Lionel Messi legt VfB Stuttgart Kramer rijdt WK alleen om te winnen 281 sport CHAMPIONS LEAGUE j£L Titelverdediger Barcelona bereikt eenvoudig de kwartfinale van de Champions League na een Het aantal keren dat Barcelona de champions League (2006 4-0-thuiSOVerwinning Op Stuttgart. kampioenen werd in het seizoen 1992-1993 ingevoerd. Kerkhove naar laatste zestien in Engeland Tennisser Robin Haase bereikt kwartfinale PSV niet blij met aanklager lan Nepomnjatsjtsji wint EK schaken Punt in mindering en boete voor MW en 2009) won. De nieuwe opzet van het toernooi voor lands- Aanvoerder Carles Puyol and doelman Victor Valdes van Barcelona verhinderen dat Stuttgart-aanvaller bij de bal kan komen. foto Bernd Weissbrod donderdag 18 maart 2010 BATH Tennisster Lesley Kerkhove heeft tijdens het ITF-toernooi in het En gelse Bath de laatste zestien be reikt. De Zierikzeese qualifier ver sloeg gisteren in de eerste ronde de Deense lucky loser Karen Bar- bat: 6-2 6-2. De nummer 753 van de wereld treft nu de nummer drie van de plaat singslijst, de Hongaarse Reka-Luca lani. In de voorrondes rekende de Kerkhove gedecideerd af met de Engelse Nicole Peterson (6-2 6-0) en diens landgenote Eliesa Ball (6-0 6-2). CALTANISSETTA Tennisser Robin Haase heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfi nales van het challengertoernooi in het Italiaanse Caltanissetta. De 22-jarige Hagenaar versloeg de Spanjaard Adrian Menendez-Macei- ras in drie sets: 6-4 4-6 6-2. De par tij duurde ruim twee uur. Haase werkte in de eerste ronde ook al een zware partij af. Hij won in zijn openingsduel eveneens in drie sets van de als zevende geplaatste Span jaard David Marrero (2-6 7-6 7-6). Haase speelt in de kwartfinales te gen de Spanjaard Pere Riba. EINDHOVEN PSV vindt het onbegrijpelijk dat de aanklager betaald voetbal bij zijn strafvoorstel aan Ibrahim Afellay geen rekening heeft gehouden met het provocerende gedrag van tegen stander Eyong Enoh van Ajax. De Eindhovense club betreurt even eens dat Pol van Boekei, de vierde official afgelopen zondag in de Are na, in de media al aankondigde dat Afellay een schorsing niet kon ont lopen. De PSV'er accepteerde dins dag een strafvoorstel van vier duels (één voorwaardelijk). RIJEKA lan Nepomnjatsjtsji is gisteren in Rijeka Europees kampioen scha ken geworden. De Rus verdedigde in de elfde en laatste ronde zijn koppositie. Hij kwam tot een serie van zeven zeges en vier remises. Daarmee haalde de kampioen twee punten meer dan Erwin l'Ami en Dimitri Reinderman, de beste Nederlanders op het EK. Het duo eindigde met zeven punten in de subtop van het toernooi. De Zweedse Pia Cramling won de Europese titel bij de vrouwen. MAASTRICHT De licentiecommissie van de KN VB heeft bij MW een punt in min dering gebracht. De club uit de Ju- piler League voldeed niet tijdig aan de premieplicht voor de stichting Contractspelers van de KNVB. De club heeft inmiddels voldaan aan die financiële verplichting. MVV kreeg tevens van de licentie commissie een boete van 25.000 eu ro, omdat de club voor de tweede keer niet op tijd een financieel plan van aanpak heeft ingediend bij de commissie. door Johan Stobbe HEERENVEEN - Half verstopt onder zijn rode trainingsjasje zat gister middag een klein apparaatje ver stopt. „Dat is om de bacteriën uit mijn buurt te houden", zei Sven Kramer toen hij aanschoof voor de persconferentie voorafgaand aan het WK allround in Heeren veen. Nou ja, aanschoof, Kramer hield een beetje afstand. Door een infectie aan de longen is hij extra kwetsbaar voor ziektes. En dat wil de 23-jarige titelverdediger beslist voorkomen. Sinds zijn terugkeer uit Vancouver is Kramer ziek geweest. Het begon al in de olympische stad zelf. De 1500 meter aldaar betekende een zware aanslag op de longen van Kramer. Aan het eind van het toer nooi hoestte hij flink. Onderzoek in Nederland duidde op een infec tie aan de luchtwegen en een long ontsteking. De wereldbekerfinale kon hij niet schaatsen. „Dat risico was te groot. Nu houdt het nog steeds niet over." Zich in de rol van underdog manoeuvreren, wil Kramer beslist niet. „Als ik mee doe, ben ik één van de favorieten. Ook nu. Als ik van tevoren het idee zou hebben dat ik niet kan winnen, start ik niet eens." Gisteren was hij positief over zijn deelname, al hield hij nog een slag om de arm. Ook zijn coach Gerard Kemkers was positief, al maakte hij zich in aanloop naar het WK flink zorgen. De 36,4 die Kramer maandag bij een testwedstrijd over 500 meter klokte, stemde hem vrolijker. „En gisteren heb ben we wat 5-kilometerwerk ge daan. Dat was sinds Vancouver niet meer gebeurd. De longen zijn er niet slechter van geworden." Aan de test van maandag wilde Kramer zelf niet al te veel conclu sies verbinden. „Het is een goede tijd voor maandagavond, maar geen eerlijke indicatie over hoe ik ervoor sta. Het probleem dat ik heb, doet zich meer voor op de 1500 meter en de vijf kilometer. Dan krijg je meer last van je lucht wegen." Ziek of niet, zijn vierde titel op rij, dat is Kramers doel dit weekeinde in Thialf. Al heeft de wereldtitel in niet-olympische jaren meer waar de. De nummer drie van vorig jaar, de Italiaan Enrico Fabris, heeft afgezegd. Ook de olympisch kampioen op de tien kilometer, de Koreaan Seung-Hoo Lee, doet niet mee. Kramer kijkt ook uit naar de tijd na het seizoen. Eerst nog een weekje van gala's en clinics en dan vakantie. Wanneer hij de draad weer oppakt? „Als ik weer zin heb om te trainen. Als dat een paar maanden zijn, zijn het een paar maanden. Als het een paar weken zijn, zijn het een paar weken." Een relaxte zomer wil hij draaien. Anders dan de afgelopen vier jaar. Niet op het scherp van de snede, want dat houdt hij niet nog een keer vier jaar vol. Over één ding was Kramer duide lijk. Na de foute wissel in Vancou ver erkende hij dat de vertrou wensband tussen hem en Kem kers een deukje had opgelopen. Gisteren zei hij dat hij doorgaat met Kemkers. „Als coach ja. Ieder een maakt na de wissel veel ophef, maar de samenwerking gaat hart stikke goed." Wel zoekt hij nieuwe impulsen. Dat kunnen nieuwe rijders zijn of een extra, andere coach. En ja, Kra mer heeft zeker een stem in de ver anderingen. Na het WK volgt de evaluatie. Wanneer er duidelijk heid is? „Dat gaat niet zo snel. Het duurt eerder een maand dan een week. Als de tijd rijp is, komen we wel met een totaalplaatje. Ik kan in ieder geval niet tien coaches hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30