cultuur 129 Grote acts en nieuwe namen We gaan nog secuurder met kunst om dan met mensen CONCERT AT SEA Gevarieerde line-up 5e editie Bram Beekman geeft Bachconcert Drie cabaretiers samen op podium Johanna Kruit gast op poëzieavond Osseberg Bluesgitarist Danny Bryant geeft concert agenda vrijdag 19 maart 2010 door Rolf Bosboom renesse - Grote acts, oude beken den en nieuwe namen dit jaar op de Brouwersdam tijdens Concert at Sea. Met Alain Clark, Rowwen Hèze, Waylon en Milow - de na men die vandaag officieel bekend worden gemaakt - en de al eerder aangekondigde komst van K's Choice, Kane, Caro Emerald en mede-organisator Blaf zelf is dui delijk dat het publiek op 25 en 26 juni weer een gevarieerd festival kan verwachten. Daarnaast wordt voor de vrijdagavond 'een grote surprise-act' beloofd. Alle artiesten staan momenteel vol op in de belangstelling. De Lim burgse band Rowwen Hèze viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Zo wel Alain Clark als Milow stond twee jaar geleden ook op Concert at Sea, maar hebben sindsdien een enorme groei doorgemaakt. Clark boekte succes in het buitenland en van hem wordt binnenkort een nieuw album verwacht. De Vlaam se zanger Milow brak na zijn optre den op de Brouwersdam definitief door in Nederland. Waylon is de afgelopen maanden in recordtempo bekend geworden, vooral doordat hij bij het beroem de Motown-label tekende. Een bijna vergelijkbare opmars heeft Caro Emerald gemaakt. Haar de- buut-cd voert al geruime tijd de al- bumlijsten aan en de single A night like this is een grote hit. De Vlaamse band K's Choice, waarvan zangeres Sarah Bettens al vaker was te zien op Concert at Sea, is sinds kort weer bijeen en heeft inmiddels een nieuw album opgenomen. Kane scoorde on langs met No surrender een van haar grootste hits. Het festival was de afgelopen jaren steeds uitverkocht. Er zijn per dag 40.000 kaarten beschikbaar. www.concertatsea.nl MIDDELBURG Organist Bram Beekman geeft mor gen zijn jaarlijkse Bachconcert op het De Rijckere-orgel van de Oost- kerk in Middelburg. Een belangrijk gedeelte van het concert, dat om 16.30 uur begint, bestaat uit kora len van Bach die betrekking heb ben op de Lijdenstijd. Op het pro gramma staat verder onder meer de Triosonate II c-moll, BWV 526. ZAAMSLAG Het Podium van Zaamslag presen teert morgen een kleinkunstpro- gramma met drie cabaretiers: Bas Marée, Johan Hoogeboom en Ludo van der Winkel. Met humor en mu zikale precisie scheppen ze een al ternatieve werkelijkheid die je laat lachen om je ongeluk. De voorstelling begint om 20.00 uur. foto Izaak Verkeste GRIJPSKERKE Boerderijgalerie de Osseberg, gele gen tussen Grijpskerke en Sint Lau rens, houdt vanavond (20.00 uur) een poëzieavond met de Zeeuwse dichteres Johanna Kruit. Zij leest voor uit haar werk, waaronder ge dichten die nog niet zijn gepubli ceerd. Verder vertelt Kruit over de achtergrond van haar werk en kun nen er vragen worden gesteld. MIDDELBURG Danny Bryant treedt zondag 21 maart met zijn Red Eye Band vanaf 17.00 uur op in Bar American in Middelburg. Onlangs kwam zijn ze vende album uit: Just As I Am. Hoe wel nog geen dertig jaar oud, is Bryant al uitgegroeid tot een van de beste bluesgitaristen van dit mo ment, die zijn leermeester Walter Trout naar de kroon steekt. Joost Zwagerman, gisteravond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. door Rolf Bosboom Middelburg was gister avond halte zeventien - nog zeven te gaan - op zijn intensieve, twaalfdaagse tournee door het land. Dat hoort er nu eenmaal bij, als je het Boekenweekgeschenk hebt geschreven. Joost Zwagerman toonde zich, in een opmerkelijk ge noeg slechts halfvolle aula van de Zeeuwse Bibliotheek, nog altijd on verminderd energiek en geestdrif tig. Alsof Middelburg nog maar het begin was van de slopende lite raire rondreis. Zwagerman zei verbaasd te zijn ge weest dat hij werd gevraagd het Boekenweekgeschenk te schrijven, vooral omdat hij de laatste jaren geen fictie meer had gepubliceerd. „In de jaren negentig had ik er wel rekening mee gehouden, maar nu had ik het totaal niet verwacht. Kennelijk was het toch mijn jaar. Niet alleen Gods wegen zijn on doorgrondelijk, maar ook die van de CPNB", zei hij, verwijzend naar de organisatie achter de Boeken week. Duel, zo heet het geschenk dat Zwagerman schreef. Het