zal het gebeuren ook' TUI 23 Bart Gabriëlse nieuwe programmeur Brogum gebruikt kunnen worden voor een pruikje voor kinderen met kanker Iers weekend bij eterij/tapperij Salud! Themamiddag over gebruiken rond Pasen VAN ZEELAND Vrouwen ontmoeten Laatste voorronde 2ndlnfluenz in Klomp Recordaantal subsidieverzoeken aan 'suikeroom' Stichting Renesse Leerlingen leggen krans bij joods monument vrijdag 19 maart 2010 trotse moeder van Josca. „Twee jaar geleden kwam ze op het idee toen iemand tijdens een spreek beurt over kanker ook zijn haar liet knippen voor kinderen met kanker. Toen dacht ik nog: "t zal wel'. Wat verwacht je ook van een kind van zes? Maar ze is heel vol hardend. Als ze eenmaal een idee in haar hoofd heeft, zal het gebeu ren ook." Dus nam Josca ruim twee jaar lang geen plaats in de kapperstoel. Tot afgelopen woens dag, omdat de krullen nu toch wel zwaar werden tijdens het judoën, wat Josca drie keer per week doet. Het is niet de eerste keer dat Vermaat lang haar knipt dat gebruikt kan worden om pruiken voor kankerpatiënten van te maken. Wel dat het haar van zo'n jong meisje is. Hij wijst mensen met lang haar ..en een kortgeknipte Josca komt tevoorschijn foto's Dirk-Jan Gjeltema die dat bij hem laten knippen, al tijd op de mogelijkheid om het te doneren voor kankerpatiënten. „We maken ze er altijd even op at tent. Eigenlijk zouden de organisa ties die de pruiken maken alle kap pers moeten benaderen om te vra gen dat ook te doen. Nu komt het meeste haar voor de commerciële markt uit landen als India. Er gaat behoorlijk wat geld in om." Josca stuurt haar paardenstaart op naar de Stichting Haarwensen, die er speciaal is voor kinderen tot 18 jaar. Bij wie het haar vervolgens precies terechtkomt, is volgens Ver- maat niet te achterhalen. „Je kunt ook niet van één paardenstaart een hele pruik maken, dus er zit al tijd haar van meerdere mensen in een pruik." Wel krijgt Josca als do nor een vermelding op de website van de stichting. Dat zijn zusje haar lange krullen liet afknippen, vond broer Casper vooraf nog 'heel dapper, maar ook wel zonde'. „Want ze heeft heel mooi haar." Toch moet hij, als Vermaat klaar is en er een kortgeknipte Jos ca tevoorschijn gekomen is, erken nen dat die nieuwe coupe toch ook wel erg mooi is. En dat vindt Josca zelf gelukkig ook. Vooraf was ze nog behoorlijk nerveus, maar als het eenmaal ge beurd is, valt het niet tegen. „Ik vind het eigenlijk wel heel leuk", zegt ze duidelijk opgelucht. En een beetje benieuwd naar de reac ties op school is ze nu ook wel. Want haar klasgenootjes in groep 5 van 't Kofschip in Zierikzee ge loofden het eigenlijk niet, dat Jos ca echt haar lange haar zou dur ven afknippen. En al helemaal niet dat ze daarmee ook nog in de krant zou komen. En nu? „Nou, misschien ga ik het nu wel weer laten groeien", denkt Josca. „En dan ga ik in groep 8 een spreekbeurt houden en tijdens de spreekbeurt mijn haar weer laten knippen voor kinderen met kan ker." En zoals we inmiddels weten: als Josca een idee heeft, zal het gebeu ren ook. Josca doneert haar afgeknipte krullen aan Stichting Haarwensen: www.haar- wensen.nl. Ook bij www.haardona- tie.nl kun je haar doneren. SCHARENDIJKE Eterij en tapperij Salud! in Scharen- dijke, onlangs nog winnaar van de landelijke horecawedstrijd om het Gouden Fust, heeft de komende da gen een Iers weekend. Vanavond is er in Salud! vanaf 21.30 uur live muziek van de band The Old Firm, die Ierse feestmuziek speelt op viool, harmonica en drums. Gedurende het hele weekend staat de menukaart in het teken van Ier land. Op de kaart staan onder ande re traditionele Irish Stew, Ierse zalm en als nagerechten Irish cof fee en Home made applepie. Van het vat schenkt Salud! Murp hy's Irish red en Guinness bier. ZIERIKZEE De Vrijzinnige Gemeente Zierik zee houdt zondag een ontmoeting smiddag rondom het thema 'paas- gebruiken'. Tijdens de bijeenkomst wordt stilgestaan bij allerlei paasge- bruiken. Ook wordt ingegaan op de vraag wat bij Pasen de relatie is tussen religie en natuur. Er worden verhalen verteld en is er ruimte