261 zeeland In Nemo33 is het altijd R Aankomst Giro is buitenkans voor Gescheurd, verkleurd, versleten? Zeeland profileert zich als het mooiste duikgebied van Europa. Maar wie veilig en warm aan de opleiding wil be ginnen, moet naar Brussel. In een 33 meter diep zwembad. brieven vrijdag 19 maart 2010 NEM033 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl J OP-container 3 Wij zijn zeer teleurgesteld in de medemens (reactie op ingezonden brief van mevrouw uit Nisse). Wij vinden het beschamend dat de me vrouw een oordeel velt zonder iets van ons af te weten. Wij zouden haar dan ook graag uitnodigen om een keer langs de JOP te komen en te kijken hoe wij echt zijn. Wij vinden het jammer dat uw dochter niet langs de JOP durft te fietsen en we zouden graag weten wat er zo bedreigend aan is. Dan zouden wij er naar kunnen kijken waardoor uw dochter met een vei lig gevoel langs de JOP durft te fiet sen. Is dit niet voldoende dan kan u contact opnemen met mij voor een eventueel verder gesprek. Sjoerd Koks Buizerdhof 38, Heinkenszand Koningin Wilhelmina Zaterdag 13 maart was het 65 jaar geleden dat koningin Wilhelmina via Eede ons land weer is binnen gekomen. Dat moment werd heel mooi nagespeeld door het comité in Eede. Aanwezig waren gedepu teerde Harry van Waveren, burge meester Sala van Sluis en burge meester De Roo van Maldegem. Allen hadden bij het monument duidelijke, korte toespraken voor het aanwezige publiek. Het is voor de geschiedenis ook voor iedereen belangrijk. Jammer voor diegenen die hard aan deze herdenking heb ben gewerkt, dat het op de omroep slechts 14 seconden aandacht gekre gen heeft. Dit in tegenstelling met de ope ning van Sergio Hermans restau rant in Cadzand. Dat onderwerp kreeg 2 minuten en 50 seconden de aandacht. Maar daar krijgen de journalisten gratis een lunch en Sergio Herman gratis reclame. C. Maenhout Hennequinstraat 4, Aardenburg Ontpolderen 3 In de Statenvergadering van vrij dag heb ik namens de WD en Par tij voor Zeeland een motie inge diend met het verzoek aan de Tweede Kamer om het onderwerp Hedwigepolder, inclusief Rijksin- passingplan, controversieel te ver klaren. Die motie haalde het niet omdat naast WD en Partij van HA. Stoffee Tel.: www. stol yfysTrtH uwer 42 jwer.nl Zeeland alleen de SP die steunde. De dag ervoor had de PZC onder de Tweede Kamerfracties een bel- ronde gehouden waaruit bleek dat alleen de WD voor controversi- eel-verklaren was. Hoe raar kan het lopen. Dinsdag nam Ad Koppe- jan verrassend het initiatief van an deren over en was het CDA op eens ook voor. Zou die omme zwaai misschien alleen met 9 juni te maken hebben om vervolgens na de verkiezingen weer gewoon mee te werken aan het onder wa ter zetten van de Hedwigepolder? Als de kiezer zeker wil zijn van blij vend verzet tegen die gedwongen ontpoldering, kan hij het beste maar op de WD stemmen. Kees Bierens Beukelmanstraat 21, Meliskerke Ziekenhuis 'Ik breek een been in Westkapelle en wat dan?' (krant, 17 maart) en 'het wordt wennen om naar Goes te rijden'. Nu wil iedereen het bes te voor zijn eigen streek, maar Schouwen-Duiveland behoort óók tot Zeeland. Vrijwel nooit verneem ik iets over het feit dat wij al zo lang naar Goes moeten rijden, en dan niet over een comfortabele A58, maar vooral in de zomermaanden over overvol le Schouwse wegen en de Zeeland- brug. Als je een been breekt in Ren- esse ben je langer onderweg dan wanneer je een been breekt in Westkapelle. De berichtgeving is wat eenzijdig. In het verleden toen ons mooie Ro de Kruis Ziekenhuis in Zierikzee nog een volwaardig ziekenhuis was, speelde dit geen rol, nu dit is verworden tot een polikliniek, moeten ook wij ver rijden. T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Cohen Cohen wil naar een 'fatsoenlijke' samenleving. Hij bedoelt daarmee dat er linkse hobby's ingevoerd moeten worden. Naar goed sociaal democratisch gebruik wil dit zeg gen: problemen worden 'opgelost' door ergens geld in te pompen, voor rekening van de Nederlandse belastingbetaler. Cohen toont zich hier een trouwe volgeling van wijlen Joop den Uyl. Hij woonde in Amsterdam. Wan neer Cohen aan de macht mocht komen zullen de rijksuitgaven al leen maar weer gaan toenemen, dan wel noodzakelijke bezuinigin gen traag worden uitgevoerd. Het gevolg zal zijn dat er er na de perio de Cohen weer puin moet worden geruimd. Door partijen als de WD en het CDA. Gerard de Rijke P.A. de Genestetlaan 20, Vlissingen Over 52 dagen