ROC gebouw dansend geopend p Zaterdag 12 juni 2010 www.deltaridefortheroses.nl Ride for the Roses U kunt nu uw bedrijventeam inschrijven "Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel" bd0*''^ «onderwijs ten behoeve van "«3 06 Er werd maandagmiddag 8 maart heel wat afgedanst in het nieuwe schoolgebouw van ROC Zeeland in het ZEP com plex in Middelburg. Een groep studenten van de Cluster Horeca, Toerisme en Voeding (HTV) en het Economisch College Zeeland (ECZ), wekten met hun wilde danspassen op opzwepende mu ziek binnen de kortste keren de 1000 Watt energie op, die het con- fettikanon nodig had om zijn la ding te kunnen afschieten. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Deze 'opwekken de' openingshandeling was geheel in lijn met de identiteit van ROC Zee land: Een school, waar het zowel bin nen als buiten bruist van de activitei ten. Aansluitend aan dit spektakel gingen diverse sprekers in een rustigere omge ving in op het openingsthema 'Onder nemend onderwijs in een duurzame en inspirerende omgeving'. Daar sprak Ferenc Weisz, directeur Cluster Horeca, Toerisme en Voe ding opeens de verrassende woorden: "Wat Hollywood gisteravond deed, doen wij vandaag. Hier gaat immers nu de film 'ROC Zeeland' in premiè re" Als verlengstuk van de Amerikaan se versie reikte hij en medegastheer Je- 11e Marchand, directeur van het Eco nomisch College Zeeland, 'Oscars' uit aan drie Kanjers. Dankzij deze 'medewerkers achter de schermen', zijn de bouw en de verhuizing van de school vlekkeloos verlopen. Vanzelf sprekend volgden lovende dankwoor den van de laureaten aan hun teamle den, familie enzovoort. Vóór deze bijzondere huldiging had Ferenc Weisz het spits afgebeten. Hij verwelkomde in het bijzonder delega ties uit Maleisië en Duitsland met wie ROC Zeeland samenwerkt. Voorzitter van het College van Be stuur van ROC Zeeland Hennie van Meerkerk meldde dat met de opening van dit 10.000 m2 grote en zes verdie pingen tellende gebouw waarin zo'n 1.800 HTV en ECZ studenten onder wijs krijgen, het huisvestingsproject van de onderwijsinstelling op één ge Studenten openen dansend en swingend het nieuwe gebouw. bouw na is afgerond. "Voor dat ene hopen wij binnen afzienbare tijd ook een eigentijds gebouw 'aan het zoute water' terug te krijgen. Waren er tien jaar geleden nog 40 gebouwen, nu be schikt ROC Zeeland er nog over slechts acht, waarvan vier in eigen dom. Dat levert een aanzienlijke be sparing op. Voor Zeeland is het heel belangrijk, de jeugd binnen de provin ciegrenzen te houden en hen compe tentiegericht op te leiden in de regio. Daarom moet ook het onderwijs toe- komstbestendig zijn. Dat houdt onder meer in goede huisvesting, voldoende financiële middelen, gedifferentieerd onderwijs, optimale begeleiding van studenten, innovatiemogelijkheden, goed openbaar vervoer en goed perso neel. In dit duurzame gebouw van nu kan het onderwijs van morgen vorm worden gegeven!" Directeur Jelle Marchand benadrukte de positie van het ROC als interme diair tussen de studenten en de vragen uit de maatschappij. "Wij moeten de studenten adequaat en kundig oplei den om aan die vragen te kunnen vol doen. Onderwijs is niet vanzelfspre kend meer, ook leerlingen moeten na denken over goed onderwijs en de be antwoording van de vragen die voor ons liggen. Die kunnen klein zijn, maar ook grote maatschappelijke pro blemen. Met het duurzaam bouwen van de school is het begonnen, daar mee maken wij wat goed van de crisis die mede is veroorzaakt door het on voldoende bewustzijn van de conse quenties van het handelen van de Foto: Marijke Folkertsma mens. Onze studenten en het team moeten bewust worden van het be lang van duurzaamheid en daarnaar gaan handelen. Wij hebben inspiratie nodig om er iets van te maken." Disco in het schoolgebouw. Foto: Marijke Folkertsma - in samenwerking met PZC Subsponsors: grafisch bedrijf goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 108