In de Triem'n houdt vaart er in 321 sport In bijna elke kern in de streek wonen deren' worden zij in de schijnwerpers ge- ^ud-) sporters, bestuurders, trainers of zet. Vandaag deel 9: de bestuursleden vrijwilligers die een verhaal waard zijn. Henk Huys en Fred Broos van aanspan- In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaan- ningsvereniging In de Triem'n. D'Eendracht houdt wedstrijd in Ritthem Geelhoed, Pasveer en Fase naar NK in Hoorn Jeugd massaal naar seizoensopening MTB RKHAV houdt clinic speerwerpen in Hulst Driebanders goed uit startblokken op EK 64 leden donderdag 18 maart 2010 Henk Huys, Christianne Altenburg, Tonny van Tiggelen (rechtsboven) en Fred Brood (rechtsonder) worden getrokken Melody en Quick Silver. foto Peter Nicolai MIDDELBURG Handboogsociëteit D'Eendracht houdt zondag 28 maart rond Fort Rammekens en in het Ritthemse Bos in Ritthem een zogenaamde 3D-wedstrijd, oftewel schieten op driedimensionele figuren. In dit ge val gaat het om namaakbeesten, waarmee het evenement teruggaat naar de natuur. De deelnemers schieten in groe pen van vijf tot zes personen. Ook zijn er natuurlijke hindernissen. De wedstrijd duurt van 10.00 tot en met 16.30 uur. MIDDELBURG Aan het NK afstanden voor junio ren in Hoorn doen het komende weekeinde drie Zeeuwse schaats sters mee. Anouk Fase uit Sint Annaland rijdt bij de junioren A op de 1000 meter. Zij stond reserve, maar de Thoolse mag toch rijden. Nicole Geelhoed uit Zoutelande komt bij de junio ren B uit op drie afstanden: de 1000,1500 en de 3000 meter. Anne- marie Pasveer (junioren B) heeft zich geplaatst voor één afstand. Zij rijdt de 500 meter. BURGH-HAAMSTEDE Traditiegetrouw vormt de MTB-wedstrijd op het Patrick Tol- hoek Mountainbikeparkoers in Burgh-Haamstede de eerste van een reeks jeugdwedstrijden waarin punten kunnen worden gescoord voor deelname aan het NK in 01- denzaal. Er worden zaterdag zo'n tweehonderd rennertjes verwacht. De jongste groep start om 10.30 uur, de laatste om 15.15 uur. Het be zit van een KNWU-licentie is niet noodzakelijk, een veilige fiets en helm daarentegen wel. MIDDELBURG De Hulster atletiekvereniging RK HAV houdt zaterdag een speer- werpclinic op het sportveld van het Reynaert College aan de Zoute- straat in Hulst. De Belgische speer- werptrainer Luc Van Maldegem, bondstrainer in België en tevens verbonden aan atletiekvereniging RC Gent, brengt meer dan twintig Zeeuwse trainers en speerwerpers die ochtend de fijne kneepjes van dit atletiekonderdeel bij. De aan vang is om 10.00 uur. Het einde is omstreeks 12.00 uur. BRANDENBURG Berry Dallinga en Glenn Hofman zijn het EK driebanden op de klei ne tafel goed begonnen. Zij won nen in teamverband en in hun indi viduele partijen. Tegen het Tsjechi sche Presskan System Prostejov werd het 2-0 voor de Zeeuwen (25-16 voor Hofman en 25-12 voor Dallinga). In het individuele toer nooi versloeg Dallinga de Duitser Matthias Pfeifer. Hij maakte zijn 25 caramboles dertien beurten. Hof man versloeg de Duitser Christian Neugenbauer in zeventien beurten. door Peter van Kouteren WESTDORPE - De vereniging is in de regio de enige in zijn soort en verre van groot. Een clubhuis ont breekt en een accommodatie om te trainen is er evenmin. Toch tim mert de Zeeuws-Vlaamsche aan spanningsvereniging In de Triem'n aan de weg. De eerste offi ciële menwedstrijd onder auspici ën van de Belgische bond wordt een serieuze krachtproef De club bestaat al sinds 1981, maar na vier succesvol verlopen edities die niet meetelden voor het Bel gisch kampioenschap tekent de enige Zeeuws-Vlaamse menvereni ging op 16 