binnenland 15 LAPTOPPER Overleg mislukt over schoonmaak-cao GRATIS Politieagent word je pas na een strenge selectie Econoom op tweede plaats kieslijst SGP ben ontzien, omdat hij een politie man is." Dat gaat een jonge moe der iets te ver. Terwijl ze een beer tje neerlegt tussen de bloemen op het pleintje vlakbij Milly's huis, pinkt ze een traan weg. „Ik wil de politie niet meteen een verwijt ma ken, want zijn vriendin is ook agente en die heeft er voor ge zorgd dat hij zich heeft aangege ven. Nee, ik ben vooral heel ver drietig. Ik heb zelf twee dochters en dan word je toch heel bang. Hoe kan iemand nou zoiets doen?" Niemand heeft de dader ooit ont moet, laat staan gesproken. Milly daarentegen kent bijna iedereen. Omdat ze voor veel mensen de hond uitliet. „Het was zo'n lieve meid. En gek op honden." Een paar vrouwen hebben Milly luttele dagen voor de moord nog horen zingen in het christelijke kinderkoor de Sterrenkids. „Het ging van: God is goed, God is ge weldig. Dat is toch wel heel erg wrang." Het komt vaker voor dat een agent een misdrijf begaat. In december 2008 vermoordde een wijkagente uit Almere haar ex-vriend. Ze schoot hem door het hoofd met haar dienstpistool, dat ze had opgehaald bij het politiebu reau waar ze werkte. Ze verklaarde door hem te zijn mishandeld. In augustus 2007 werd een 44-jari- ge agente uit Groningen gearres teerd, omdat zij met haar pistool een waarschuwingsschot had ge lost. Ook hier waren relatieproble men de oorzaak. In juli 2006 schoot een 47-jarige politieman in Ermelo met zijn dienstpistool zijn vrouw dood en daarna zichzelf. In 2005 schoot een hoofdagent van het Korps Landelijke Politie Diensten uit Hilversum zijn vrouw en drie zoontjes dood. Daarna pleegde hij zelfmoord. DEN HAAG - De 26-jarige man die verdacht wordt van de moord op Milly Boele werkte vijfjaar als sur veillant bij het politiekorps Rotter dam-Rijnmond. Hij rondde de Po litieacademie dus met succes af De selectieprocedure voor deze op leiding is streng. „Van de honderd mensen die er solliciteren worden er maar tien aangenomen", zegt politiesocioloog jaap Timmer. Kan didaten vallen bijvoorbeeld af als ze niet door de psychologische test komen. „Een agent moet geestelijk gezond en integer zijn. Wie een misdrijf heeft begaan, wordt van de oplei ding uitgesloten." Een bekeuring is geen probleem, maar bij zwaardere vergrijpen wordt gekeken naar wat voor soort overtreding het was. „Hoe lang ge leden is het gebeurd en wat bete kent het voor het gedrag van de be treffende agent?" Er vindt ook onderzoek plaats naar het verleden van een kandi daat. Timmer: „Maar dat is maar een licht onderzoek. Het kost te veel tijd en geld als je dat voor al die sollicitanten uitgebreid gaat doen." De woordvoerder van de Neder landse Politiebond ziet geen reden om aan te nemen dat er iets mis is met de screening voor de oplei ding, noch met de persoonlijke be geleiding van agenten aan het werk. „Dit is duidelijk een ex treem geval." Er glipt natuurlijk al tijd wel eens wat doorheen, weten de deskundigen. Daarom is vooral belangrijk dat agenten ook na de opleiding door hun politiekorps worden gevolgd, vindt Jaap Tim mer. Hij kan niet geloven dat nie mand iets aan de Dordtenaar heeft gemerkt. „Je ziet in dit soort geval len vaak dat het problematische ge drag zich opstapelt. Met die signa len moet je als korps wat doen." Dat is in het verleden niet altijd ge beurd, weet hij. „Eind jaren negen tig schoot een Amsterdamse agent zijn ex-vriendin dood. Hij bleek haar langdurig te hebben mishan deld en had daarvoor een hele reeks van mishandelingen en be dreigingen op zijn naam staan. Dit was bij zijn leiding bekend, maar die greep niet in." Korpschef Visscher van het korps Rotterdam-Rijnmond zei gisteren vooralsnog geen aanwijzingen te hebben dat de verdachte eerder het verkeerde pad op is geweest. Geweldsmisdrijven door agenten infographic ANP Schuren Plaats politie onderzoek Woonhuis van de 12-jarige Milly Boele, waar ze woensdag 10 maart alleen thuis is. Om 1 7.30 uur heeft ze haar moeder aan de telefoon als er 'een buurman' voor de deur staat. Later die dag wordt Milly vermist. Woonhuis verdachte buurman (26), waar dinsdag 16 maart het lichaam van Milly in de tuin wordt gevonden. Schematische weergave achterzijde woningen donderdag 18 maart 2010 UTRECHT - Het overleg over een nieuwe cao in de schoonmaaksec- tor heeft gisteren niets opgeleverd. Het is vastgelopen op het loon. Dat heeft vakbondsbestuurder Ron Meyer van FNV Bondgenoten laten weten. Dit betekent dat de ac ties in de sector verdergaan. Werkgeversorganisatie OSB had de bonden uitgenodigd om weer te gaan onderhandelen. Het over leg werd gisteren al na enkele uren opgeschort. „Tot onze grote frustra tie is het overleg spaak gelopen", zei Meyer. Naar zijn zeggen had de bond de looneis 'aangepast' van 3 procent meer loon in een jaar tijd, naar 4 procent in twee jaar tijd. OSB biedt 2,5 procent in twee jaar tijd, aldus een woordvoerster. Zij noemde de afstand tussen de eis en het bod te groot. Icm 2-jarig T-Mobile Relax 20 abonnement (Incl. 135 min/sms) Icm 2-jarig T-Mobile Relax 20 abonnement (Incl. 135 min/sms) Icm 2-jarig Vodafone Bel+Sms+Web 200 (Incl. 200 min/sms) ROTTERDAM - SGP'er Elbert Dijk graaf stelt zich beschikbaar voor de Tweede Kamer. De hoogleraar economie wordt daarmee vrijwel zeker de tweede man bij de partij. Het hoofdbestuur beslist op 9 april over de kandidatenlijst. De lijst wordt aangevoerd door Kamer lid Kees van der Staaij, die Bas van der Vlies opvolgt als lijsttrekker. De laatste vertrekt uit de Kamer, waarin hij zitting had sinds 1981. Goes 0113-323555 Kortetókslraat 1 vllssingen 0118-430290 Walsliaat 99 Middelburg (wegens verbouwing tijdelijk gesloten) Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Breda 076-5141945 Karréstraat 7 Etten-teur 076-5441441 Markthof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsesiraat 18 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Tilburg 013-5454785 Heuvelstraat 115 Spijkenisse 0181-620791 Nieuwstraat 138 NIEUW: RITEL OPENT OP 26 MAART 2010 HAAR DEUREN IN HULST! MKii>TiM (K) kpn Telfort. TELG2 Alle netwerken NIEUW 6 VERIENGING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5