22 zeeland Met 'mest op maat' Aanleg nieuwe N61 en Waterdunen 'simpeler' Klussers gezocht voor werk in Vennebos Pittige wandeltocht in Land van Saeftinghe almanak Opblaaspop en jong talent in café Reseda Kunstenaar Joachim exposeert in kelder Haarlengte JUBILEUM Rozenkwekerij De Bierkreek viert tienjarig jubileum met 'Welke smoes heb jij om te laat op school te komen?' vrijdag 19 maart 2010 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De kans dat rijksweg N6i (Schoondijke-Hoek) eindelijk op tijd kan worden verbeterd, is deze week sterk toegenomen. Ook de uitvoering van het ambitieuze natuur- en recreatieplan Waterdu nen bij Breskens is een stap dich terbij gebracht. Dat is allemaal te danken aan een meerderheid in de Eerste Kamer die deze week als nog de Crisis- en Herstelwet goed keurde. Zowel de N6i als Waterdu nen staat op de rijksprioriteiten lijst die bij de wet is gevoegd. Marcel Ideler, projectleider N6i bij Rijkswaterstaat Zeeland, verwacht niet dat 'zijn' project sneller uitge voerd kan worden dankzij de Cri sis- en Herstelwet. Een winstpunt is alvast wel, aldus Ideler, dat er nu in Den Haag meer vaart wordt ge zet achter de uitwerking van het plan. „Er wordt extra mankracht voor vrijgemaakt. Het ontwerp-tra- cébesluit kan dan al voor de zomer ter visie worden gelegd." De Crisis- en Herstelwet voorziet ook in veel kortere beroepsproce dures. Alleen insprekers die direct worden benadeeld, kunnen nog met kans op succes bezwaar indie nen. De beroepstermijn is bekort, tot een halfjaar in plaats van één jaar. En er is vastgelegd dat decen trale, lagere overheden niet meer in beroep mogen gaan tegen een besluit van een ander overheidsor gaan. In het ontwerp van de N6i zit nog een aantal 'pijnpunten', zoals de versmalling bij de passage van de Braakman (waar de weg van twee keer tweebaans één keer éénbaans wordt), de afslag IJzendijke en de randweg Schoondijke. Volgens Ide ler zal er weinig meer veranderen. „De gemeente is akkoord." Alleen wat betreft IJzendijke zit nog wat in de pen. Het aantal afslagen gaat 'zeker' van twee naar één. Maar er wordt nog wel gepraat over de verkeersafwik keling in IJzendijke zelf en ook vanaf de N6i. Het is dankzij de Crisis- en Herstel wet veel zekerder, aldus projectlei der Ideler, dat de 'nieuwe' N6i zo als gepland eind 2013, begin 2014 af is. Volgend jaar wordt aanbe steed. Natuur- en recreatieproject Water dunen valt eveneens onder de Cri sis- en Herstelwet, waardoor de be roepsmogelijkheden zijn beperkt. Ook gaat een andere procedure gel den voor grondonteigening. Of de provincie daarvan gebruik maakt, wordt pas in oktober duidelijk als provinciale staten beslist over het inpassingsplan voor Waterdunen. Projectleider Lies Dekker wil de be tekenis van de Crisis- en Herstel wet niet overdrijven. De planning blijft onveranderd gericht op uit voering in 2013 en 2014. KOEWACHT Het Vennebos bij Koewacht is toe aan een opknapbeurt. Morgen gaat dat gebeuren, vanaf 8.30 uur. Poe len worden geschoond, bomen ge snoeid en enkele grote bomen wor den weggehaald. Natuurvereniging De Steltkluut zoekt hiervoor vrij willigers. Ook amfibieën worden geteld. Informatie: vandaag tussen 19.00 en 21.00 uur via 06-22792100 oflucalle@zeelandnet.nl EMMADORP Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen, zaterdag, om 10.30 uur een drie uur durende excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. De pittige tocht begint in het bezoekerscentrum in Emma- dorp. Aanmelden is verplicht, via j.neve@hetzeeuwselandschap.nl of 0114-633110. Laarzen en droge kle ding meenemen. www.hetzeeuwselandschap.nl SAS VAN CENT Café Reseda staat morgen in het te ken van festival Opblaaspop en zon dag is er met stichting Jongerenpla- Sa een podium voor jong talent. Op Opblaaspop treden vanaf 14.30 uur acht bands op, waaronder Ba- tallion (metal) en Titsplit (noise). Entree 10 euro. Het poppodium is zondag vanaf 15.00 uur. Alles kan, van rap, pop tot stand up-comedy. Aanmelden: espue@zeelandnet.nl SLUIS Ernest Joachim laat vanaf morgen zijn werk zien in de raadskelder van het belfort in Sluis. Dat doet hij op uitnodiging van de Stichting Raadskelder. Joachim maakt beel den en tekeningen. De officiële ope ning van de expositie is morgen om 16.00 uur. Vervolgens is het werk dagelijks tot en met 2 mei te zien tussen 14.00 uur en 17.00 uur, behalve op donderdag en vrijdag. Tip? redactie@pzc.nl Een echtpaar uit Kamperland werd onlangs uitgenodigd voor een diner ter gelegenheid van de verjaardag van een vriendin te Goes. Aan tafel ontspon zich al snel een ge sprek over haarmode. Opgemerkt werd dat mensen de ene periode het haar wat korter dragen en in een an dere periode wat langer. Een dame van ruim 70 jaar vertelde dat zij al tijd haar lange haar zelf knipt. Ten einde geen haar op haar kleren te krijgen, doet ze dit naakt in de bad kamer. Ze knipt het af ter hoogte van haar tepels. Waarop ze meldde, dat zij dus altijd het haar op dezelf de lengte heeft gedragen. „Nou", merkte de Kamperlander op, „vol gens mij is het de laatste jaren toch wel wat langer geworden...." door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - „De volgende keer wel op tijd komen, hè!" Leerplicht ambtenaren uit de gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen delen deurlabels uit met de tekst 'Welke smoes heb jij?' aan te laat komen de eerstejaars op het ROC in Ter- neuzen. Op de Dag van de Leer plicht kregen minderjarige MBO-leerlingen een waarschu wing voor het te laat komen. Maar bij echt verzuim worden de stu denten harder aangepakt. „Velen weten niet dat tot 18 jaar een leer plicht geldt als je geen startkwalifi catie hebt", vertelt gemeentelijk leerplichtambtenaar Saskia Hame link. In de eerste klas van de Secre taresseopleiding kwamen de mees te studenten op tijd. Zij wonnen Leerplichtambtenaar Saskia Hamelink deelt deurlabels uit aan te laat ko- daarom een dagje lasergamen. mende studenten. foto Mark Neelemans Hans van Hage staat aan de vooravond van de opening van het tiende seizoen van De Bierkreek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46