gaat over Jelmer VerhoofF, directeur van het Hollands Museum dat jarenlang dichtgaat vanwege renovatie. Voor de laatste tentoonstelling maakt Emma Duiker een kopie van een schilderij van Mark Rothko. Na de expositie blijkt dat de kopie in het depot is beland en dat Emma het peperdure origineel heeft meege nomen, naar eigen zeggen om het terug te brengen naar het publiek. In plaats van aangifte te doen, gaat Jelmer zelf op zoek. „Dit is het dunste fictiewerk dat ik heb geschreven, maar waar ik wel de meeste research voor heb ge pleegd", vertelde Zwagerman. De auteur verdiepte zich grondig in de museumwereld en leerde onder meer dat het Stedelijk Museum - dat model stond voor het museum in het boek - 90.000 kunstwerken in depot heeft. „Dat is toch bijna niet te bevatten? Wat het publiek in musea te zien krijgt, is dus slechts het topje van de ijsberg. Het hoogste wat je als kunstenaar kunt bereiken is dat je werk wordt aangekocht door een museum, maar het betekent in feite een en kele reis onzichtbaarheid. Als die kunst zo belangrijk is, waarom mo gen we die dan niet zien?" De schrijver heeft zich ook ver baasd over de omzichtigheid waar mee kunst wordt behandeld, uit angst voor zelfs maar de kleinste beschadiging. „Met onze kunst gaan we nog secuurder om dan met mensen. Wat zegt dat over on ze samenleving?" Zwagerman beaamde dat het een 'gewaagde exercitie' is om het Boe kenweekgeschenk - gedrukt in een oplage van bijna een miljoen exemplaren - te situeren in de mu seumwereld, een omgeving die niet iedereen aanspreekt. „Ik heb me afgevraagd: wat is aan kunst in teressant voor een breed publiek? Dat is dure kunst die wordt gesto len of dure kunst die wordt ver nield. Toen dacht ik: weet je wat, ik doe het er gewoon allebei in." Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Kattendijke Kleindierenopvang Zeeland in Kattendij ke houdt een voorjaarsmarkt, waarvan de opbrengst is bestemd voor opvang van de, overwegend, knaagdieren. Monnikendijk 24 10-15 uur Middelburg Dansen op de grootste Motown-hits tij dens een avond met soul, funk en disco. Café 't Schuttershof, 23.00 uur *Kijkdag voor veiling Europees keramiek en glas op dinsdag 23 maart. Zeeuws Veilinghuis 10.00-17.00 uur Vlissingen Muziekquiz Strandpaviljoen Panta Rhei, 19.00 uur PODIUM Goes Het Zeeuws Orkest speelt werken van Wagner, Liszt en Beethoven. Soliste is de pianiste Daria van den Bereken. De Mythe, 20.00 uur *Bambié Treize is de dertiende voorstel ling van het mimegezelschap Bambié. 't Beest, 20.30 uur 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt 'De Storm' van William Shakespeare. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur 's-Heer Arendskerke Toneelclub 's-Heer Arendskerke speelt de klucht 'Kouwe kak en tatoeage'. Heer Arendhuis, 20.00 uur Krabbendijke Ellen Dikker geeft een try-out van haar nieuwe programma 'Fjord'. Genomineerd voor de cabaretprijs voor theatermakers. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Pianist Ernst Binnenkamp slaat brug tus sen Bach en hedendaagse Minimal Music. Zeeuwse Concerzaal, 20.00 uur *Rock 'n Roll Riot Drie Nederlandse bands in het genre punk rawl en, rock roll staan op het podium: Dirty Bastards, The Drive by Ven dettas en The Smelly Cats. Bar American, 21.30 uur. Oostburg Op Sterk Water brengt geïmproviseerd cabaret. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande De laatste voorronde van dit seizoen van 2ndlnfluenZ, met twee rap-acts (100 Jui ce en Mastah-D) en de lo-fi popband Ben- te Alice. Een rockband ut Zuid-Beveland wordt nog toegevoegd. Special act is de Big band van de Zeeuwse muziekschool met rock- en jazz klassiekers. Popcentrum De Klomp, 20.00 uur Serooskerke (W) Concertavond EMM met gastoptredens. De Zandput, 19.30 uur Terneuzen Het Orkest van de Koninklijke Lucht macht presenteert Concert For Freedom. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur *Theatermaker Jakop Ahlbom speelt 'In- nenschau, van jaloezie tot waanbeelden1 over menselijke relaties. Arsenaaltheater 20.15 uur BART BEVEELT AAN Bart Gabriëlse tipt het album Are The Roaring Years van The Besnard Lakes: www.pzc.nl/bartbeveeltaan. POPAANZEE Nieuwe berichten van Vota Fonzie, een van de deelnemers aan Popaan- zee, op www.pzc.nl/popaanzee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63