Ondernemer kent niet alle fiscale kansen persoonlijk Professioneel Prijsbewust Hans de Boer op Impuls Lentemeeting de accountant Hamelink Menue Groep Ondernemers kunnen niet om de fiscus heen. Maar vaak weten ze niet waar voor hen de kansen liggen. Van Oers Ac countancy Advies in Breda wijst hun op die kansen. "De per soonlijke situatie van een onder nemer, maar ook zijn doelen en mogelijkheden. Dat is voor onze adviseurs de basis om een deskun dig advies te geven dat zijn weer slag vindt in de jaarstukken en be lastingaangifte van een onderne mer", zegt belastingadviseur drs. Sandra van Es-van der Mast. door Peter de Jong BREDA - "Een ondernemer wordt vanaf het moment dat hij start, gecon fronteerd met fiscale en administratie ve vragen", vertelt adviseur Van Es. "Of het nu gaat om de keuze van de rechtsvorm van de onderneming, het aantrekken van financieringen, het voeren van de administratie of het ver zorgen van de belastingaangifte. Dat zijn vragen die de ondernemer onno dig afleiden van zijn primaire doel: on dernemen. Juist bij deze zaken kun nen onze accountants en belastingad viseurs de ondernemer 'ontzorgen' en wijzen op het benutten van fiscale kansen." Volgens Van Es zijn dat de belangrijk ste taken van een belastingadviseur: het signaleren van fiscale risico's en het benutten van kansen. "Zeker in een tijd waarin het economisch moei zaam gaat, is het van belang om te we ten waar de mogelijkheden liggen. Zo kan een ondernemer nieuwe be drijfsmiddelen waarin is geïnvesteerd in 2009 en 2010 versneld afschrijven. Dat wil zeggen: in beide jaren maxi maal 50 procent. Daarnaast is de mo gelijkheid verruimd om verliezen te verrekenen." "Fiscale kansen zitten vooral in het leggen van de juiste combinaties tussen verschillende fisca le regels", legt van Es uit. "Zo levert versneld afschrijven in combinatie met de mogelijkheid van verruimde verliesverrekening direct voordeel op voor een ondernemer als er in 2007of 2008 voldoende winst is behaald. Maar ook het tijdig melden van beta- lingsonmacht behoort tot onze taken, indien een ondernemer niet langer in staat is om zijn belastingschulden en Sandra van Es: 'Persoonlijke situatie van klant is belangrijk.' Foto: Van Oers premies af te dragen. Op deze manier beperk je het risico dat een onderne mer als bestuurder hoofdelijk aanspra kelijk wordt gesteld." "Ook onze accountants kunnen on dernemers ontzorgen. Bijvoorbeeld door voor hen de administratie te voe ren. Dat kan ook online. Wij bewa ren het overzicht voor de onderne mer. Zo zijn ze continu op de hoogte van het financiële wel en wee van hun bedrijf. We denken mee over de administratie en over interne bedrijfs processen. Zodoende weet de onder nemer of hij op de goede weg zit", zegt Van Es. Dynamisch vak Van Oers is een middelgroot, zelfstan dig kantoor in West-Brabant met cir ca driehonderd medewerkers. Zij be dienen hun klanten vanuit vestigin gen in Breda, Oosterhout, Et- ten-Leur, Roosendaal en Zundert. De cliënten zijn vooral actief in het midden- en kleinbedrijf. "Accountan cy en belastingadvies zijn dynamische vakken", zegt Van Es enthousiast. "Er zijn continu veranderingen in wet- en regelgeving. Daardoor zien veel ondernemers door de bomen het bos niet meer. Als ondernemer kun je eigenlijk niet anders dan een professio nal in de arm te nemen. Het is voor een ondernemer die zich op zijn ei gen werk wil focussen gewoonweg niet bij te houden. Elke week ver schijnt er een boekwerkje met nieu we jurisprudentie. Die bespreken we in ons wekelijkse vaktechnisch overleg. Ook komt daar aan de orde wat er bij onze klanten speelt. Door voortdurend in gesprek te zijn met onze cliënten en goed op de hoogte te blijven van de regelge ving, kun je proactief werken voor de klant." "Onze accountants en belastin gadviseurs zijn veelal generalist Maar we hebben ook specialisten op het ge bied van bijvoorbeeld btw en interna tionaal belastingrecht en daarbij on derhouden we relaties op internatio- Hans de Boer, voormalig voorzitter van MKB Nederland en ex- voorman van de Task Force Jeugdwerkloosheid komt op don derdag 15 april naar Zeeland. Hij is een van de sprekers tijdens de Im puls Lentemeeting 2010. Plaats van handeling: het nieuwe ROC- ge bouw op het ZEP terrein in Middelburg. