Advies op maat Manifest voor glasvezelkabelnet De Column O O U pas begonnen <2 Stemmen 02 Foto: Marijke Folkertsma Bedrijf: Traas Verzekeringen hypotheken Eigenaar: Cor Traas Plaats: Arnemuiden Begonnen: 1 januari 2010 Tegenvaller: De rompslomp die het starten van een bedrijf met zich meebrengt. Er blijft nauwelijks tijd over voor je core business. Meevaller: Enthousiaste reacties in kwantiteit en kwaliteit. Traas verzekeringen hypotheken is een onafhankelijke full servi ce adviseur op het gebied van verzekeringen en hypotheken, ge richt op de zakelijke en particuliere markt. Het jonge bedrijf heeft een solide fundatie. Cor Traas (39) beschikt over ruim twintig jaar erva ring in het omzetten van financiële risico's van ondernemers en parti culieren in zekerheden door Loes van der Hoeven Daarbij stelt hij de persoonlijke wen sen van de klant altijd centraal. Van uit zijn landelijk dekkende netwerk van verzekeraars en hypotheekver strekkers zoekt de assurantieadviseur altijd naar de juiste oplossing om alle risico's weg te nemen. Dat doet Traas verzekeringen hypotheken als 100% zelfstandige onderneming onaf hankelijk. Cor Traas heeft ervaring in alle aspec ten van het assurantievak. In 1990 is hij gestart als buitendienstmedewer ker bij Assurantiekantoor Lahr Co. in Middelburg. Toen de eigenaar in 1993 met pensioen ging, verkocht hij zijn portefeuille. Na 1.5 jaar gewerkt te hebben voor de nieuwe eigenaren, trad Traas in 1995 in dienst getreden bij Ventevogel Assurantiën in Vlissin- gen. Daar werkte hij tot zijn benoe ming als directeur in 2001 eveneens als buitendienstmedewerker, maar kreeg volop de gelegenheid zich in de overige disciplines van het kantoor te bekwamen. In 2003 is het bedrijf ge fuseerd met het landelijk operende SAA tot SAA Zeeland. De ambitie van Traas reikte echter verder dan het werken in loondienst. In 2005 deed zich de mogelijkheid voor de eerste stap te zetten naar het zelfstandig on dernemerschap door compagnon te worden van Zeeland Assurantiën in Heinkenszand. Na vijf jaar besloot Traas-zijn eigen kantoor te openen in zijn woonplaats Arnemuiden. Op 1 fe bruari 2010 zijn de deuren van het ge heel verbouwde kantoor aan de Langstraat 41 officieel geopend. De vijf daaropvolgende open dagen zijn zo'n daverend succes geworden dat hij en zijn assistente nauwelijks aan werken zijn toegekomen. Cor Traas: "Verzekeringen en hypo theken zijn er in overvloed, maar de Er moet snel een fijnmazig glasvezelkabelnet in Zeeland komen. Absolute voorrang moet aanleg in Zeeuws- Vlaanderen hebben. Internetondernemers Peter Bakker en Remco van Leeuwen uit Ter- neuzen vragen politieke steun voor hun initiatief. Zij boden burge meester Jan Lonink van Terneuzen in zijn hoedanigheid als econo misch ambassadeur van Zeeuws- Vlaanderen het manifest 'Zeeland Ontwaak' aan. door Ikon Gregoor TERNEUZEN - De netwerkbeheer ders KPN en Zeelandnet/Delta heb ben nu ongeveer 3600 kilometer aan glasvezelkabel in de grond zitten. Dat lijkt veel, zeggen Bakker en Van Leeuwen, maar het is volstrekt ontoe reikend om ondernemend Zeeland te bedienen. Alleen de grotere bedrijven terreinen zijn op het net aangesloten, kleinere niet. Net zo min als stedelij ke centra, winkelgebieden en woon- clusters voor bijvoorbeeld ouderen. "Niet alleen zijn de netwerkbeheer ders onwillig het net uit te breiden, ze hanteren ook erg hoge aansluitkos ten en abonnementsprijzen. Vergele ken bij aanbieders in de Randstad worden in Zeeland prijzen gevraagd die een viervoud zijn van wat daar ge bruikelijk is", aldus het manifest. Als Zeeland niet binnen afzienbare tijd over een gedegen netwerk be schikt, dan zullen diverse IT- bedrij ven in de provincie verkassen naar el ders in het land, verwachten Bakker en Van Leeuwen. Dat heeft direct een verlies van tientallen arbeidsplaat sen tot gevolg. Zeeland zal bovendien verstoken blijven van nieuwe vormen van dienstverlening als databeheer, i"H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 270.