ligt de eindstreep van de derde etappe van de Ronde van Italië in Middelburg. We tellen elke week met betrokkenen af tot 10 mei. Vandaag een aflevering met Margot Verhaagen, over projecten die studen ten van de Hogeschool Zeeland be dacht hebben voor de Giro. door René Schrier De komst van de renners van de Ronde van Italië naar Middelburg door Marcel Modde Buiten dient de lente zich schoorvoetend aan, binnen broeit het bij 33 graden. Verwen de duikers die even geen tijd, geld of zin hebben om af te reizen naar tropische oorden en alleen al bij de gedachte aan het koude Zeeuwse water beginnen te bibberen, kunnen de opmaat naar het nieuwe seizoen genieten in Ne- mo33 bij Brussel. Met 33 meter 's werelds diepste zwembad. Het spreidingsgebied dat initiatief nemer en eigenaar John Beernae- rts voorspiegelt, klinkt imposant. Tot 500 kilometer reizen hebben zijn klanten over voor een duik in het helderblauwe bassin. Een groep Italianen op de parkeer plaats lijkt die bewering te staven. Voor leden van de Zierikzeese club Scaldis is het de tweede keer dat ze naar het complex aan de rand van de Belgische hoofdstad zijn gereden. Beernaerts bedoelingen met Ne mo zijn nobel. In 1996 ontstond bij hem het idee om de voorzienin gen voor duikopleidingen in eigen land te verbeteren. „In België vie len er toen twee tot drie doden per jaar onder beginnende dui kers. Dat komt door de omstandig heden. Je begint in een gewoon zwembad en dan ga je naar bui ten, in de steengroeve of bij de Zeelandbrug. Dat is koud, vaak donker water met weinig zicht en obstakels. Alles behalve plezierig voor beginnelingen. Terwijl mooi en helder water het beeld is dat je in eerste instantie voor ogen houdt. Ik heb veel gereisd en ge merkt dat je op andere plaatsen van de wereld diepere duiken kunt maken onder veel betere con dities. Met die ervaring in mijn achterhoofd, heb ik Nemo ontwor pen. Bedoeld voor alle leeftijden, mannen en vrouwen, beginners en gevorderden. Niet alleen voor het Rambo-type. Je kunt hier le ren duiken zonder risico (camera's en instructeurs houden alles in de gaten) onder een hoog comfort." Het zwembad biedt verschillende niveaus, oplopend van 2,5 meter naar 10 tot 33 meter in een specia le schacht. De ingang van het bas sin ligt op de eerste verdieping. Die constructie maakt het moge- is een uitgelezen kans voor de stu denten van Margot Verhaagen om de theorie eens in de praktijk toe te passen. Zij geeft het vak Evene mentenorganisatie aan de HZ en heeft de eerstejaarsleerlingen die dat vak volgen, aangespoord iets te bedenken rond de Ronde van Ita lië. Een jury moest daar de beste ideeën uithalen, zodat die wellicht uitgevoerd kunnen worden. Het is nog niet helemaal zeker, vertelt Verhaagen, maar het ziet er naar lijk dat bezoekers van restaurant en bar op de begane grond door een rij dikke ramen de duikbewe- gingen zien. Op negen en zeven meter diepte zijn een soort grotjes gebouwd, waarin een luchtlaag zit en de ademautomaat even kan worden uitgedaan. Een vreemde gewaarwording in de wetenschap dat je op hetzelfde moment toch nog een behoorlijke bak water bo ven het hoofd hebt. Een tunnel uit dat inderdaad twee van de in totaal dertien voorstellen van de studenten uitgevoerd gaan wor den: „We denken aan een meters groot schilderij van pasta van Fausto Coppi en aan het organise ren van een welkomstfeest voor de Giro op de markt, in samenwer king met Brooklyn." Enkele dagen voor het Giroweek- einde willen de studenten ergens in de buurt van Plein 1940 begin nen met het plakken van de pasta verbindt het eerste deel van het zwembad met het diepste blok. Vanuit het hoogste niveau gezien lijkt het hele ontwerp nog het meest op een imposante witte bungalow op de bodem van de oceaan. Nemo33 werd in mei 2004 in gebruik genomen en trok sinds dien zo'n 150.000 bezoekers, ver telt Beernaerts. De bak met 2.500.000 liter water wordt con stant op temperatuur gehouden deeltjes op het schilderij. Zo moet dat kunstwerk langzaam groeien. Het feest dat de studenten organi seren wordt op de Markt gehou den met 's middags een feest voor kinderen en 's avonds voor oude ren. De docente geeft aan dat fijn is dat de studenten zich eens kunnen uit leven op een echt project en op die manier kunnen kennismaken met alles wat daarbij komt kijken. „Ik kan wel zeggen hoe het in Vanuit de bar en het restaurant van Nemo33 kan door een rij dikke ramen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28