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Hans de Boer zal ij op die dag een presentatie verzorgen over het fenomeen vakcolleges'. Na deze presentatie zal de Regionale Stichting 'Vrienden van het Vakcolle ge' worden opgericht. Zeeland is dan de vijfde regio, die een Regionale Stichting Vrienden van het Vakcolle ge krijgt. Drenthe, Amsterdam, Rivie renland, Bameveld en Noord-Hol land noord gingen deze regio voor. Vrienden van het Vakcollege lande lijk is een overkoepelende stichting met leden uit het bedrijfsleven, onder wijs en de politiek. Hans de Boer zit in het bestuur van de landelijke stich ting, Ambassadeurs van de vakcolle ges werken daar samen aan de realisa tie, de inbedding en de kwaliteit van de vakcolleges. „Het bundelen van kennis is een be langrijke voorwaarde voor economi sche ontwikkeling. De afgelopen ja ren zijn veel mensen betrokken ge- naal niveau, met de wereldwijde orga nisaties Kreston International en The Leading Edge Alliance. Daarnaast heb ben we afdelingen met specialisten- teams. Zo heeft Van Oers Audit zich toegelegd op met name controle op drachten bij ondernemingen. Van Oers Corporate Finance richt zich met name op de begeleiding van fu sies en overnames binnen het MKB maar ook op het verkrijgen van finan cieringen Van Oers Agro richt zich op de boomkwekerij, veehouderij, hove niers en glastuinbouw. We hebben een sterke regionale binding en zor gen ervoor dat onze mensen fysiek aanwezig zijn in die lokale markt." Levensloop Van Oers heeft een bijzondere werk wijze. "We volgen de levensloop van een onderneming en hebben de ken nis en kunde in huis om in elk levens- loopvraagstuk te klankborden met on dernemers en hen te adviseren. Zo heeft een starter specifieke vragen. Maar er kan ook een moment komen dat een ondernemer personeel moet ontslaan en specifiek behoefte heeft aan een arbeidsrechtjurist. Ondanks dat verschillende adviseurs van Van Oers betrokken zijn bij de klant, is één van hen aanspreekpunt. Dat ver groot de betrokkenheid. Ook kun nen we dan sneller schakelen en pro blemen vóór zijn." Van Es en haar collega's hebben veel contact met hun klanten. Ook buiten het werk treffen ze elkaar regelmatig. "Van Oers is bijvoorbeeld sponsor van Stra- tos, een initiatief van ontwikkelings maatschappij Rewin, waarmee we on dernemers coachen. Maandelijks komt een groep ondernemers samen. Die contacten werken inspirerend en stimulerend. De deelnemers kennen en herkennen de problematiek en uit dagingen van hun collega's. Daarnaast starten we binnenkort met de eerste groep voor vrouwelijke ondernemers omdat zij in aantal ondervertegen woordigd zijn in de Stratos-groe- pen." Meekijken in de keuken Regelmatig legt een adviseur van Van Oers contact met de klant. Van Es: "Dat is niet alleen voor het doen van de aangifte en het opstellen van de jaarrekening. Het leuke van ons werk is dat we kunnen meekijken in de keuken bij allerlei ondernemingen. We houden onszelf op de hoogte van wat er speelt in de bedrijven en breng en ondernemers met elkaar in contact als we denken dat ze iets aan elkaar kunnen hebben. We zorgen ervoor dat we weten wat er gebeurt. Dan kunnen we indien nodig tijdig bijstu ren. Dat is onze kracht. Wij verdie nen onszelf in feite terug." raakt bij het Akkoord Zeeuwse Ken niseconomie. Juist dat was het doel: ontwikkeling van kennis in Zeeland, zodat er een verbinding wordt ge vormd tussen onderwijsinstellingen, overheden en ondernemingen", aldus Impuls. Tijdens de Impuls Lentemeeting ko men ook andere projecten aan bod. Zoals de Stichting Werkt voor Oude ren, regionale Transitie werkplaats Zuidwest Delta en Nucleair Valley Zeeland. Met de Lentemeeting wil Impuls Zee land een aantal strategische initiatie ven onder de aandacht brengen van het bedrijfsleven, het onderwijs en de politiek. De Lentemeeting begint om 14.45 uur en duurt tot 18.00 uur. Administratieve Dienstverleners Hamelink Menue Oostburg Handelsweg 2 4501 PG Oostburg T: +31 (0)117/38 39 43 Hamelink Menue IJzendijke Markt 5 4515 BA IJzendijke T:+31 (0)117/30 22 22 Hameltnk Menue Kanaalzone Axelsestraat 43 4537 AB Terneuzen T: +31 (0)115/45 47 73 Hamelink Sc Menue Van Hove Moersluisstraat 6 4561 HE Hulst T: +31 (0)114/69 03 67 Haraelink Menue Goes Willemsstraat 14A 4481 AT Kloetinge T: +31 (0)113/85 14 48 E: info(cl hmgroep.n 1 lwww.hmgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 119