241 zeeland Co en Leny wonen 900 meter Goes kijkt naar bundeling musea Aanhangwagen nodig? Zeeland HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen met opvallende namen. In deze serie worden ze verklaard. Unicum Illegaal hekwerk uit natuurgebied Zaterdag 12 juni 2010 Zeeuwse De siormvogeis Vereniging UKtoretEnwgo Wiskunde voor echte liefhebbers vrijdag 19 maart 2010 I aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl De, inmiddels overleden, Zierikzeese kunstenares Hedy Bogaers maakte op verzoek van Leny en Co Quist een gevelobject voor de huisnaam Unicum. In het ontwerp zijn hart, hoofd en handen vorm gege- door Frank Balkenende GOES - Er moet een onderzoek ko men naar bundeling van Stoom trein Goes-Borsele (SGB) en Histo risch Museum De Bevelanden (HMDB) in Goes. Dat wenst het Goese, demissionaire college van burgemeester en wethouders. Het college, bleek deze week, staat volledig achter het Masterplan van de Stoomtrein Goes-Borsele, maar vindt tevens dat moet worden be keken of het streekmuseum is te verplaatsen naar het SGB-terrein aan de Stephensonweg. Het streekmusem in Goes, dat wordt betaald door Goes, Noord-Beveland, Kapelle en Borse- le, komt geld tekort en de bezoe kersaantallen vallen tegen. Er is vorig jaar een rapport ge maakt dat aangeeft hoe de situatie en de kwaliteit zijn te verbeteren. De vier gemeenten zouden dan wel structureel meer geld in het museum moeten steken. Met forse rijkskortingen in zicht, ligt dat moeilijk. Het CDA Goes, de groot ste fractie, heeft daarom de koers verlegd: het streekmuseum moet vooral draaien op de inzet van vrij willigers. De stoomtrein krijgt zon der beroepskrachten vier maal meer publiek over de vloer dan het HMDB. Een streekmuseum zou op de plek van SGB ook meer bezoekers kunnen binnenhalen. door Marijke Vael Ze lachen en zwaaien voortdurend naar voorbijgangers. Van uit de tuinkamer in hun bungalow heb ben Co Quist (73) en Leny Quist-den Boer (75) onbelemmerd uitzicht op mensen die door de Zierikzeese Maltastraat lopen. Veel van hen kennen ze bij naam en toenaam en dat is ook omgekeerd het geval, blijkt uit de reacties bui ten. Niet zo vreemd want de twee geboren en getogen Zierikzeeën- aren runden 35 jaar Quist Super markt aan het Havenplein, tegen woordig de Golff Supermarkt. Le ny gaat er nog iedere ochtend heen. Om de dagelijkse levensmid delen te halen. Maar vooral om mensen te ontmoeten die daar reeds winkelden toen zij en haar man er de scepter zwaaiden. En om de sfeer te proeven. „Ik zie of de vleestoonbank mooi is bijge vuld, hoe de groenten worden ge presenteerd en of er veel bloemen staan." Daar doet ze thuis verslag van. Want ook na 14 jaar zijn Leny en Co nog zeer betrokken bij hun levenswerk; de supermarkt die ze creëerden aan het Havenplein. „We begonnen in 1958 met een zelfbedieningswinkel van 70 m2. Toen we in 1996 stopten was het een supermarkt van 800 m2." In die periode woonde het stel ruim 31 jaar boven hun super markt. „Heel gezellig en levendig vanwege het uitzicht op het Haven plein." Toch hebben ze het in hun huidige woning aan de Maltastraat minstens zo goed naar hun zin. „We zijn nog iedere dag dankbaar. Het is zo'n mooi plekje met uit zicht op de Dikke Toren en het Slingerbos en vlak bij de stad. We wonen slechts 900 meter van on ze vroegere supermarkt," straalt Co, die in precieze afstanden denkt en praat. Het echtpaar vindt niet alleen de locatie, maar ook de manier waarop ze aan het pand kwamen uniek. „Toen Co 60 jaar werd verkochten we de super markt, terwijl het nog een aantrek kelijke, goedlopende zaak was." Co en Leny kochten een 2-on- der-ikapwoning in Poortambacht, maar dat beviel niet. Ze droom den van een bungalowtje aan de rand van de stad. Zo'n optrekje als de Maltastraat r, waar Leny, als be stuurslid van de NCVB, tientallen jaren over de vloer kwam voor ver gaderingen. „Dat was een droom huis, maar niet te koop toen wij wat zochten." Via de kerk kenden Leny en Co het echtpaar De longe, dat in de negentiger jaren in het Leny en Co Quist. „Het is een unicum dat dit huis op ons pad kwam. Er gaat geen dag voorbij dat we niet dankbaar Rabobank Clubkas Campagne groot succes! Rabobank. Een bank met ideeën. RENESSE - De provincie Zeeland heeft een afrastering en een contai ner weggehaald uit het natuurge bied bij het Watergat bij Renesse. De afrastering zou gebruikt wor den om illegaal damherten te van gen en de container werd gebruikt als schuilplaats voor schapen. De eigenaar had hiervoor geen ver gunning en was gesommeerd de spullen weg te halen, maar dat wei gerde hij te doen. "Fietsen voor een goed doel!" Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl 11 ten behoeve van &- Kijk voor de volledige uitslag op www.rabobank.nl/wnb Rabobank VLISSINGEN - Dertien leerlingen van basisschool Het Vlot in Vlissingen bo gen zich gisteren over lastige opgaven in de internationale Kangoeroe re ken- en wiskundewedstrijd. In meer dan veertig landen worden scholieren dezer dagen getoetst op hun wiskundevaardigheden. Er zijn zowel toetsen voor de basis- als de middelbare school. Volgens juf Floor Leemans van Het Vlot vonden de leerlingen de toets 'best wel makkelijk'. Op de foto helpt Juf Floor Nico van Nielen op weg in de opgaven van de reken- en wiskunde wedstrijd. foto Ruben Oreel Voetbalvereniging Voetbalvereniging VCK Voetbalvereniging de Noormannen r Serooskerke Muziekvereniging Oranjevereniging Oefening Kweekt Kunst Oostkapeiie Ct.; Korfba.veienigtng RingrijclerS Muziekvereniging Speeltuinvereniging Voetbalvereniging Oost-Souburg de Meeuwen Zouteisnde Gymnastiekvereniging Hygiea Speeltuinvereniging Meiveld Voetbalvereniging en... Oostkapeiie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72