ondertussen de gegevens van die patiënt automatisch op een beeld scherm verschijnen. Zo'n systeem is bijvoorbeeld ook voor accountantskantoren handig. Je heb een klant aan de lijn en poef, je hebt zijn gegevens onmiddellijk op het scherm. En het systeem houdt pre cies bij hoe -lang je hem aan de lijn hebt gehad, zodat je een logboek kunt aanmaken en een factuur kunt sturen." Schiphol Ook camera's worden steeds slimmer, of beter gezegd, de software achter de Foto: Denvon Media camera's. "Kijk maar eens op Schip hol. Mensen uit Schengenlanden kun nen gewoon doorlopen. Er staat nie mand bij de douane, maar vergis je niet. Je wordt wel degelijk in de ga ten gehouden. Probeer maar eens te gen de stroom in te lopen. Camera's registreren dat meteen en geven een alarm af" De software van de came ra's is voor allerlei doeleinden aan te passen, zegt Blok. "Je kunt de soft ware zo instellen dat er een alarm af gaat als er meer dan vier mensen tege lijk door een gang lopen. Of als men sen van links naar rechts lopen. Bij een supermarkt of warenhuis kunnen camera's registreren naar welke gang klanten het eerst lopen als ze binnen komen. Met die gegevens kan de in richting van de winkel aangepast wor den. Kortom: er is zo ontzettend veel mogelijk." Door al die toepassingen is het voor ondernemers soms allemaal wat ono verzichtelijk geworden. Paree helpt ondernemers door ze te informeren en te ondersteunen bij het maken van juiste keuzes. "Natuurlijk lijkt het alle maal ingewikkelder. Aan de andere kant, vroeger kocht je een kast voor tien of twintig telefoons. Had je later op de bovenverdieping een extra tele foon nodig, had je een nieuwe kast nodig en kon je de oude weggooien. Nu maakt liet niet uit of je één of honderd telefoons wilt. Dat is ge woon een kwestie van de software aanpassen." 'S-HEERENHOEK - Nog niet eens zo heel lang geleden prikte je een stek ker in een telefoonaansluiting en je had telefoon. Een analoog systeem dus. Tegenwoordig zijn al veel bedrij ven overgeschakeld op voice over IP of voip, waarbij het internet of een an der netwerk gebruikt wordt om spraak te transporteren. Telefoons worden aangesloten op een computer server van het bedrijf. Aan diezelfde server hangen bijvoorbeeld ook de computers van het bedrijf en de came rabeveiliging. Kortom één infrastruc tuur voor verschillende toepassingen. "We zeggen wel eens gekscherend als we bij een bedrijf een nieuwe server uitpakken: 'Wordt dit een telefoon centrale of een kofrieautomaat?"'lacht Blok. Paree is gespecialiseerd in telecom en iet, industriële automatisering en servi ce en onderhoud. Van het aanleggen van bekabeling en camerabeveiliging tot het leveren van software en onder houd van systemen. "Iet en telecom waren enkele jaren geleden compleet andere sporten", stelt Blok. "Tegen woordig lopen die twee takken door elkaar heen. Telefoons kun je bijvoor beeld aansluiten op een server. En wil je er tien extra bij, dan is het een kwestie van de software aanpassen." Voor (beginnende) ondernemers kan het nogal ingewikkeld-zijn. "Een on dernemer komt dan hier en zegt: 'Ik wil een paar telefoonaanshiitingen'. 'Oké, maar wat voor een bedrijf heeft u dan', is dan onze vraag? Een fabriek moet, als het om communicatiemidde len gaat, bijvoorbeeld rekening hou den met de veiligheid. Een zorginstel ling zal weer willen dat de medewer kers mobiel te bereiken zijn. En een dienstverlenende organisatie moet goed bereikbaar zijn voor klanten en zal een telefooncentrale met telefo niste of een keuzemenu nodig heb ben." De medewerkers van Paree geven dan ook uitgebreid advies aan klan ten. "Het liefst gaan we met de klant om tafel om vragen te stellen en ant woorden te geven." Wat veel onder nemers niet weten, is dat vandaag de dag enorm veel mogelijk is in de iet- en telecombusiness. "Je kunt bijvoor beeld spraak- en videointercom op je telefoon krijgen. Dus als er bij je bedrijf wordt aange beld, kun je op je telefoon zien wie voor de deur staat." Ook camerabe- ICT en techniek, veel mensen snappen er niet veel van. Foto: W egener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123