Jong Management dineert I )RV M l\£K -rffsprM k jubileum» column ff dewildezeeuw.nl/IOjaa^ Belastingvrij uw privépand inbrengen in uw onderneming 03 Het is culinair genieten geblazen voor zakelijk Zeeuws-Vlaande- ren. Jong Management Zeeuws-Vlaanderen organiseert op vrij dag 23 april een culinair evenement ter ere van haar vijftienjarig be staan. Edwin Vinke van sterrenstaurant De Kromme Watergang in Slijkplaat verleent zijn medewerking aan JM Culinair. Het evenement vindt plaats in De Brouwzaele in Terneuzen en biedt genodigden een avondvullend programma van culinair niveau met veel entertainment. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Jong Management wil haar lustrum graag feestelijk vie ren met een evenement waar nog lang over nagepraat wordt. Jet Rui ter, voorzitter van de lustrumcommis sie: „Bij ons vijf- en tienjarig bestaan organiseerden we een managementga- me voor bedrijven uit Zeeuws-Vlaan deren, in combinatie met een aantrek kelijke spreker en een goed feest. Dit keer wilden we iets totaal anders. We hebben besloten het culinaire pad in te slaan, met een duidelijke link naar het thema ondernemen." De onderne mende jonge mensen van de lustrum- commissie zijn naast preses Jet Ruiter (st. OOM), Marco Hamelink (Sigma Personeelsdiensten), Ingmar Vermeu len (Makelaardij Vermeulen), Ivo Mattheeuws (AH en Gall&Gall Hulst), Minouche den Doelder (Sea- linq), Joyce Witte (Witte Boussen), Anouk Guilliet (Eyke Hogendoorn), Martijn Verschuren (Francie Cosme tics), Rones Wielenga (De Wilde Zeeuws) en Lieneke de Wolf (Werk en Vakmanschap). Jong Management rekent op onge veer 250 gasten die zakelijk actief zijn in Zeeuws-Vlaanderen. „Een unieke mogelijkheid om het nuttige met het aangename te verenigen; culinaire ver wennerij, gezelligheid en netwerken op één avond." De genodigden worden ontvangen met champagne en oesters. Robert Kranenborg, de bekende chef van het televisieprogramma 'Over de Kook' deelt zijn ervaringen op het gebied van culinair ondernemen met de aan wezigen. Daarna worden de gasten verrast met een tiengangenproeverij, verzorgd door het team van De Kromme Watergang. De avond wordt passend muzikaal omlijst. JM Culinair wordt afgesloten met een af- 7 c visie vorm I verleiding t (HU 36 22 U terparty. Jet Ruiter: „We streven er naar een avond neer te zetten van hoog niveau; niet alleen op culinair gebied maar ook qua entertainment. Onze gasten worden op alle mogelij ke manieren in de watten gelegd. Be halve de tiengangenproeverij kan er ook nog gesmuld worden van andere lekkernijen. En daarna is het tijd om te swingen op de dansvloer." Sponsoring „Een dergelijk evenement kan niet gerealiseerd worden zonder de steun van sponsoren. We zijn dan ook zeer content met een behoorlijk aantal be drijven dat hun naam aanJM Culinair wil verbinden, zeker in de huidige tijd. Zij zien het als een ideale gele genheid om hun zakelijke relaties en collega's waardering te tonen voor de prettige samenwerking." De leden" van Jong Management Zeeuws-Vlaanderen vervullen een be langrijke rol in de organisatie en pro motie van JM Culinair. Het event wordt georganiseerd door de lustrum commissie, bestaande uit tien Zeeuws-Vlaamse Jong Management leden. Daarnaast verspreiden alle Jong Management leden de informatie over JM Culinair in hun netwerk en spannen ze zich in voor de kaartver koop en het interesseren van sponso ren. „Er is een aparte groep aange maakt op Linkedln, JM Culinair, spe ciaal voor dit evenement. Daar is de laatste stand van zaken en informatie te vinden. En uiteraard is de volledige informatie, ook voor de kaartverkoop en sponsoring, te vinden op de websi te www.jmculinair.nl.", aldus Jet Rui ter. Jong Management is een aan VNO-NCW gelieerde vereniging voor ondernemers, directeuren en ma nagers tot veertig