Liverpool sport 131 één keer opladen in uitverkocht Thialf Fulham naar kwartfinale na stunt tegen Juventus Franse politiek heeft genoeg van PSC KNVB achter voorwaarden topklasse Toekomst Friesinger na operatie onzeker vrijdag 19 maart 2010 'Benitez denkt dat hij de grote baas is. Hij is doof voor iedereen die het niet met hem eens is' Albert Riera over zijn trainer door Barry van der Hooft den haag - Het teleurstellende sei zoen van Liverpool werd gistera vond van een heel klein beetje kleur voorzien. De matig presteren de topclub plaatste zich ten koste van Lille (3-0) voor de kwartfina les van de Europa League, zonder echt te overtuigen. Het rumoer in het rode deel van Liverpool ver stomde voor even, dankzij de klas se van Fernando Torres. De Spaanse topscorer maakte kort na rust de bevrijdende 2-0, met een subtiele voetbeweging, en vlak voor tijd de derde. Niet toevallig had die andere ster van Liverpool, Steven Gerrard, vroeg in de wed strijd vanaf de strafschopstip al de eerste treffer voor zijn rekening ge nomen. In het duel met de Franse opponent werd daardoor nog maals benadrukt dat Liverpool niet zonder het duo kan. Torres is de koele afmaker, Gerrard de aan gever die zelf ook kan scoren. Iedere Europese topclub zou de twee met open armen ontvangen. Alleen slagen Torres en Gerrard er al een paar seizoenen niet in om met Liverpool succes te boeken. Zodra één van de twee vedetten ontbreekt, blijft niet meer dan een modale middenmoter over. Torres heeft al aangegeven dat er topspe- lers bij moeten komen, anders dreigt de Spaanse topscorer met een vertrek. Gisteren werd zijn naam opnieuw in verband ge bracht met Chelsea, dat de selectie na de uitschakeling in de Cham pions League wil opfrissen. Bij Liverpool ontbreken de finan ciële middelen daarvoor. Rafael Be nitez heeft al meerdere aanvarin gen met de Amerikaanse eigena ren achter de rug en zal ook de ko mende maanden weer veelvuldig aan Real Madrid worden gelinkt. Bij Liverpool bouwde Benitez met het winnen van de Champions League in 2005 veel krediet op, maar in zijn zesde seizoen aan de Mersey ligt hij steeds vaker onder vuur. Ryan Babel, die tegen Lille opnieuw in de basis begon, uitte al eens zijn onvrede over de werkwij ze van Benitez en gisteren deed ook Albert Riera dat. De Spaanse aanvaller komt nauwe lijks in de plannen van zijn landge noot voor en stuurt aan op een vertrek omdat hij bang is het WK mis te lopen. Riera omschreef Li verpool als een zinkend schip en maakte duidelijk dat Benitez naar niemand luistert. „Benitez denkt dat hij de grote baas is. Hij is doof voor iedereen die het niet met hem eens is. De spelers praten nau welijks met hem." Riera kreeg van wege zijn uitlatingen een flinke boete en werd geschorst tot en met komend weekend. Daardoor ontbreekt hij in de selec tie voor het bezoek aan Manches ter United van aanstaande zondag. Op Old Trafford moet Liverpool er voor zorgen dat het in jle race blijft voor de vierde plaats. Die klassering is nog het hoogst haalba re. Liverpool moet daarvoor de strijd aangaan met Tottenham Hotspur, Manchester City en Aston Villa, die alle drie minder verliespunten hebben. In de Cham pions League overleefde de ploeg de groepsfase niet, in de FA Cup was Reading te sterk. Ook gisteravond worstelde de ploeg vooral met zichzelf Dirk Kuijt en Ryan Babel konden niet overtuigen. Alleen Torres, Gerrard en Eden Hazard, het Belgische ta lent van Lille, ontstegen af en toe de grijze middenmoot. Voor Liver pool was het genoeg om de kwart finales te bereiken. Tot opluchting van Benitez, want de Europa Lea gue is nog de enige weg naar een echte prijs. londen - Fulham is verrassend