ProRail heeft remedie tegen ontsporingen economie 113 Haven Rotterdam staat op een ondanks iets lagere resultaten Werkloosheid toont voor het eerst herstel Shoppen voor een hypotheek? U mist wat als u niet bij ons bent geweest. Vervoerders willen kaart chauffeur als bescherming tegen nepagenten FNV: te weinig personeel in Aldi Duizenden ontslagen bij IT-divisie Siemens PROEF QuoVadis II meet conditie spoornet door Peter Ullenbroeck breda - Het Nederlandse spoornet wordt voorzien van een ver nieuwd systeem dat het ontsporen van goederentreinen tot een mini- mum moet gaan beperken. QuoVa dis II is ontwikkeld door spoorbe- heerder ProRail en de goederenver voerders. Het gaat om een tech niek die gebreken bij goederentrei nen tijdens de rit signaleert. De aanleiding vormen vier ernsti ge ongelukken in 2009 met goede rentreinen. Bij het laatste ongeluk, vorig najaar bij Barendrecht, kwam de machinist om en raak ten reizigers van een passagiers- trein gewond. President-directeur Bert Klerk van ProRail sprak toen van ongelukken 'die op een ramp hadden kunnen uitlopen'. Het nieuwe systeem bestaat uit 41 computergestuurde kastjes die op de drukst bereden routes in het spoor worden geïnstalleerd. De kastjes meten de conditie van de zoetermeer - Nederlandse ver voerders en verladers willen dat de Nederlandse politie het gebruik van een speciale kaart ter bescher ming van chauffeurs officieel toe staat. Door het tonen van de 'Vul nerable Load Card' (VLC) kunnen chauffeurs bij agenten aangeven dat zij pas stoppen bij een politie- bureau in plaats van op een par keerplaats. De branche wil zo voor komen dat chauffeurs de dupe worden van nepagenten die er van- den haag - Supermarktketen Aldi heeft weer fors gesneden in het F aantal personeelsuren per winkel. Daardoor zijn vaak slechts twee medewerkers aanwezig, wat niet goed is voor de veiligheid. Ook mo gen de mensen in hun pauze niet wielen en de asdruk van de goede rentreinen die passeren. Die gege vens worden naar de verkeerslei ding en de machinist gestuurd, die bij twijfel de trein stil kan zetten. In Nederland bestond al een sys teem om gebreken aan treinen tij dens het rijden te signaleren, Quo Vadis I, maar dat kon tot nu toe al leen voor het personenvervoer ge bruikt worden. Zo kon het gebeu ren dat vorig jaar bij een ongeluk in Vleuten de machinist pas na vijf kilometer ontdekte dat er wa gons waren ontspoord. De komende maanden wordt het systeem getest op een deel van de Brabantroute, het spoor tussen Rotterdam en Venlo, waar 24 uur per dag acht goederentreinen per uur heen en weer rijden, dwars door de stadscentra van Breda, Til burg en Eindhoven. Als de proef succesvol blijkt, zal het systeem na 2011 op alle belang rijke spoorroutes voor goederen vervoer in Nederland zijn geïnstal leerd. door gaan met de kostbare lading. Daarvoor pleitten vervoerdersclub TLN, verladersorganisatie EVO en Transport Asset Protection Associ ation (Tapa) gisteren naar aanlei ding van recente incidenten waar bij chauffeurs door nepagenten werden aangehouden, overvallen en zelfs korte tijd gegijzeld. In Engeland wordt de VLC al geac cepteerd door de politie, in Neder land wordt daar reeds bijna tien jaar voor gepleit. naar buiten en zegt 70 procent dat niet alle werktijd betaald wordt. Dat stelt bond FNV Bondgenoten op basis van een enquête waaraan 220 Aldi-medewerkers meededen. Aldi wilde tegen de pers niet in houdelijk reageren op de enquête. rotterdam - Het Havenbedrijf Rotterdam heeft vorig jaar iets minder winst en omzet geboekt ten opzichte van een jaar eerder, door investeringen en een lagere goederenoverslag. Dat bleek uit gis teren gepubliceerde cijfers. De winst zakte vorig jaar met 4,4 procent tot 