voor creatief bezig zijn. Ook mensen die geen vaste kerkbe zoeker zijn, zijn nadrukkelijk wel kom. De bijeenkomst vindt plaats in de Gasthuiskerk in Zierikzee en begint zondag om 14.30 uur. mooist aangelegd www.verstratenenwalhout.nl BRUINISSE De hervormde gemeente Bruinisse houdt woensdag van 9.30 tot 11.30 uur een 'vrouwenontmoetingsmor- gen' in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. Er is koffie, muziek en samenzang, en Alie Hoek-van Kooten spreekt over het thema 'je lichaam zo mooi gebouwd'. OVEZANDE In popcentrum De Klomp in Ove- zande staat vanavond de laatste voorronde van dit seizoen van de bandwedstrijd zndlnfluenz op het programma. De rap-acts 100 Juice en Mastah-D doen een gooi naar een finale plaats, net als de lo-fi popband Ben- te Alice en een nog naamloze Zuid-Bevelandse rockband. Special act is de ruim twintig man sterke big band van de Zeeuwse muziekschool. De optredens in De Klomp beginnen om 20.00 uur in. Entree 5 euro. door David Duijnmayer zierikzee - Bart Gabriëlse, eige naar van cd-winkel Spin in Middel burg, wordt de nieuwe program meur van poppodium Brogum in Zierikzee. Hij begint na de zomer in die functie. Zijn winkel in Mid delburg sluit op 15 mei wegens te ruglopende verkoop. Brogum was op zoek naar een nieuwe programmeur, omdat Felix Schoone gestopt was. „Tot de zo mer staat de programmering ai", zegt voorzitter Frans Kruijff „Maar voor de periode daarna wa ren we naarstig op zoek. Via via zijn we bij Bart terechtgekomen. We zijn erg blij met hem, want hij weet vreselijk veel van muziek. We willen een zo divers mogelijke programmering bieden aan de in woners van Schouwen-Duive- land." Gabriëlse, die in zijn cd-winkel al regelmatig concerten organiseert, denkt zelf ook een diverse pro grammering te kunnen bieden. „De vorige programmeur was nog erg gericht op metal, ik ben meer allround. Persoonlijk ben ik een liefhebber van folk, maar het is de vraag of dat aanslaat in Brogum. In Middelburg weet ik dat er altijd veel mensen komen naar de con certen die organiseer, maar in Zie rikzee zal het even aftasten zijn wat wel en niet werkt." renesse - Bij Stichting Renesse is dit jaar een recordaantal verzoeken om - eenmalige- subsidie binnen gekomen. Het merendeel ervan is door de stichting ingewilligd. De bedragen - zo blijkt uit het ver haal van beheerder en administra teur van Stichting Renesse Dick Kooman - variëren van enkele hon derden tot enkele duizenden eu ro's. De regiocommissie voetbal Schouwen-Duiveland kan rekenen op een bijdrage van 580 euro van Stichting Renesse in de kosten ver bonden aan een wedstrijd van het Schouws dameselftal in het West- land. Vereniging Natuurmonumenten krijgt 2500 euro voor het (laten) vervaardigen van een nieuwe fol der over de Plompe Toren. Aan Stichting Festiviteiten Bruinisse wordt een subsidie van 3500 euro verstrekt voor de organisatie van een sloepenrace. De organisatoren van de Brouwse Dag krijgen 1000 euro en de Stichting rijdend tram museum kan rekenen op een bij drage van 4500 euro in de kosten voor het doortrekken van de tram lijn naar Schouwen-Duiveland. Voor de organisatie van het Ro mantic Festival krijgt de Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk een subsidie van 1500 euro. Een subsidie van 1000 euro gaat naar Stichting Bewaerschole voor een nieuw project. De samenwer kende musea op het eiland kun nen rekenen op een bedrag van 2000 euro voor de organisatie van museumdagen. zierikzee - Leerlingen van de ]o- han de Louis de Jongeschool in Zierikzee leggen woensdag 24 maart een krans bij het loods mo nument op de hoek Grachtweg/Caustraat. Daarmee herdenken ze dat op 24 maart 1942 18 loodse families uit Zierikzee door de Duitsers zijn weggevoerd om nooit meer terug te -keren. Eén van de leerlingen draagt een gedicht voor en er wor den korte toespraken gehouden. Voorafgaand aan de kranslegging begint om 11 uur een stille tocht vanaf het schoolgebouw richting monument. Op 4 mei legt de gemeente een krans. www.zoa.nl giro 550 apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71