doorgedrongen tot de kwartfinale van de Europa League. De num mer tien van de Premier League was voor eigen publiek veel te sterk voor Juventus (4-1). De Italia nen, in de zestiende finales te sterk voor Ajax, zegevierden in Tu rijn nog met 3-1. Zoltan Gera was de grote man bij Fulham. Hij scoorde tweemaal. Bobby Zamora en Patrick Demp- sey tekenden voor de overige tref fers van de club uit Londen. Breek punt was de rode kaart voor Fabio Cannavaro. De verdediger van Ju ventus moest na 27 minuten met een rode kaart vertrekken. Werder Bremen en Valencia zorg den ook voor spektakel. Beide clubs scoorden vier keer. Valencia bekert verder op basis van het ge lijkspel in Spanje (1-1) en de 4-4 in Duitsland. De gastheren keken steeds tegen een achterstand aan (0-2,1-3 en 3-4). David Villa scoor de drie keer voor Valencia, waar voor Hedwiges Maduro de hele wedstrijd speelde. Standard Luik schaarde zich even eens bij de laatste acht. Dieumerci Mbokani zorgde voor de enige tref fer in het thuisduel met Panathi- naikos (1-0). Het eerste duel eindig de al in een ruime zege voor de Belgen (1-3). Olympique Marseille werd voor eigen publiek uitgescha keld door Benfica (1-2). De Franse club leidde na 75 minuten nog met 1-0 door een treffer van Ma- madou Niang. Maximiliano Perei- ra leek de Portugezen een verlen ging te bezorgen (1-1)). Garcia lood ste Benfica in de slotminuut naar goed Portugees gebruik naar de kwartfinale. Europa League Achtste finales, tweede wed strijd: Olympique Marseille-Benfi- ca 1 -2 (1 -1Standard Luik - Pa- nathinaikos 1-0 (3-1); Fulham*- Ju ventus 4-1 (1-3); Werder Bremen - Valencia* 4-4 (1-1); Anderlecht - Hamburger SV* 4-3 (1-3); VfL Wolfsburg - Roebin Kazan 1-1 (1-1) verlenging; Sporting Portugal - Atlético Madrid* 2-2 (0-0); Liverpool* - Lille OSC 3-0 (0-1). naar kwartfinales zeist - De bondsvergadering van de KNVB heeft unaniem inge stemd met de voorwaarden waar onder de topklasse van start kan gaan. Dit betekent dat vanaf het seizoen 2010-2011 in het amateur voetbal kan worden gewerkt met onder meer een cao voor contract spelers, een opleidingsvergoeding en solidariteitsbijdrage en nieuwe overschrijvingstermijnen. Tevens wordt de promotie-/ degradatiere geling van kracht. De voorstellen van het bondsbestuur worden in het seizoen 2011-2012 geëvalueerd. De definitieve reglementen wor den na deze evaluatie vastgelegd. Bondsvoorzitter Michael van Praag is blij met de unanieme be sluitvorming: „Dit is een histori sche dag voor het voetbal. Het be sluit over de voorwaarden van de topklasse is tot stand gekomen door een nauwe samenwerking tussen de secties amateurvoetbal en betaald voetbal van de KNVB." Directeur amateurvoetbal Ruud Bruijnis: „Het akkoord van de bondsvergadering is een geweldige stap om het gat tussen amateur voetbal en betaald voetbal te dich- door Wilko Voordouw den haag/parijs - En wéér ligt de Parijse voetbalclub Paris Saint-Ger- main onder vuur. Na het overlij den van supporter Yann L., in de nacht van woensdag op donder dag, gaan steeds meer stemmen op om de club uit de Franse hoofd stad maar helemaal op te heffen. Staatssecretaris Rama Yade ver wacht van het bestuur van PSG dat er nu harde maatregelen wor den getroffen. De eerstkomende drie wedstrijden worden in ieder geval zonder publiek afgewerkt, zo besloot minister van binnenlandse zaken Brice Hortefeux. Yann L, een van de hardcore sup porters van PSG lag al sinds 28 fe bruari in coma. Hij was zwaarge wond geraakt tijdens een knokpar tij tussen supportersgroepen van de club enkele uren voor de thuis wedstrijd tegen Olympique Mar seille. L. behoorde tot de Boulog ne-tribune. Die zijn, kort gezegd, aanhangers