301 sport Voor even verstomt rumoer Wüst kan zich nog Van der Klooster vliegt uit de bocht in afdaling EUROPA LEAGUE Dankzij een 3-0-zege op Lille bereikt Liverpool de kwartfinales. Het duel maakt nogmaals duidelijk dat de ploeg niet zonder Torres en Gerrard kan. Zoektocht naar miss voor Giro-etappe 'AZ heeft eind april nieuwe eigenaar' Dopingzondaar Ricco maakt rentree Celstraf voor Franse dopingarts Sainz vrijdag 19 maart 2010 3 keer won Liverpool de Uefa Cup, de voor ganger van de Europa League. Dat ge beurde in 1973,1976 en 2001. Fernando Torres viert zijn eerste doelpunt tegen Lille. Met een subtiele voetbeweging zette de Spaanse spits de 2-0 op het scorebord. Vlak voor tijd maakte Torres ook nog de 3-0. foto Nick Wilkinson MIDDELBURG De organisatie van de aankomst van Giro-etappe op maandag 10 mei in Middelburg is op zoek naar een rondemiss. De ideale rondemiss moet sportief en avontuurlijk zijn en van uitda gingen houden. Ze moet tussen de 18 en 24 jaar zijn, langer dan 1.75 meter en beschikbaar zijn van 23 april tot en met 10 mei. Voormalig miss Nederland Miranda Slabber leidt de zoektocht naar de ronde miss. Q Meer info op www.giromiddelburg.nl ALKMAAR De curatoren van DSB verwachten uiterlijk eind april bekend te kun nen maken wie de nieuwe eige naar van AZ wordt. De Alkmaar- ders verkeren al sinds oktober in onzekerheid over de toekomst. De curatoren zijn op zoek naar een nieuwe eigenaar voor de aandelen die in bezit waren van oud-voorzit ter Scheringa. Daarnaast zoeken ze een koper voor het stadion. AZ heeft vaak geklaagd over gebrek aan duidelijkheid, met het oog op het aantrekken van een nieuwe trainer en spelers. ROME Dopingzondaar Riccardo Ricco maakt volgende week zijn rentree. De 26-jarige Italiaan, die in de Ron de van Frankrijk van 2008 werd be trapt op epo, start dinsdag in de in ternationale wielerweek Coppi en Bartali. Ricco won destijds in de Tour twee bergetappes, maar werd nog tijdens de ronde positief be vonden en uit de koers gezet. De Italiaan wilde morgen Milaan-San- remo rijden, maar de organisatie van de voorjaarsklassieker weiger de zijn ploeg een startbewijs. PARIJS Het hof van beroep in Frankrijk heeft Bernard Sainz veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waar van een jaar voorwaardelijk. De wielerdokter werd schuldig bevon den aan betrokkenheid bij een groot dopingschandaal eind jaren negentig. Sainz was onder meer arts van de vorig jaar overleden Belg Vandenbroucke. Sainz (66) werd in eerste instantie veroor deeld tot drie jaar cel, waarvan achttien maanden voorwaardelijk. Hij ging tegen die straf in beroep. MEEST GELEZEN 1. Raymond Wolff doet aangifte 2. Hoek wil kunstgrasvelden delen 3. Kramer rijdt WK om te winnen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Lees meer over de Giro d'ltalia via www.pzc.nl/blog/tourdezelande door Roeland van Vliet WHISTLER - Zitskiër Kees-Jan der Klooster is gisteren uitgevallen op de afdaling, zijn tweede onderdeel op de Paralympische Winterspe len. De 32-jarige Vlissinger wilde zijn magere resultaat op de reu zenslalom (zeventiende) wegpoet sen, maar nam daarbij te veel risi co. Halverwege de helling in Whistier vloog hij uit de bocht. De eerste starters hadden voordeel in de wedstrijd van gisteren. Die hadden nog een mooie piste. Maar hoe meer skiërs er naar beneden gingen, hoe meer spoorvorming er kwam op de 2040 meter lange af daling. De latere starters stuiterden over het steeds minder gladde sneeuwdek en hadden grote moei te overeind te blijven. De eerste titelfavoriet die viel, was de Duitser Martin Braxenthaler. Die bleef in een poortje hangen en ging onderuit. Vervolgens maakten ook de Amerikanen Ty ler Walker en Christopher De- vlin-Young hun favorietenrol niet waar. Van der Klooster, die specialist Is op de snelste skidiscipline, was als elfde aan de beurt. Vanaf het be gin gaf hij vol gas, maar na een kleine vijftig seconden kwam hij te veel achterop zijn monoski te zitten en kon hij een bocht naar links niet meer maken. De Zeeuw viel harder dan zijn voorgangers en schoof zelfs onder één van de vangnetten door. Hij bleef even te leurgesteld liggen, maar kon nog wel op eigen kracht naar beneden skiën. Van der Klooster heeft nog één kans om zijn eerste Paralym pics tot een succes te maken. Hij doet vandaag ook nog mee op de Super-G. HEERENVEEN - Eigenlijk kampt het he le schaatspeloton met een post-olym- pische dip. ledereen stelde zijn sei zoen volledig af op de Olympische Winterspelen van Vancouver en kan zich daarom moeilijk opladen voor het laatste toernooi' de WK all round. De lijst met afmeldingen is groot, maar Ireen Wüst is vastberaden nog één keer alles uit haar lijf te schud den. De Brabantse wil dit weekein de met de Tsjechische favoriete Mar tina Sablikova de strijd aangaan. Eerlijk is eerlijk. Dat Wüst niet kampt met motivatieproblemen, heeft ook te maken met het feit dat de WK allround in eigen huis plaats vinden. Voor een wedstrijd in 'haar' Thialf is de kopvrouw van de TVM-ploeg altijd wel te porren. „Als het in Moskou was geweest, had ik waarschijnlijk niet zo'n zin gehad", erkende ze. „Weer een lange reis, een lege hal. Thialf zal weer uitver kocht zijn, een supersfeer. Daarom ben ik gebrand om het seizoei goed af te sluiten." Toch zal haar klassering op d< WK allround weinig kunnen ver anderen aan haar terugblik op he schaatsjaar 2009/2010. Na eei moeilijke start raakte Wüst steed beter in vorm en verraste ze ii Vancouver vriend en vijand me haar gouden race op de 1500 me ter. Zodoende mag ze zich wéé vier jaar lang olympisch kam pioen noemen. Vier jaar eerde won ze als 19-jarig 'broekie' d olympische titel op de 3000 me ter, nu dus op de schaatsmijl. Al hoewel ze even trots is op beid gouden plakken, komt nu wel eer der het besef over haar prestatie „Dat komt omdat je het al eei keer hebt meegemaakt", leg Wüst uit. „Na Turijn duurde he echt een paar maanden voordat i doorhad wat er was gebeurd." Pas toen Wüst in juni 2006 - puu uit verveling - een dvd van haa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64