Zeeland 1 Vlissings drugsteam boekt succes Wij maken plaats voor nieuwe modellen! Wiskunde voor echte liefhebbers Haarlengte WALCHEREN 24 en 25 22 en 23 :.A ":.7 Rechtbank veroordeelt Vlissinger voor dealen van harddrugs in het Middengebied www.logus.nl LOGUS Middelburg dicht Hoofdpostkantoor almanak Tip? redactie@pzc.nl Vrijdag 19 maart 2010 Hypermoderne MRI-scanner maakt onderzoek makkelijk 21 Westkappelse kantwerkster legt basis voor Hollandse stijl Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Het eerste succes voor het speciale drugsteam van de Vlissingse politie is binnen. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde gisteren een 42-jarige Vlissinger voor het dealen van co caïne en heroïne tot een celstraf van vijftien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Volgens het Open baar Ministerie opereerde de man in dat gebied. Begin dit jaar for meerde de Vlissingse politie een speciale groep, het Bastateam, met als opdracht de handel in harddrugs in het Middengebied te bestrijden. Het aanpakken daar van is onderdeel van het leefbaar der maken van dat gebied dat ge kenmerkt wordt door een veel heid aan problemen. Gemeente, Openbaar Ministerie, politie, wo ningbouwvereniging en welzijnsor ganisaties werken samen om de leefbaarheid daar te bevorderen. De veroordeelde man werd medio januari van dit jaar opgepakt. Ver volgens is alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk voor de rechtbank te brengen. Twee weken geleden eiste de officier van justi tie een celstraf van 21 maanden waarvan zeven voorwaardelijk te gen hem. Zij stelde toen dat de man een jaar lang gehandeld zou hebben in harddrugs. De Middelburgse rechtbank vindt dat de handel gedurende negen maanden is bewezen. Persofficier Esther Bethlehem toonde zich, ge zien die periode, tevreden over de uitspraak van de rechtbank. Ze liet ook weten dat het OM andere za ken van het Bastateam ook met voortvarendheid voor de recht bank wil brengen. Volgens haar is deze vorm van snelrecht en lik-op-stukbeleid een signaal naar de maatschappij. De veroordeelde zelf liet gisteren direct na het uit spreken van het vonnis weten dat hij in hoger beroep gaat. De man is niet alleen veroordeeld voor dea len van harddrugs maar ook voor bezit van een nepvuurwapen en het bedreigen van een deurwaar der. Hij zou gedreigd hebben haar uit een raam te gooien toen ze hem uit zijn huis zette omdat hij een grote huurachterstand had. Raadsman E. Smit zei tijdens de zitting dat de man alleen verkocht aan kennissen. spetterende uitverkoop van diverse showroommodellen badkamermeubels, douchedeuren, baden, kranen, etc. MIDDELBURG - TNT Post opent vol gende week drie nieuwe postkan toren in winkels in Middelburg. Te gelijkertijd sluit op 25 maart het hoofdpostkantoor aan de Lange Noordstraat. De nieuwe postkanto ren komen in de Agrimarkt aan de Kalverstraat, de Jumbo aan de Churchilllaan en de Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel. Daar naast zijn er al vijf postkantoren in winkels in Middelburg en het Busi ness Point van TNT in de Mortie- re. Een echtpaar uit Kamperland werd onlangs uitgenodigd voor een diner ter gelegenheid van de verjaardag van een vriendin te Goes. Aan tafel ontspon zich al snel een gesprek over verschillende haardrachten, de kap per en andere zaken aangaande de steeds veranderende haarmode. Opgemerkt werd dat mensen de ene periode het haar wat korter dragen en in een andere periode weer wat langer. Eén van de vrouwen aan ta fel, een dame van ruim 70 jaar, ver telde hierop dat zij al haar hele leven haar lange haar zelf knipt. Uit prak tische overwegingen - om geen haar op haar kleren te krijgen - doet ze dit naakt in de badkamer. Ze knipt het dan ter hoogte van haar tepels af. Waarop ze met enige trots meld de, dat zij dus juist altijd het haar op dezelfde lengte heeft gedragen. De Kamperlander merkte toen op dat het hem voorkwam, dat het de laatste jaren toch wel wat langer was geworden... door Jens Pauw VLISSINGEN - Dertien leerlingen van basisschool Het Vlot in Vlissin- gen bogen zich gisteren over lasti ge opgaven in de internationale Kangoeroe reken- en wiskunde- wedstrijd. In meer dan veertig landen wor den scholieren dezer dagen ge toetst op hun wiskundevaardighe- den. Er zijn zowel toetsen voor de basis- als de middelbare school. Volgens juf Floor Leemans van Het Vlot vonden de leerlingen de toets 'best wel makkelijk'. De lera ren vonden de toets zelf wél pittig. „Onze directeur heeft gesurveil leerd. Hij heeft ook een aantal op gaven gemaakt, maar die vond hij eigenlijk heel lastig." Juf Floor had al enige ervaring met de Kangoeroewedstrijd. „Ik heb zelf op de havo al eens meege daan", vertelt de leerkracht van groep vijf/zes. „Dit leek me ook leuk voor mijn leerlingen." De opgaven gaan nu op de post naar Cito in Arnhem om nageke ken te worden. Onder de beste leerlingen en scholen worden ver schillende prijzen verloot, zoals re kenmachines, tijdschriftabonne menten en zelfs een trip naar een heus wiskundekamp in Berlijn. Juf Floor Leemans helpt Nico van Nielen op weg in de opgaven van de internationale Kangoeroe reken- en wiskundewedstrijd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23