van het extreemrecht se Front national en van partijtjes en organisaties die nog extremer zijn. Voordat de wedstrijd in het Pare des Princes zou aanvangen hadden enkele honderden leden van Boulogne een knokafspraak gearrangeerd met de radicale vleu gel van de Auteuilsupporters. De ze fangroepen staan bekend als fer vent antiracistisch. Volgens oogge tuigen werd Yann L. tijdens de matpartij ingesloten door een groep Auteuilsupporters, die van de gelegenheid gebruik maakten hem zodanig af te tuigen, dat hij in coma raakte. Het overlijden zorgde in Frankrijk voor een grote schok. In ruim drie jaar tijd is L. de tweede dode sup porter in de nabijheid van het Pare des Princes. Eind 2006 werd een PSG-fan doodgeschoten door een agent in de uren na de Ue- fa-Cupwedstrijd PSG-Hapoel Tel Aviv. Staatssecretaris Rama Yade heeft genoeg van het geweld rond PSG. „Als de directie nu niet de goede maatregelen heeft, dan moe ten we die club maar gewoon op heffen", zo verklaarde ze. „Want passie is veranderd in moord zucht." munchen - Schaatsster Anni Fries inger heeft een zware operatie aan haar knie ondergaan. Tijdens een ingreep bleken de problemen met haar kraakbeen zo groot, dat het niet zeker is of ze haar loopbaan zoals gepland nog een jaar kan ver volgen. De zestienvoudig wereld kampioen moet tussen de drie en zes maanden revalideren. „Over een mogelijk einde van haar loopbaan discussiëren we natuur lijk eerst met Anni zelf Ik ben op timistisch en schat haar kansen ho ger in dan so procent", zegt team arts Smasal. Friesinger wil haar loopbaan vol gend jaar maart tijdens de WK af standen in Inzeil beëindigen. De vrouw van de Nederlandse oud-schaatser Ids Postma kreeg in de zomer van 2008 na een valpar tij met de fiets voor het eerst last van haar knie. race op de Oval Lingotto afspeel de, drong het allemaal goed tot haar door. „Het was een opname die door iemand vanaf de tribune was gemaakt. Toen zag ik ook hoe intens mijn familie dat allemaal beleefd heeft", keek ze terug. „Op dat moment kwam bij mij pas de ontlading en heb ik op de bank een potje gehuild. Dan besef je pas de impact van die prestatie. En hoe mijn leven daardoor is ver anderd." Wüst werd in één klap een bekende Nederlander. Met haar olympische titel op de 1500 meter werd die status eigenlijk 'ge woon' gecontinueerd. Natuurlijk, ze leverde een uiterst bijzondere prestatie die nog lang zal worden herinnerd. Maar dit keer werd haar leven niet opeens op haar kop gezet. Dat zal ook niet gebeu ren wanneer ze komend weekein de zich kroont tot wereldkampioe ne allround. Al zou dat wel een klein wonder mogen heten. Wüst is vorige week geveld door buikg riep en verbleef enkele dagen in de nabijheid van het toilet. Om dat haar hele lichaam werd 'leeg gegooid', heeft ze veel energie ver loren. „Ik ben nog niet helemaal fit, maar het gaat elke dag beter." Loting eerste dag belangrijkste rit ten. Mannen, 500 meter: 5e rit: Blokhuijsen (Ned) - Makowsky (Can), 6e rit: Wouter Olde Heuvel (Ned) - Anesi (Ita), 7e rit: Brodka (Pol) - Bloemen (Ned), 8e rit: Skobrev (Rus) - Warsylewicz (Can), 10e rit: Giroux (Can) - Kramer (Ned), 11e rit: Kitura (Can) - Marsicano (VSt), 12e rit: Kuck (VSt) - Bokko (Noo). 5000 meter: 4e rit: Niedzwiedzki (Pol) - Bloemen (Ned), 8e rit: Marsicano (VSt) - Wou ter Olde Heuvel (Ned), 9e rit: Röjler (Zwe) - Bokko (Noo), 10e rit: Dobbin (NZe) - Kramer (Ned), 11e rit: Beckert (Dui) - Skobrev (Rus), 12e rit: Blokhuijsen (Ned) - Haugli (Noo). Voor de vrouwen begint het WK all round morgen pas Ireen Wüst (foto) wil de strijd aangaan met de Tsjechische favoriete Marti na Sablikova. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53