jaar. Jong Manage ment Zeeuws-Vlaanderen is opge richt in 1995 en bestaat uit een dertig tal enthousiaste ondernemers en mana gers uit de regio. Maandelijks vindt een bijeenkomst plaats, die steeds an ders wordt ingevuld. Zo worden naast bedrijfsbezoeken, ook educatie ve thema's behandeld. uww.jniculinair.nl; www.jongiiiatiagement.nl mr. Anja Zandee-Dingemanse FB is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Middelburg a.zandee@drv.nl De fiscus doet u in 2010 een bijzonder aanbod: u mag dit jaar een privépand inbrengen in een NV of BV zonder inkomstenbelasting en overdrachtsbelas ting te betalen. Is dit voor u een aantrekkelijk aanbod? Als de dga (directeur groot aandeelhouder) bedrijfspanden verhuurt aan zijn eigen BV noemen we dat een 'terbeschikkingstelling' (TBS), Hiervoor geldt de zogenaamde TBS-regeling. Deze regeling houdt in dat de dga die een pand aan zijn BV verhuurt de opbrengst tot zijn inkomen in box 1 moet rekenen. Dit kost maximaal 52% aan inkomstenbelasting. Ook de winst bij verkoop van het pand is belast in box 1Vanaf 2010 geldt de TBS-winstvrijstelling: het belaste resultaat is verlaagd met 12%, waardoor de belastingdruk maximaal circa 46% bedraagt. In dit jaar kunt u -onder voorwaarden- een bedrijfspand belastingvrij 'geruis loos' overdragen aan uw onderneming. Of dit voor u interessant is, hangt af van een aantal factoren. Wanneer is deze regeling voor u voordelig? De geruisloze inbreng in de eigen vennootschap kan aantrekkelijk zijn, omdat het combinatietarief van vennootschapsbelasting en inkomstenbelasting in box 2 veelal lager is dan het maximale box 1 tarief in de inkomstenbelasting. Daarnaast treedt bij inbreng in de BV een liquiditeitsvoordeel op. Dat komt doordat de heffing van inkomstenbelasting in box 2 pas aan de orde komt bij vervreemding van de aandelen of bij een dividenduitkering. Verder biedt een ondememingspand in een vennootschapsstructuur van meerdere vennoot schappen optimale flexibiliteit bij een latere verkoop van de onderneming. En wanneer is de regeling niet voordelig? Niet in alle gevallen is deze geruisloze inbreng echter voordelig. Wanneer u bijvoorbeeld het pand op korte termijn niet meer aan uw eigen BV verhuurt, maar aan een derde, is overdracht aan de BV niet interessant. Ook wanneer de waarde van uw pand op de vastgoedmarkt aanzienlijk is gedaald, is het niet voordelig om van deze regeling gebruik te maken. Voorwaarden voor geruisloze overdracht Voor het belastingvrij overdragen van een pand aan een BV gelden voorwaarden: Het pand dient samen met de daarmee samenhangende schulden in de BV te worden ingebracht: De feitelijke inbreng dient plaats te vinden vóór 1 januari 2011 De inbrenger had de onroerende zaak al voor 1 september 2009 ter beschikking gesteld aan de BV; De aandeelhouder én de BV moeten een verzoek indienen bij de fiscus voor deze overdracht; Voor de dga geldt dat hij vóór en na de inbreng van het pand in de BV ten minste 90% van de aandelen van die BV bezit; De inbreng mag niet geschieden tegen contante betaling, maar moet gebeuren met een tegenprestatie in aandelen of agio. Het is niet noodzakelijk dat de BV waarin het pand wordt ingebracht, een onderneming drijft. Het pand mag dus in een holding worden ingebracht. Het gebruikmaken van de regeling is dus niet altijd voordelig en is niet altijd mogelijk. Bovendien kunnen we in deze column slechts een korte schets geven van de TBS-regeling. Een goede uitvoering blijft maatwerk. Laat u dus altijd goed adviseren door een specialist. Ook met vragen kunt u contact opnemen met één van onze adviseurs. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van ruim 475 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Het bestuur van Jong Management.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105