Schouwse Brede school wordt een vrolijk gebouw 22lzeelai 'Als ze een idee heeft, Uitproberen is thema open dag in Cornelia GOEDE DOEL Josca (9) liet twee jaar lang d'r krullen groeien, zodat ze Werkstraf voor veroorzaken zwaar ongeval Appelen en eieren Meerdere functies komen samen in de bredeschool. artist impression Zeeuwland aluminiumfolie mee naar huis mocht. Voor deze bijzondere gele genheid was de knipbeurt nog gra tis ook. „Vraag het geld voor het knippen maar aan je moeder, dan kun je dat gebruiken om het haar op te sturen", besluit Vermaat. „Want dat zo'n jong meisje dat he lemaal zelf bedenkt en dan ook nog twee jaar lang volhoudt, dat is toch wel heel bijzonder." Dat vindt ook Mariska de Boer, de door Piet Kleemans zierikzee - Het is een bijzonder project. Anders dan andere brede scholen in Nederland. Dat zegt Pa trick Harting van projectontwikke laar Marsaki over de plannen voor realisering van een brede school in de Zierikzeese buitenwijk Noorder polder. Gisteren tekenden gemeen te Schouwen-Duiveland, woning bouwcorporatie Zeeuwland, Mars aki en schoolkoepel Obase een sa menwerkingsovereenkomst met betrekking tot het plan. Het wordt, zo beloven de samen werkende partners, een vrolijk en kleurrijk gebouw dat straks onder dak gaat bieden aan de openbare basischool Theo Thijssen, een kin derdagverblijf van Kinder Opvang op Schouwen-Duiveland (KOOS), de buitenschoolse opvang van kin deropvang De Bevelanden, een peuterspeelzaal, een sportzaal en een multifunctionele ruimte voor activiteiten van de brede school en welzijnsactiviteiten in de wijk. De indeling van de brede school is, zo leert een blik op een virtuele plattegrond, anders dan anders. Midden in het gebouw bevindt zich op de begane grond een po- vrijdag 19 maart 2010 door David Duijnmayer Ik weet zeker dat ze Josca morgen op school niet meer herkennen', roept broer Cas per uit als hij ziet wat er met het haar van zijn 9-jarige zus je gebeurt. Josca de Boer uit Zierikzee liet haar haar in twee jaar tijd tot een flinke lengte groeien, zodat haar volle krullen gebruikt konden wor den om een pruikje van te maken. Voor kinderen met kanker. „Ik vond het gewoon wel bijzonder om te doen" verklaart Josca haar actie. „Want ik vind het heel zielig als kinderen kanker krijgen." Afgelopen woensdag ging, na ruim twee jaar sparen, de schaar erin. Kapper Rik Vermaat van 't Kappertje in Zierikzee knipte reso luut een staart van 25 centimeter en 61 gram eraf die vervolgens in dium met tribune voor schoolvoor stellingen. Een boterhammenei- land er vlakbij is bedoeld voor kin deren die tussen de middag over blijven voor een verse lunch. In een buitenruimte op de verdie ping kan les gegeven worden, maar diezelfde ruimte kan ook ge bruik worden voor activiteiten van de buitenschoolse opvang. De kinderen kunnen ook prima bui ten spelen in de speelruimte bij de brede school. Elk lokaal - of honk zoals het bij de brede school genoemd wordt - beschikt over een eigen toiletgroep binnen dat honk. Het gebouw en de ruimte er omheen zijn zo be dacht dat het leren en de verschil lende andere activiteiten elkaar niet storen maar elkaar juist aan vullen en verrijken. Harting: „Het bijzondere is dat er geen sprake is van hokjes. Groepen maken sa men gebruik van de faciliteiten in het gebouw, maar er zijn geen scheidingslijnen. Het is een heel open structuur." Het definitieve ontwerp van het gebouw van architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft uit Middelburg is bijna klaar. De bouw van de brede school start naar verwachting medio 2011. Rik Vermaat zet de schaar in het lange haar van Josca... zierikzee - Verpleeghuis Cornelia in Zierikzee zet zaterdag de deu ren open tijdens de landelijke Open dag van de Zorg. Die dag staat in het teken van uit proberen; of het nou om eten, wo nen of bewegen gaat. Niet alleen het verpleeghuis maar ook thuis zorg en zorgcentra komen aan de orde. De open dag is bestemd voor mensen die zorg willen ervaren, buurtbewoners, mensen die in de zorg willen werken, vrijwilligers en andere belangstellenden. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld maaltijden proeven. In zorgcen trum 't Opper in Bruinisse wor den open tafels gehouden voor se nioren. Een voorproefje op het eten is in de Cornelia te nemen. In een nagebouwde huiskamer kan met een wijkzuster over thuiszorg worden gesproken en de (bewe ging stimulerende) spelcomputer Silverfit kan worden getest. Ook is er meer van de nieuwbouw van Borrendamme te zien. Op de zorgmarkt wordt informa tie gegeven over onder meer man telzorg, revalideren in het verpleeg huis en een aangepast vakantie huis op Aqua Delta. De kapper en pedicure in Cornelia openen hun deuren en er is muziek van No men Nescio. De open dag is van 10 tot 16 uur. middelburg - Een Zierikzeeënaar (19) is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van t20 uur. Ook legde de rechtbank hem een ontzegging van zijn rijbewijs op voor een pe riode van achttien maanden waar van twaalf voorwaardelijk. De man veroorzaakte 26 maart vo rig jaar een ongeval nabij Kats. Daarbij raakte zijn beste vriend voor de rest van zijn leven arbeids ongeschikt. De veroordeelde - die zelf ook gewond raakte - reed die bewuste dag veel te hard van Goes naar Zierikzee. Door een stuurfout belandde hij met zijn auto in een sloot. Ook een derde inzittende raakte toen gewond. De uitspraak is conform de eis. ZIERIKZEE - Het is zo gemakkelijk gezegd, ergens eten voor een appel en een ei. Maar wat als je letterlijk mag eten voor een appel en een ei, zoals gisteren bij restaurant Het Getij in Zierikzee. Dan doemen ineens andere vragen op, zoals wat voor eieren je mee moet brengen. Gekookt, rauw of mogen paaseitjes ook? De actie was een succes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70