Technasium slaat bruggen naar hoger onderwijs Accountantskantoor Van der Staal is betrouwbaar Technocentrum Zeeland brengt onderwijs en bedrijfsleven dichter bij elkaar Een goede prijs-kwaliteit verhouding, persoonlijke benadering en korte communicatielijnen zijn speerpunten van beleid bij Accountantskan toor A.A. van der Staal uit Terneuzen. De kleinschaligheid van het kantoor brengt met zich mee dat van Art van der Staal AA en zijn medewerkers flexibel kunnen opereren, terwijl de kosten binnen de perken blijven het geen de cliëntèle uiteraard ten goede komt. Het kantoor richt zich met na me op de middenstand van Zeeuws-Vlaanderen. „In mijn klantenbestand zitten veel kleinere ondernemingen die in principe niet te onpersoonlijk benaderd willen worden. Voor mij is groei geen doelstelling op zich. Het moet te behappen zijn. Ik ben in 1993 zelfstandig ondernemer geworden nadat ik bijna tien jaar op een (te) groot en nogal onpersoonlijk accountantskantoor had gewerkt, met een vergelijkbaar declaratieniveau. Ik dacht:'dat kan anders'. Ik heb in prin cipe met alle klanten vaste afspraken op jaarbasis, met vaste maandelijkse facturen. Klanten durven soms grotere kantoren niet te bellen vanwege de hoge uurtarieven, wat ten koste gaat van advisering en kwaliteit.Via de per soonlijke benadering van ons kantoor is gebleken dat een goede vertrouwensre latie is op te bouwen tussen accountant en cliënt. Dit is de afgelopen jaren in de advisering een pré gebleken. Het moet klikken tussen adviseur en cliënt. In de ruim zestien jaar dat ik op mezelf werk heb ik een klantenpakket verzameld dat bij me past. Kwaliteit vind ik belang rijker dan groei. Wij zijn gecontroleerd stabiel gebleven met volop ruimte om de klant goed en tijdig te woord te staan. Naast het werk is ontspanning es sentieel. Ik wil als ondernemer de vrij heid kunnen hebben om eens op een middag te gaan fietsen om het hoofd even leeg te maken." Art van der Staal was in het verleden een verwoed korf baller en tennisser, terwijl hij ondertus sen al weer jaren verknocht is aan de wielersport. „Ik ben altijd behoorlijk actief geweest in het vrijwilligersnet- werk. Zo was ik penningmeester van tennisclub Animo, de VVV Terneuzen en de stichting Jazz Festival Terneuzen. Momenteel ben ik penningmeester van Delta Tour Zeeland en het Portaal van Vlaanderen. Ik sponsor tegenwoor dig mijn eigen mountainbikeclubje en enkele Zeeuws-Vlaamse tennissers. Ik vind het belangrijk om als kantoor midden in de maatschappij te staan." Huisarts voor ondernemers De gedegen advisering van Accoun tantskantoor van der Staal gaat veel ver der dan standaardzaken als samenstellen van jaarrekeningen en belastingaangif ten. „Het is belangrijk om dicht bij de klant te staan. Als een klant bijvoor beeld wil innoveren is het zaak om een investering samen door te rekenen om te kijken of deze rendabel is. Het is ook de taak van een accoun tant om samen met de klant gesprek ken aan te gaan met de bank. Aan de hand van financiële prognoses kan er bijvoorbeeld gekeken worden welke mogelijkheden er zijn op het gebied van kredietverlening. Ik zie mezelf wel eens als huisarts voor ondernemers. Je Art van der Staal AA: 'goede vertrouwensrelatie tussen accountant en cliënt* probeert problemen te lokaliseren en kijkt vervolgens naar welke specialist ze eventueel moeten. In het kader van complexe fiscale vraagstukken zorg ik dat ik een goede fiscalist achter de hand heb, waar mijn klant naar kan worden doorverwezen. Het gaat erom dat alles zo goed mogelijk geregeld wordt voor de klant. Je moet weten waar je eigen grenzen liggen en niet ten koste van de klant alles zelf willen oplossen, maar er wel voor zorgen dat men naar de juiste mensen wordt verwezen. Ik sta op het standpunt dat in crisissituaties de goede ondernemers boven water komen drij ven. Zij zijn veelal inventief en creatief omdat er tenslotte toch brood op de plank moet komen." Accountantskantoor A.A. van der Staal Brouwerijstraat 11 Postbus 1038 Terneuzen Tel: 0115-64 85 61 Fax: 