21 zeeland Binnen tien minuten wel 'Het lange stilzwijgen werkt 'Regel opslag van biomassa' Nooit meer Disney vrijdag FAMILIEDRAMA De gewelddadige dood van twee kinderen uit Zierikzee werd gisteren op een bijeenkomst herdacht. De rechtbank heeft het drama nooit kunnen voorzien, zegt de president. De krant 5 weken voor 15 euro! vrijdag 19 maart 2010 door Ondine van der Vleuten In Disneyland Parijs kijkt nie mand op van een somber ogende 49-jarige met Minnie Mouse-oortjes op haar hoofd. Ik kocht ze op de tweede dag van mijn verblijf daar, bij wij ze van souvenir, en moest ze van mijn zoon gelijk opdoen. Liever had ik Minnie Mouse-schoentjes gehad, maar die verkochten ze na tuurlijk weer niet. Sinds mijn terugkeer heb ik al ver scheidene malen moeten uitleg gen wat een pretpark-hater in Dis neyland Parijs te zoeken heeft. Nou, niks natuurlijk. Maar leg dat maar eens uit aan een jongetje van zes, dat moeder tegen vader hoort zeggen dat er zo'n goedko pe aanbieding is. Dus zaten we in de bus die in het holst van de nacht vanuit Breda vertrok. Om 10.30 uur zouden we aankomen. Het was 4.45 uur. Tijd genoeg om nog een uiltje te knap pen, dacht ik, sloot de ogen en zakte onderuit. De buschauffeur had echter andere plannen. Op het tv-scherm verscheen het Dis- ney-logo. Film! Zoonlief, tot dan toe nog in schemertoestand, was ogenblikkelijk klaarwakker en blééf wakker, tot hij om 15.15 uur die middag opeens helemaal ge noeg had van het pretpark en al leen nog maar naar het hotel wil de. Toen wij daar niet onmiddel lijk gehoor aan gaven, viel hij met zijn hoofd in een bord worstjes en friet in een diepe slaap. We gooiden hem dus over de schou der en verlieten het pretpark, om in het hotel gezamenlijk in te stor ten. Nog één dag te gaan. Disneyland Parijs bleek een soort survivalkamp. De gemiddelde wachttijd bij elke attractie (die vijf minuten later alweer verleden tijd is) was één uur. Overal deed Disney-merchandise een aanval op de portemonnee en het gezond verstand. Voedsel moest Veroverd worden door te vechten voor een plekje in een restaurant Het alter natief was een stoeltje aan een wankel tafeltje op straat. (En het was koud.) Ik heb eens geschreven dat de Efte- ling gelijkenis vertoont met de hel. Dat spijt me. De Efteling is slechts het voorgeborchte. De hel ligt in Parijs. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Emile Calon en Marcel Modde COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NAM) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook" 088-013 99 10 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Als de raadkamer van de Middelburgse rechtbank had be schikt over een com pleter dossier, had ze mogelijk besloten de 45-jarige man, die vorige week zaterdag in Zierikzee zijn dochter en zoon ver moordde, langer vast te houden. Rechtbankvoorzitter Ludo van Dij- ke weegt zijn woorden op een goudschaaltje. Hij wil geen andere partijen beschuldigen. Alleen maar uitleggen wat de raadkamer van zijn rechtbank heeft gedaan. Echt inhoudelijk kan hij de zaak van de man niet eens bespreken, want zelfs de rechtbankpresident heeft te maken met het geheim van de raadkamer en het feit dat er niets naar buiten mag komen van de afwegingen die de drie rechters op 24 februari maakten. Van Dijke wijst er wél op dat de raadkamer te maken had met een summier dossier, samengesteld en aangeleverd door het Openbaar Mi nisterie (OM) De alarmerende brief van 27 januari, waarin burge meester Gerard Rabelink aan het OM aangeeft te vrezen voor escala tie, ontbrak. Dat gold ook voor een rapport van het Landelijk Ex pertise Centrum over de mogelijk heid dat de man uit was op eer wraak. „Ook in het verslag van de reclassering was niets te lezen over dat risico", onderbouwt Van Dijke de rechtsgang. „De man is in de cember veroordeeld, kwam in ja nuari vrij en beging voor zijn twee de aanhouding geen nieuwe straf bare feiten." Om die reden schors te de raadkamer het voorarrest maar handhaafde wel het straat- en contactverbod als voorwaarde. Van Dijke benadrukt dat het uitgangspunt van het Ne derlands recht is dat ver dachten in vrijheid hun proces af wachten. Alleen in bijzondere ge vallen mogen ze in voorarrest wor den gehouden tot het moment van de rechtszitting. Het gaat dan om mensen die verdacht worden Ludo van Dij'ke door Ali Pankow De twee slachtoffers, doch ter Zainab (19) en het zoontje Ali (9), die zijn omgekomen bij het familiedrama vorige week in Zierikzee, zijn gis termiddag herdacht tijdens een be sloten bijeenkomst op scholenge meenschap Pontes Pieter Zeeman in hun woonplaats. Daar is ook steun betuigd aan moeder Amira en haar zoon Haydar (14), die de schietpartij overleefden. „Nu wordt het tijd voor open heid", vindt sectordirecteur vmbo Anita de Munnik. Zij zegt alle be grip te hebben voor de terughou dendheid die in eerste instantie moest worden betracht. De twee nabestaanden zijn onder toezicht van politie tijdelijk op een veilige plek ondergebracht. „Eerst dient onderzocht te worden of er voor hen nog steeds sprake is van een onveilige situatie. Maar het lange stilzwijgen werkt inmid dels wel onrustgevoelens in de hand", constateert De Munnik. Zij baseert zich op reacties van leerlin gen en ouders. Ook daar zegt ze be grip voor te hebben, maar ze wil de onrust niet onnodig laten voort duren. Enkele dagen na de dramati sche schietpartij had De Munnik een gesprek met Haydar en zijn door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Energiebedrijf Delta moet, als de kolencentrale uitvalt, biomassa tijdelijk in de buurt kun nen opslaan. Dat vindt WD-Kamerlid Helma Neppérus. Zij heeft schriftelijke vragen gesteld aan demissionair minister Tineke Huizinga (Vrom). Delta stookt biomassa bij in de ko lencentrale in Borssele. Bij storin gen in 2005 en 2006 sloeg Delta de biomassa tijdelijk op bij tien agra riërs. Het OM sleepte Delta, Es- sent en de tien boeren voor de rechter omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan een milieumisdrijf. De rechter sprak de gedaagden eind vorig jaar vrij, maar het OM is tegen de uitspraak in beroep gegaan. „Strafrechtelijke aanpak is idioterie", vindt Neppé rus. „Het OM heeft het volste recht om in beroep te gaan. Al vraag ik me af of het OM niets be ters te doen heeft." Neppérus vindt dat de minister de wettelijke regels moet verruimen. „Wees blij dat energiebedrijven mi lieuvriendelijker willen werken. Wellicht zijn de regels niet duide lijk. Afval is een breed begrip. Ik wil niet dat er tijdelijk benzeen on der de grond wordt gestopt. Wel wil ik dat een energiebedrijf in nood - daar hebben we het hier over - tijdelijk de biomassa moet kunnen opslaan. Vrom had dit naar aanleiding van de zaak zelf moeten oppakken. Maar het minis terie van Vrom is niet snel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2