De Hamer vindt voetballen nog ZATERDAG 20 MAART 32 j Driebanders van Onda grijpen titel Schoute per direct weg als trainer van DFS Nieuwdorp is in de derde klasse zaterdag nog steeds een titelkandidaat. Volgens routinier Martin de Ha mer is het kampioenschap echter te hoog gegrepen. vrijdag 19 maart 2010 goes - In de teamcompetitie van het district Delta Zuid West ging de titel in de eerste klasse drieban den naar Onda uit Krabbendijke. De tweede plaats was voor Schel- dezicht. In de tweede klasse waren er twee poules in regio Midden. De A-pou- le werd gewonnen door ALM 2 met achttien punten verschil ten opzichte van De Vier Linden 1. De winst in de B-poule ging naar LBV 4 dat slechts acht puntjes over hield op SSVW Zij maken in een onderlinge competitie uit wie regionaal kampioen wordt in deze klasse. In de libre Ci-klasse was de titel voor De Carambowl 2 dat op de laatste speeldag met vijf punten verschil over VEGABV 3 wipte. In dë C2 was ALM 4 de sterkste al scheelde het maar twee punten met De Herberg 2. In de C3 ging de titel naar De Vier Linden 3 voor ALM 5. De C4 was voor Scheldezicht 3 met elf punten voor sprong op ALM 7. LBV pakte de ti tel in de C5 klasse. burgh-haamstede - DFS en hoofd trainer Nico Schoute zijn met on middellijke ingang uit elkaar ge gaan. „De chemie was helemaal weg", vertelde woordvoerder Mar co van Oeveren gisteravond. „Dan is het het beste om uit elkaar te gaan." Schoute was aan zijn twee de seizoen bezig bij DFS, dat na de winterstop drie van de vijf compe titieduels verloor en af is gezakt naar de zevende plaats. De taken van Nico Schoute worden tot het eind van dit seizoen overgenomen door John Bonte, die al als assis tent-trainer bij het eerste elftal werkzaam was. Voor volgend sei zoen had DFS in een eerder sta dium Edwin Kriens al vastgelegd. AZVV-NIEUWDORP goals heeft Nieuwdorp dit seizoen gemaakt. Opponent AZW is met 3 7 treffers net iets productiever. door Michiel Bouwman nieuwdorp - Eigenlijk zou dit sei zoen het laatste zijn voor Nieuw- dorp-verdediger Martin de Hamer (35). De routinier speelt al bijna twee decennia onafgebroken aan de Nieuwdorpse Margrietstraat en had op de planning staan om in het tweede elftal te gaan voetbal len. De goede prestaties van de Be- velandse zaterdag-derdeklasser en het plezier deden hem echter te rugkomen op zijn keuze. „Het plezier is nog te groot", legt De Hamer uit. „Ik heb nog geen re den om te stoppen. Dat heb ik vo rige week aangegeven in een ge sprek met de trainer (Hans Hack) en de leider (Piet Puijpe). Hans had het wel een beetje verwacht. Hij ziet natuurlijk ook hoe het gaat. Al moet ik wel zeggen dat de leeftijd zich laat voelen. Het duurt steeds wat langer om te herstellen van een wedstrijd." Na een reeks van zeven ongesla gen wedstrijden op rij wacht mor gen AZW. In Axel. En dat kan wel eens een grote rol spelen, want uit is Nieuwdorp een stuk minder sterk dan thuis. „Niet ver liezen, dat is het belangrijkste. Het gaat natuurlijk wel om promotie naar de tweede klasse, al is het nog niet over als we verliezen. Zo drastisch wil ik het niet noemen. Het kampioenschap is nog te hoog gegrepen voor ons, want ik denk dat De Noormannen te goed is. Maar als nummer drie heb je na tuurlijk ook nog promotiekansen", zegt De Hamer, die tevreden is over het verloop van het huidige seizoen. „Na de degradatie van vorig sei zoen heerste er natuurlijk een be paald verwachtingspatroon: die zullen wel bovenin meedraaien. Dat blijkt nu ook wel zo te zijn, maar het eerste doel was om een periodetitel te pakken. Er kwamen een stuk of vijf spelers door vanuit de jeugd en het kost tijd om die in te passen. Die jongens rijden pas net op een brommer, maar ik moet zeggen: ze doen het boven verwachting. Ik zie het als mijn taak om ze wat bij te leren en te motiveren. Ia, dat is nodig. Er wordt soms wat te makkelijk ge dacht." Dat laatste kan Nieuwdorp mor gen niet gebruiken in de strijd tus sen de nummers twee en drie van de ranglijst. „AZW is voor ons al tijd een lastige tegenstander. De eerdere onderlinge ontmoetingen eindigden vaak in een kleine over winning of een gelijkspel. Deze keer schat ik onze kansen op fifty- fifty. Het is aan ons om de strijd op het middenveld te winnen en hun spitsen uit te schakelen. Mus tafa Yilmaz is een speler bij hen die het verschil kan maken, ik denk dat we daar wel een manne tje aan op moeten offeren. En Ka- na da Rosa Bernardo zal ik als laat ste man ook tegenkomen. Het is belangrijk om die kort te houden, want als hij weg is haal je hem niet meer in." Bij het uitschakelen van een aan valler kan De Hamer putten uit ei gen ervaring. Immers, de laatste man begon zijn loopbaan ook in de frontlinie. „Ik ben steeds een positie naar ach teren geschoven sinds ik in de B-ju- nioren begon met voetballen. Des tijds hadden -we geen A-junioren, waardoor ik meteen doorschoof naar het eerste. Dat is nu bijna twintig jaar geleden. Je kunt mer ken dat het spelletje een stuk snel ler is geworden. Maar wat onze klasse betreft denk ik dat diegene die het hardste werkt, het verste komt." Routinier Martin de Hamer (35) denkt nog niet aan stoppen bij het eerste elftal een wedstrijd." Bij ons proeft u veel meer dan alleen de goede sfeer! Want wij nodigen u graag uit voor het Jan van Sundert ATAG Quli-Event onder leiding van de veel be kroonde Meesterkok Toine Smulders. Tijdens deze kookdemon stratie onthult hij u de fijne kneepjes uit de haute cuisine en laat hij u ook zien hoe t Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansundert.nl heerlijk en gemakkelijk de apparaten van ATAG werken! Ook demonstreert hij de nieuwste trends op het gebied van kookaccessoires. Het ATAG Quli-Event is een belevenis voor iedereen die koken geen 'must' maar juist een feest vindt en inspiratie wil opdoen voor een nieuwe keuken! e Kookdemonstratie Toine Smulders van 12.00 tot 16.00 uur. ■JMS Of mS Openingstijden maandag gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur zaterdag 9.30-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66