241 zeeland Onderzoek naar toezicht spoor Sloe 'Ongelooflijke gaven Vlissings drugsteam boekt succes met veroordeling harddrugsdealer Aanhangwagen nodig? vrijdag 19 maart 2010 Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl Fietsen voor een goed doel!" Zaterdag 12 juni 2010 Inschrijven: www.deltaridefortheroses.nl ten behoeve van Raad van State bekijkt veiligheidseisen Prorail door Jan van Ommen DEN HAAG - De Raad van State laat de komende weken onderzoeken of de Veiligheidsregio en de brand weer terecht extra veiligheidseisen stellen voor het goederenspoorém- placement bij Borssele. Spoorwegbeheerder Prorail vindt de veiligheidseisen te streng. De railbeheerder kon donderdag bij de Raad van State wel moeilijk uit leggen waarom hij op het goede renspoorwegemplacement in Bor- sele niet 24 uur per dag controle wil op wagons met gevaarlijke, brandbare en explosieve stoffen. Ook werd niet duidelijk waarom de railbeheerder op herhaaldelijk verzoek van de brandweer niet een aantal extra brandkranen wil plaatsen. Prorail stapte naar de Raad van Sta te omdat ze de milieuvergunning te streng vindt. De brandweer en de Veiligheidsregio Zeeland eisen dat Prorail meer brandkranen om het emplacement aanlegt, zodat er minimaal 360 kubieke meter blus water per uur beschikbaar is. Al leen dan is een grote calamiteit zo als de vuurwerkramp in Enschede Voetbalvereniging de Noormannen Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst Voetbalvereniging Serooskerke Oranjevereniging Oostkapelle Speeltuinvereniging Lammerenburg Zeeuwse Stichting "atbon Zeeland Korfbalvereniging RlüCjrijclGrS |^uzje|<verenjgjng De Stormvogels Vereniging Luctoret Emergo Speeltuinvereniging Voetbalvereniging Oost-Souburg de Meeuwen Zoutelande Gymnastiekvereniging Uygiea Speeltuinvereniging Meiveld Voetbalvereniging Oostkapelle Rabobank Clubkas Campagne groot succes! Rabobank. Een bank met ideeën. Kijk voor de volledige uitslag op www.rabobank.nl/wnb GAVE Is Niek de Witte (14) uit Terneuzen de nieuwe Uri Geiler? door Karlijn de Splenter Toen de veertienjarige Niek de Witte uit Terneu zen op de televisiezender SBS6 het reclamespotje zag van het programma 'De Nieu we Uri Geiler' wist hij het meteen: „Ik ga auditie doen!" Nu zit hij bij de laatste veertien finalisten en mag hij meedoen met de live shows. In het programma gaat SBS6 voor de derde keer op zoek naar de op volger van Uri Geiler, één van 's werelds beste en bekendste menta- listen. Gelier werd jaren geleden bekend door het ombuigen van le peltjes. „Hij is groot geworden met iets kleins. Dat wil ik ook!" Maar lepeltjes ombuigen, doet Niek niet. „Ik doe voorspellingen, ik lees gedachten en ik kan men sen beïnvloeden." Tijdens de voor- zo goed als uit te sluiten, zei een woordvoerster van de brandweer. Ze voegde eraan toe dat er nu te weinig water is en tientallen me ters slangen nodig zijn om alle plekken te op het grote emplace ment te bereiken. Maar Prorail kwam met ingewik kelde veiligheidsberekeningen waaruit blijkt dat de risico's voor omwonenden en hulpverleners ook binnen de perken blijven met minder vergaande maatregelen. Zo vindt Prorail het voldoende dat er één keer per acht uur een toezicht houder over het emplacement loopt om wagons met gevaarlijke stoffen te inspecteren. 'Maar Prorail heeft in de milieuver gunning zelf aangevraagd dat het zeven dagen per week en 24 uur per dag met gevaarlijke, giftige, brandbare en explosieve stoffen wil rangeren, waarom wil het be drijf dan geen 24 uur per dag con trole van een specialist,' vroeg staatsraad Boll. De raadsvrouw van Prorail zei dat het toezicht al geregeld is via een de zogenoemde Vervoersregeling en dat een extra regeling in de mi lieuvergunning dubbelop is. Uitspraak volgt over enkele weken. Niek door Emile Calon Rabobank MIDDELBURG - Het eerste succes voor het speciale drugsteam van de Vlissingse politie is binnen. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde gisteren een 42-jarige Vlissinger voor het dealen van co caïne en heroïne tot een celstraf van vijftien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Begin dit jaar formeerde de Vlis singse politie een speciale groep, het Bastateam, met als opdracht de handel in harddrugs in het Mid dengebied te bestrijden. Die aan pak is onderdeel van het leefbaar der maken van dit gebied, dat ge kenmerkt wordt door een veel heid aan problemen. Gemeente, Openbaar Ministerie, politie, wo ningbouwvereniging en welzijnsor ganisaties werken samen om de leefbaarheid daar te bevorderen. De veroordeelde man werd medio januari van dit jaar opgepakt. Ver volgens is -alles in het werk gesteld om die man zo snel als mogelijk voor de rechtbank te brengen. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een celstraf van 21 maanden waarvan zeven voor waardelijk. Zij stelde toen dat de man een jaar lang gehandeld zou hebben in harddrugs. De Middelburgse rechtbank vindt dat de handel gedurende negen maanden is bewezen. Persofficier Esther Bethlehem toonde zich, ge zien die periode, tevreden over de uitspraak van de rechtbank. Ze liet ook weten dat het OM andere za ken van het Bastateam ook met voortvarendheid voor de recht bank wil brengen. Volgens haar is deze vorm van snelrecht en lik-op-stuk-beleid een signaal naar de maatschappij. De veroordeelde gaat in hoger be roep. De man is niet alleen veroor deeld voor dealen in harddrugs. Maar ook voor het bezit Van een nepvuurwapen en het bedreigen van een deurwaarder. met het krijtbord dat hem naar de liveshows bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60