sport 133 de oude MM Zoutelande Schrijf nu in voor de PZC Familieloop Schaatsploeg Hofmeier dumpt Jan Bos en Natasja Bruintjes 4 Iberk ofcist PZC svrz donderdag 18 maart 2010 te winnen (hij eindigde twee keer als tweede, een keer derde en een keer vijfde) was vorig jaar zo sterk dat het gevoel het won van het ver stand. Ondanks steeds sterker te gensputterende kniepezen ging de Walchenaar onverdroten voort met trainen. Tot het begin septem ber echt niet meer ging. „Een blessure is nooit pech", er kent de 38-jarige atleet. „Achteraf weet je altijd wat je te veel gedaan hebt. Bij mij zorgde een opeensta peling van overbelasting voor ont stoken kniepezen. In maart was ik twee weken echt ziek. Daarna ben ik weer gaan trainen, maar is het nooit meer goed gegaan en ben ik mijn knieën gaan overbelasten. Be slissend was de zomervakantie, waarin ik veel gefietst heb met een kinderzitje voorop. Daardoor ben ik die pezen ook nog eens scheef gaan belasten. Eind augustus was het echt over. Tijdens een duurtrai- ning kon ik een knie helemaal niet meer buigen." De Kustmarathon van 2009 heeft Koole niet gezien. Hij had geen en kele behoefte om te zien hoe zijn concurrenten het er vanaf brach ten. „We zouden nog een week eindje met mijn ouders op stap gaan. Het was fijn dat dat in het Kustmarathonweekend kon." Tot december kon Koole helemaal niets doen. Niet lopen, niet fietsen en ook niet zwemmen. Wonder wel ging hij er niet zwaar onder ge bukt. Dat kwam onder meer om dat hij voor de derde keer vader werd en het druk had op zijn werk. „Het was natuurlijk jammer, maar meer ook niet. Alsof je niet naar een verjaardagsfeestje mag. Ik ben niet chagrijnig geworden om dat ik niet kon lopen. Ik heb mijn vrouw niet horen klagen. Wel was ik eerder moe. Je hebt minder energie als je niet sport. Het klinkt raar maar het is wel zo." De eerste 'trainingen' na de Kust marathon bestonden uit 'tochtjes' op de hometrainer: Langzaam trappen zonder enige belasting. Twee weken geleden, bijna vijf maanden nadat hij zijn arbeid moest staken, liet Koole zich weer eens zien in een hardloopwed strijd. Aan de Massaloop in Oost- kapelle deed hij heel voorzichtig mee, als training. En afgelopen zondag was hij van de partij in de zwemloop van Roosendaal. „Ik loop weer drie a vier keer per week", vertelt Koole. „Maar niet verder dan een kilome ter of zeven en met pauzes ertus sen. Ik ben nog lang niet de oude al gaat het wel steeds iets beter. Peesblessurs zijn altijd lastig. Stil zitten is slecht, maar te veel bewe gen is ook niet goed. Je moet een tussenweg vinden en dat is moei lijk." Om toch in conditie te komen, traint Koole nu ook op de fiets en in het zwembad. Dat is helemaal niet slecht. Er zitten zelfs voorde len aan. Hardlopen is belastend voor het lichaam. Wie vier uur hardloopt, heeft veel tijd nodig voor herstel. Wie vier uur triat- lont, heeft dat veel minder nodig. Op die manier kun je dus meer trainen onder dezelfde inspan ning. De inwoner van Zoutelande heeft inmiddels ingeschreven voor de Kustmarathon van 2010. In het ver leden kreeg hij steeds een wild card maar hij vindt dat hij er dit jaar geen recht op heeft. „Ik ben van kanshebber teruggezakt naar outsider. Tenminste, dat mag ik ho pen", relativeert hij. Het is immers nog afwachten of hij op tijd fit is. „Ik sport wel weer, maar kan bij lange na nog geen duurloop doen. Het herstel gaat heel langzaam. Be gin augustus moet mijn lichaam volledig belastbaar zijn. Als dat lukt, moet ik de Kustmarathon kunnen halen." 1*11111111iwwiiinu. door Koen de Vries MIDDELBURG - Als de voortekenen niet bedriegen dan is er veel be langstelling voor de derde editie van de PZC Familieloop. Afgelo pen zaterdag verschenen in Mid delburg liefst 45 mensen bij de eer ste bijeenkomst van Start to Run. De meesten willen zich toeleggen op hardlopen en gebruiken Start to Run om de fijne kneepjes te le ren. Start to Run houdt nog vijf bijeenkomsten, te beginnen ko mende zaterdag. Start om 9.30 uur bij Koole Sport in de Brakstraat. Na de serie zijn er extra clinics om naar de Familieloop toe te werken. Binnenkort komt de PZC met een trainingsschema voor beginners die toewerken naar de Familie loop. Ook elders in Zeeland hebben mensen voor het eerst loopschoe nen aangetrokken. De PZC Fami- lieloopwordt dit jaar op zaterdag 19 juni gehouden. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 3, 10 of 21,1 kilometer. Start en fi nish zijn bij het Arsenaal in Vlis- singen. Het parkoers van de 3 kilo meter loopt door de stad, van de 10 en de 21,1 kilometer door de stad, over de boulevard en langs de duinen. Sinds gisteren kunt u inschrijven op: www.pzc.nl/familieloop. Datum: zaterdag 19 juni. Starttijden. 3km: 10.30 uur; 10 km: 11.15 uur; 21,1 km: 11.15 uur. Start en finish. Ar senaal Vlissingen. Inschrijfgeld. 3km: 4 euro; 10km: 6 euro; 21,1 km: 8 euro. Kosten. Worden automatisch afge schreven van bank- of girorekening. Maximumaantal deelnemers: 1000. Inschrijven: www.pzc.nl/familieloop. Startnummers. Worden opgestuurd. Elke finisher krijgt een medaille. door Eric de Jager LEIDEN - De schaatsploeg van Hof meier gaat niet verder met sprin ters. Bekende rijders als Jan Bos, Beorn Nijenhuis, Jacques de Ko ning en Natasja Bruintjes zitten daardoor voor komend seizoen zonder contract. De sponsor ver legt de blik naar het allrounden en gaat daarvoor op zoek naar jonge talenten. Jan Bos had zich al helemaal inge steld op een afscheidsjaar in het blauw van de financiële dienstver lener uit Leiden. „Ik heb in Van couver al gezegd: ik wil graag nog een jaar door, het liefst met Hof meier. Mijn enige reserve was dat ik niet wist of Hofmeier verder zou gaan als sponsor. Nu gaan ze wel door, maar met een andere ploeg..." Bos hoorde het nieuws dinsdag van zijn coach Jan van Veen, de enige die nog een doorlopend con tract heeft. „Dit is enorm jammer. Maar ik kan wel zeggen dat ik van alles wil, het zijn hun centen. Ik moet een andere ploeg zoeken." Een vervroegd afscheid behoort voor de 34-jarige oud-wereldkam pioen ook tot de mogelijkheden. „Ik wil wel verder, maar als je geen sponsor en geen ploeg om je heen hebt, wordt het heel moeilijk. Ik ga eerst maar eens alle scenario's langslopen, ik vrees dat ik me in al lerlei bochten moet gaan wrin gen." Natasja Bruintjes is pas 22 en Jan Bos denkt nog niet aan een afscheid. Maar haar 'ontslag' kwam wel als een schok. „Dit komt hard aan. Ik hoorde wel geruchten, maar dat Hofmeier zich op het allrounden gaat richten, is een klap voor me." De nummer twee van het NK sprint van vorig jaar heeft nog geen idee waar ze naar toe kan. „Ik ben niet zo goed in mezelf verko pen. Ik heb wel goed gereden dit jaar, ik hoop dat dat voldoende is. Als ik niets vind, kan ik misschien terug naar de KNSB. Maar ik blijf zeker schaatsen." Mede-eigenaar Marcel Adriaanse van Hofmeier begrijpt de ophef die zijn beslissing heeft veroor zaakt. „Maar ik ben graag duide lijk. Ik denk dat er de komende maanden nog veel meer gaat ge beuren in de schaatswereld, als ik zie wie er allemaal zonder contrac ten en zonder geld zitten. Wat ons betreft zijn de resultaten niet ge weest wat we ervan hadden ver wacht. Dat was niet één persoon aan te rekenen, maar we moesten iets doen om het tij te keren. Na de Spelen hebben we besloten dat we ons op het allrounden gaan richten." Samen met TVM is Hofmeier wel de enige ploeg die zich volledig heeft vastgelegd voor volgend sei zoen. Maar er wordt minder geld uitgegeven. „We werken niet echt met een vast budget. Jan van Veen gaat nu op zoek naar talentvolle schaatsers. Dat kan een mixgroep zijn, maar ook alleen mannen of vrouwen. We denken aan een ploeg van vier tot zes rijders. Dat alleen betekent al een flinke bespa ring ten opzichte van de negen schaatsers die we nu onder con tract hebben." De Hofmeier-ploeg bestond het af gelopen seizoen uit Natasja Bruin tjes, Gretha Smit, Marja Vis, Jan Bos, Jacques de Koning, Beorn Nijenhuis, Pim Schipper, Jurre Trouw en Berden de Vries, met Jan van Veen en Ron Neymann als coaches. Op 15 maart jl. vond de derde Beursvloer Zeeland plaats. In anderhalf uur tijd zijn veel matches gesloten tussen maatschappelijke organisaties en bedrijven. Een geweldig resultaat, dankzij de inzet van vele mensen. Stichting Beursvloer Zeeland bedankt daarom iedereen die op wat voor manier dan ook een bijdrage heeft geleverd aan deze Beursvloer. Onze speciale dank gaat uit naar de sponsoren Provincie Zeeland Rabobank «3SC333ESSS3» J Philadelphia |«CiM (jemeomesi-uis MM zorgt in zeeland beursvloer beursvloer zeeland - 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35