144,2 miljoen euro. De omzet ging met 0,6 procent om laag tot 519,4 miljoen euro. De om zet zakte licht, doordat er vorig jaar minder havengeld binnen stroomde. In de haven werden minder goederen behandeld dan een jaar eerder. Vorige maand maakte het havenbedrijf bekend dat de goederenoverslag in 2009 met 8,1 procent was gedaald. De winst werd gedrukt door forse investeringen voor onder meer de aanleg van de TWeede Maasvlakte. Het havenbedrijf schroeft dit jaar zijn investeringen hiervoor verder op tot 500 miljoen euro. In 2011 wil de onderneming bijna 700 mil joen euro investeren. Het havenbedrijf keert over 2009 een dividend uit van 61,1 miljoen euro aan zijn aandeelhouders, de gemeente Rotterdam en de Neder landse staat. Daarvan krijgt de ge meente 44,6 miljoen euro en de Staat 16,5 miljoen euro. De Zeehavens Amsterdam stegen vorig jaar naar een vierde plaats op de Europese ranglijst van ha vens met de meeste overslag, aldus de gemeente gisteren. Tot 2008 moest Amsterdam de regio Mar seille (Frankrijk) voor laten gaan. Amsterdam profiteerde vorig jaar van investeringen in het segment geraffineerde olieproducten. On danks de vierde plek daalde de overslag in de Amsterdamse ha- vens met 8,6 procent tot 86,7 mil joen ton. De plekken een tot en met drie op de lijst worden ingeno men door respectievelijk Rotter dam, Antwerpen en Hamburg. Voor 10 jaar vast met Nationale Hypotheek Garantie Bent u op zoek naar een hypotheek? Dan doet u er goed aan om met meer dan één aanbieder te praten. Maar wie u ook spreekt, één ding is zeker: het plaatje is pas compleet als u heeft gesproken met een hypotheekadviseur van Fortis Bank Nederland. Wij adviseren u graag op heldere wijze over de hypotheekvorm en looptijd die het beste bij uw situatie past. Daarnaast bieden wij u nu een rente vanaf 4,95%* voor 10 jaar vast met NHG. Neem dus snel contact op met één van de onderstaande Fortis Bank-kantoren voor een afspraak. Want shoppen voor een hypotheek, dat loont! Fortis Bank Nederland Goes, Piet Heinstraat 9, (0113) 23 75 00 Hulst, Grote Markt 8. (0114) 37 32 37 Middelburg, Park Veldzigt 19-21(0118) 65 70 00 Sluis, Lange Wolstraat 8-10, (0117) 42 41 42 Terneuzen, Kersstraat 13-15, (0115) 64 22 22 Vlissingen, Coosje Buskenstraat 174-176, (0118) 44 33 33 vrijdag 19 maart 2010 - münchen - De reorganisatie van de IT-afdeling van het Duitse technologieconcern Siemens heeft de komende maanden het verlies van duizenden banen tot gevolg. In totaal verdwijnen er 4200 arbeidsplaatsen, de helft daar van in Duitsland. Dat heeft Siemens gisteren bekendge maakt. De IT-divisie van Siemens, SIS, wordt dit jaar nog geher structureerd en uiteindelijk verzelfstandigd. Siemens wil 500 miljoen euro investeren om het onderdeel te versterken en concurrentiebestendig te maken. Bij SIS werken nu 35.000 mensen, van wie 9700 in Duitsland. SIS is ook in Nederland actief. archieffoto Uwe Lein/AP den haag - De werkloosheidcijfers laten voor het eerst sinds het uit breken van de crisis licht herstel zien. Het aantal nieuwe WW-uit- keringen is in februari gedaald ten opzichte van januari, terwijl het aantal beëindigde uitkeringen van wege werkhervatting stijgt. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren- In februari werden 42.000 nieuwe W W-uitkeringen aangevraagd. Dat is 17 procent minder dan de maand ervoor. Het aantal beëindig de uitkeringen vanwege werkher vatting nam in een maand tijd met 8 procent toe tot 19.000. CBS-hoofdeconoom Michiel Verg eer spreekt van 'een positief sig naal'. „Maar ik vind het te vroeg om van een trendbreuk te spre ken, want de werkloosheid stijgt nog steeds." Zo'n 44L00 mensen zijn werkloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13