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Geerings Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Marcel Schreur Ad van Meel Vormgeving: Hans Willekes vraag is of de klant die allemaal wel nodig heeft. Samen met hem bepalen wij, welke verzekeringen voor zijn onderneming of voor hemzelf en/of zijn gezin echt noodzakelijk zijn. Door die onder te brengen in een pak ket, kunnen wij bovendien een aan trekkelijk premievoordeel bieden. Het is ons uitgangspunt, ervoor te zor gen dat de pakketonderdelen perfect op elkaar aansluiten, er geen dubbele dekkingen aanwezig zijn en dat de verzekerde bedragen in overeenstem ming zijn met de werkelijkheid." De wet- en regelgeving wordt in Ne derland steeds stringenter. Dat vergt van de assurantieadviseur extra inspan ning en creativiteit om dezelfde zeker heden te kunnen blijven bieden. "Groei van ons kantoor sluiten wij niet uit, maar dat mag nooit ten koste gaan van onze persoonlijke werkwij ze en van het wederzijdse vertrouwen in en van onze klanten. Doordat wij hen persoonlijk kennen en over de vereiste tools beschikken, kunnen wij er steeds voor zorgen dat ook in deze snel veranderende markt hun risico's tot het uiterste minimum blijven be perkt. Traas verzekeringen hypo theken is niet voor niets jong en daad krachtig: wij vechten voor het belang van onze klanten!", aldus de dynami sche assurantieadviseur. back-upsysteme nsoftwareon twi kke- ling, live- streaming concepten, vi deo- management en - bewaking, die in potentie goed zouden kunnen zijn voor hinderden nieuwe arbeidsplaat sen. Met het oog op de gemeenteraadsver kiezingen vragen de internetonderne mers, gesteund door mensen uit de sectoren onderwijs, arbeidsvoorzienin gen en werkgeversorganisatie VNO/NCW, politiek- bestuurlijke aandacht voor deze problematiek. 'De digitale snelweg in Zeeland mag geen kasseibaantje blijven', is de nood kreet van Vinfotech. Ik stem sinds mijn achttiende jaar. Altijd, of het nu voor de gemeente of Europa is. Dat vind ik een hele prestatie, want ik stem al die jaren op de partij die uiteindelijk het meest blijkt te verliezen. Ei genlijk was ik daarom van plan om eens een keer over te slaan. Omdat ik naast het stembureau woon, toog ik er bijna automatisch heen. Pas achter het gordijn besloot ik welk hokje ik rood zou ma ken. Tot mijn verbazing was mijn impulsstem voor de gro te winnaar. Voor het eerst in mijn leven heb ik een partij aan de macht gebracht. Ik ben een kind van de jaren zestig, de jaren van opstandig heid en vernieuwing. Ik zat op een christelijke middelbare school. In 1967 mochten wij, leerlingen, voor het eerst stemmen. Het was niet zo ver wonderlijk dat de christelijke partijen met de meeste stem men aan de haal gingen, op de voet gevolgd door D66. Toch keek ik trots op het uit slagenbord: Eén stem voor de CPN, de Communistische Par tij Nederland. En van wie was die stem? Juist, van mij. Schande werd er gesproken over die ene anonieme rooie rakker. Na de middelbare school kwam ik terecht op de School voor de Journalistiek in Utrecht. Daar werd je vol komen genegeerd als je niet dagelijks Marx of Lenin citeer de. Juist daar stemde ik gniffe lend op Hans Wiegel. Eenmaal aan het werk word je een stuk serieuzer. Je brengt je stem uit op de partij waarvan je echt vind dat die het beste voor heeft met de stad, het land, het werelddeel en de aardbol. De rest van het electoraat was het helaas nooit met mij eens, want wat ik ook stemde, ik koos altijd de verliezer. Tot nu dus. Ik kan bijna niet wachten tot 9 juni. Hoe laat gaan de stemlo kalen open? Ron Gregoor i Reacties kunt u sturen naar: |9 r.gregoor@bndestem-pzc.nl Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 104