mei van dit jaar voor de organisatie van een samengestelde wedstrijd voor aangespannen paar den en pony's, die meetelt in een criterium voor Oost- en West- Vlaanderen. Met een select gezel schap is In de Triem'n met de voorbereidende werkzaamheden gestart. „We zijn met een groep van zes tot acht man, op wie we altijd kun nen rekenen", vertelt voorzitter Henk Huys. „Die weten wat ze moeten doen. Het inrichten van het terrein is het belangrijkste. We maken gebruik van de terreinen van Hippisch Centrum Midden Zeeuws-Vlaanderen in Westdorpe. We hebben al mooie hindernissen gebouwd, maar willen het aantal verder uitbreiden. Het komt er vooral op aan het terrein goed bij te houden. De laatste week zijn we er elke dag bezig. En op de dag zelf is het wel even stressen." Penningmeester Fred Broos: „Als er iemand een hindernis in elkaar rijdt, moeten we natuurlijk direct Het bestuur van de enige Zeeuws- Vlaamse menvereniging wordt ge vormd door Henk Huys (voorzit ter), Fred Broos (secretaris en pen ningmeester), Mirjam Lecluyze (vi- ce-voorzitter) en de leden Tonny van Tiggelen en Christianne Alten- burg-Maerman. De club telt 64 leden, onder wie een groeiend aantal jeugdleden. aan de slag. In voorgaande jaren, toen onze wedstrijd nog niet mee telde, is het goed verlopen. Omdat de Belgische bond de organisatie goed vond, is aan ons gevraagd om een officiële wedstrijd te orga niseren. Alleen komt er nu dres suur bij. Dat is een vak apart. 'Scheurijzers' zijn daar niet van ge diend." Henk Huys weet dat hij zelf tot de categorie behoort die graag de vaart erin houdt. „Dat had ik al toen ik nog 'onder het za del' reed. Voor dressuur moet je veel meer oefenen. Dit wordt een samengestelde wedstrijd, met de onderdelen dressuur, de marathon en vaardigheid." In de Triem'n verwelkomde in no vember tijdens de door de club ge organiseerde Indoor van Westdor pe 52 deelnemers. Henk Huys: „We hopen in mei op minstens veertig deelnemers. Een maxi- In de Triem'n is aangesloten bij de LRV, de landelijke Belgische bond. Nadja Broos uit Heikant pakte in 2009 met haar pony Welsh Cob vóór twee Belgische WK-gangers goud op het Belgisch kampioen schap enkelspan. Erwin Fermont uit Koewacht werd in 2009 nationaal kampioen dub belspan in de ponyklasse L. mum? Zo rond de 55. We beschik ken over een prachtig terrein aan de Graaf Jansdijk, maar organisato risch komt er veel bij kijken om al les aangekleed te krijgen." Behalve activiteiten op het gebied van wed strijdsport is het aangespannen rij den bij uitstek geschikt voor echte liefhebbers van de natuur, waarin een samenspel van mens en dier centraal staan. „Als je aan wedstrij den meedoet, moet je een koet siersbewijs hebben", vertelt Fred Broos. „Dat kun je bij twee leden van onze club halen, maar is in Zeeland voor het rijden in de na tuur niet verplicht. Onze jongere leden zijn meer wedstrijdgericht. Ouderen meer recreatief Er wordt door iemand een rit uitgezet, die daarna met behulp van een route beschrijving individueel kan wor den gereden." Henk Huys: „Er zijn uitschieters, maar gemiddeld doet daar zo'n dertig man aan mee. We zoeken de rust en genieten van de natuur. Paarden zijn echte huisdieren, die naar je luisteren. Je rijdt met je leidsels, maar je moet ook veel pra ten. Ze horen het echt als je rechts of links zegt. Af en toe geef je een tikje met de zweep, om ze aan te sporen. We vertrekken rond elf uur en hebben onderweg een aan tal stops met een natje en een droogje. Soms is er achteraf een barbecue. Dat is goed voor de teambuilding."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80