Zeeland PZC Malafide asfaltbedrijven weer actief Eerste allochtone lifeguards ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 Informateur Barbé 'boekt vooruitgang' Nieuwe tennisbanen Rap over dierenepos Reynaert de Vos voor jarige vereniging B 1 Met 'mest op maat' groeit een roos als nooit tevoren 21 Vrijdag 19 maart 2010 Snel duidelijkheid over bouw Clingse zorghuurwoningen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WAARSCHUWING Wegenbouwer en politie adviseren bevolking geen zaken te doen met Britse ondernemers door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse aannemingsbedrijf H4A én de poli tie waarschuwen voor de praktij ken van malafide asfaltbedrijven die actief zijn in de provincie. Volgens H4A-directeur Eric de Ruijsscher bewerkten de Engelse asfaltbedrijven tot nu toe jaarlijks incidenteel de Zeeuwse markt, maar doen ze dat nu het hele as- faltseizoen door. H4A waarschuwt particulieren in een advertentie campagne niet met de dubieuze as faltbedrijven in zee te gaan. „Ze klooien maar wat aan. Wij voeren deze campagne omdat het het product asfalt bezoedelt. Ook willen we mensen waarschuwen en uiteraard ook onze markt be schermen." Het verhaal van de Engelse asfal- teerders is al jaren oud. Regelmatig wordt gewaarschuwd voor de prak tijken waar met name agrarische bedrijven de dupe van worden. Het erf asfalteren is voor velen van hen een forse investering en dat weten de Britse wegenbouwers. Daarom bieden zij zeer voordelig een partij restasfalt aan. Voor de agrariërs is dat erg aantrekkelijk. Totdat blijkt dat het om een goed koop mengsel van teer en grind gaat. De prijzen staan in geen ver houding tot het werk en het asfalt verbrokkelt dikwijls al na enkele dagen. De Zeeuwse politie is bekend met de problematiek. Woordvoerster Esther Boot van de politie atten deert potentiële slachtoffers op het gezegde 'goedkoop is duur koop'. Ze legt uit, dat de politie niets uit kan richten tegen de werkwijze van de goedkope asfalteerders. „Ze bieden hun diensten aan, zijn niet duur en doen zaken zonder contract. Daar is niets illegaals of strafbaars aan. Mensen voelen zich naderhand opgelicht, maar omdat er geen contract is, staan ook wij met lege handen. Daarom advise ren wij de mensen om niet in zee te gaan met dit soort bedrijven zonder garanties in een schriftelijk contract", aldus de politiewoord voerster. Woordvoerster Margot Venner van de Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie in Goes laat des gevraagd weten, nog geen meldin gen binnen te hebben gekregen van boeren die door de malafide asfaltaanbieders zijn benaderd. Het probleem is ook daar echter wel bekend. I'|Uil HiIBMTWUMITI r BBRBBSSngSBSKa door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - Gülfer Göktas-Alan- tor (50) en Nimet Atmaca (39) mo gen zich de eerste islamitische life guards van de gemeente Terneu- zen noemen. De twee zwommen gisteren af in het binnenzwembad van sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. Ze kwamen al een tijdje zwem men tijdens de speciaal ingelaste vrouwenzwemuurtjes in het bin nenbad dat afgeschermd is voor mannen. Vanwege hun geloofso vertuiging mag er dan alleen vrou welijk toezicht zijn. Omdat dat niet altijd mogelijk is, besloten Gülfer en Nimet met drie andere allochtone vrouwen mee te doen aan de cursus lifeguard. Gülfer en Nimet legden gisteren examen af na maanden training. De andere vrouwen moeten nog even wach ten. „Het was erg zwaar, ik zal mor gen wel overal spierpijn hebben," grapt Gülfer. De twee zijn erg trots als ze hun lifeguarddiploma na an derhalf uur reddingszwemmen en duiken in ontvangst mogen ne men. Ze beginnen volgend sei zoen (oktober) met toezicht hou den bij de speciale zwemuurtjes voor vrouwen, die overigens niet alleen door allochtone vrouwen worden bezocht. Nimet Atmaca (links) en Gülfer Göktas-Alantor tonen vol trots hun lifeguarddiploma na anderhalf uur examen in sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. foto Mark Neelemans MBUMRMMNMBBffM SLUIS Informateur Ron Barbé verwacht over anderhalve week een nieuw Sluis' college te kunnen presente ren. De oud-burgemeester van Ter neuzen sluit na een eerste gespreks ronde nog geen enkele partij uit voor het formeren van een coalitie. Barbé hield het er gisteren op dat hij 'vooruitgang boekt'. Na afron ding van de tweede gespreksronde moet 'gedegen, zorgvuldig en be kwaam overleg' de juiste partijen voor coalitievorming opleveren. SLUISKIL Tennisvereniging Sluiskil neemt donderdag 25 maart twee gloed nieuwe allweather-banen aan de Nieuwe Kerkstraat in hartje Sluis kil in gebruik. Ze vervangen gravel- banen die na 25 jaar op zijn. Gravel vergt ook vrij veel onderhoud. Oud sportwethouder Adhemar van Waes of zijn opvolger Pim Broek- huysen verricht om 18.30 uur de opening. De vereniging (zo'n 140 le den) viert deze zomer het 35-jarig bestaan. door Harold de Puysseleijr AMSTERDAM - 'Reynaertrapper' Charlie May werkt aan de Engelse vertaling van zijn rapversie van het middeleeuwse dierenepos. De muziekvoorstelling waar May de Nederlandse teksten en muziek voor schreef is inmiddels 180 keer opgevoerd in Vlaanderen en Ne derland, waaronder ook in de Rey- naertstad Hulst. Sinds de tweede helft van 2006 treedt Charlie als performer op in Van den vos Reynaerde van mu ziektheatergezelschap Zuvuya. De tekst en muziek van het rapge- deelte zijn in boekvorm met cd uit gebracht door uitgeverij Holland onder de titel 'Reinaert de vos...ge- rapt!' May blijft tot aan de zomer optreden met Zuvuya en gaat daar na solo verder met zijn Engelstali ge voorstelling. Zuvuya op haar beurt toert verder rond met de Ne derlandstalige Reynaertvoorstel- ling. Van den Vos Reynaerde van Willem 'die madocke maecte' wordt tot de wereldliteratuur gere kend. Het verhaal over de sluwe vos heeft als een van de weinige Nederlandse literatuurwerken ook buitenlandse auteurs geïnspireerd. Zo keek Geoffrey Chaucer naar het relaas van Cantecleer de haan en Reinaert voor zijn Canterbury Tales en is Tybalt uit Shakespeare's Romeo en Julia vernoemd naar Ty- beert de kater uit het epos. fy jtiivl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45