0115 - 64 85 62 art@aavanderstaal.nl www.aavanderstaal.nl GOES - Het Technocentrum Zeeland richt zich bij het af stemmen van opleidingen en be drijfsleven op alle soorten onder wijsinstellingen, van basisonderwijs tot middelbaar- en hoger onderwijs. Diverse organisaties maken zich al enkele jaren sterk om het dreigende tekort aan technische vakmensen op te vangen. Men heeft daarbij vooral de focus op het middenkader. Er dreigt in de nabije toekomst in Zee land echter ook een groot tekort te ontstaan aan hoger opgeleide tech nische mensen. Het Technasium biedt uitkomst. Het is een formule voor beter Bèta onderwijs. Het Technocentrum Zeeland faciliteert om onderwijs en bedrijfleven dichter bij elkaar te brengen. Zo helpt het Techno centrum ook mee om de doelstellingen van het Technasium te realiseren. Met het Technasium wordt beoogd dat er veel meer hoog opgeleide technische mensen zullen doorstromen naar het bedrijfsle ven. Zeker in Zeeland, waar velen na hun middelbare school elders gaan studeren, is het zaak om (technische) jongeren te blijven binden aan de streek. Wisselwerking Met het door Technocentrum Zeeland geïnitieerde project Bedrijf+School wordt concreet invulling gegeven aan de wisselwerking tussen bedrijfsleven en on derwijs. Centraal in Bedrijf School is een database van ruim 250 participerende Zeeuwse bedrijven die door scholen be naderd kunnen worden voor gastlessen. erlingen van de tweede klas Technasium aan de slag in het Goese Lyceum. bedrijfsbezoeken, stages en docentstages op technisch gebied. Bovendien bestaat voor bedrijven en instanties de mogelijk heid om technische praktijkvragen voor te leggen aan scholen met het doel deze door studenten te laten uitvoeren via studie opdrachten. Zo werken eerste en tweede klas Technasiumleerlingen van het Goese Lyceum aan een project in op dracht van een weeshuis in Ghana, bege leid door Ontwerpburo JootjeVaas. Klimaatverandering Een tweede project, Climate Proof Areas (CPA), vindt plaats in opdracht van de provincie Zeeland. Het is een Europees project, waarbij door verschillende landen die langs de Noordzee liggen, onderzoe ken worden gedaan naar de gevolgen van klimaatverandering op het gebied van water, natuur, economie en wonen. „Het doel is om binnen dit project van elkaar te leren en om eikaars projecten mooier en beter te maken. Samen weetje meer dan alleen. In diverse landen zijn er bepaalde pilotgebieden uitgekozen. In Nederland is dat het eiland Schouwen-Duiveland. De opdrachtgever heeft de taak om de onderzoeken uit de pilots op elkaar af te stemmen. Uiteindelijk moeten er aan bevelingen worden gedaan over hoe we in Europa beter met klimaatverandering om kunnen gaan", aldus Diane Robyn, coördinator Technasium aan het Goese Lyceum. Onderzoek en ontwerpen Naast het Goese Lyceum participeren Pieter Zeeman (Zierikzee), Nehalennia (Middelburg), De Rede (Terneuzen) en 't Rijks (Bergen op Zoom) in het net werk Zuid-West-Nederland van Techna sium. „Doelstelling is om op de praktijk gerichte bruggen te slaan naar HBO en wetenschappelijk onderwijs. Wij hebben zes Technasium klassen. Het vak Onder zoek en Ontwerpen vormt het hart van deze richting. Per leeijaar worden vier projecten per jaar gedraaid, veelal in op dracht van het Zeeuwse bedrijfsleven. De databank van Bedrijf+School is dan ook zeer interessant voor het Goese Lyceum. In november 2009 hebben we nog inten sief samengewerkt met de Hogeschool Zeeland in Vlissingen in verband met een scheikunde project in opdracht van Archema. Het was een mooie combinatie van bedrijfleven, middelbaar- en hoger onderwijs. Er werd druk heen en weer gereisd tussen Goes en Vlissingen. Geluk kig konden we gebruik maken van de door Technocentrum Zeeland gratis ter beschikking gestelde Techniekbus." ZEELAND EDRUF+SCHOOL =SAMEtt LERCR Technocentrum Zeeland Edisonweo 53b Vlissingen Tel: 0118-48 6810 Fax: 0118-48 6811 E-mail: info@technocentrumzeeund.nl www.technocentrumzeeund.nl www.bedrijfplusschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 118