OM eist vrijspraak Lucia de B. LPG is duurder dan ooit Spooknota's worden plaag PZC 2 en 3 28 HERZIENINGSPROCES 'Beeld van veroordeelde verpleegkundige als seriemoordenares moet worden bijgesteld' Lentekriebels Politie onder vuur in zaak-Milly verder Bewolkt maar warm 13° Buitenlandse studenten zijn geen feestbeesten Messi legt VfB Stuttgart over de knie: 4-0 Vandaag in de Acrobatiek met een vleugje magie De romantiek van Frans Liszt Wereld zonder kleur in The Road zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 18 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 65 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN ARNHEM - Het Openbaar Ministe rie heeft gisteren voor het gerechts hof in Arnhem vrijspraak geëist te gen voormalig verpleegkundige Lu cia de B. die tot levenslang was ver oordeeld voor moord op zeven zie kenhuispatiënten en drie moord pogingen. Het hof in Arnhem herziet de zaak op last van de Hoge Raad. Volgens het OM is niet vast te stel len hoe de betrokken patiënten zijn overleden en al helemaal niet of aan hun dood enig menselijk handelen ten grondslag heeft gele gen. Het beeld van Lucia de B. als seriemoordenares moet worden bijgesteld, stelde de aanklager in het herzieningsproces. Lucia de B. reageerde zichtbaar op gelucht. Ze bedankte bij de afslui ting van de zitting de mensen die in haar onschuld zijn blijven gelo ven 'en die met mij geknokt heb ben'. „Ik dank nu mijn leven aan al die mensen die me hebben ge steund." Haar advocaat Stijn Fran ken vindt het tijd voor veront schuldigingen. In zijn pleidooi richtte hij zich gisteren bij het ge rechtshof specifiek tot de rechters van het hof in Den Haag die Lucia de B. in 2004 tot de maximale ge vangenisstraf veroordeelden. Fran ken vindt niet alleen dat de veroor deling feitelijk onjuist was, maar ook de toon die de rechters tegen haar aansloegen, zit hem dwars. „Nu alle pijlers onder het oordeel van het Haagse gerechtshof zijn weggevallen, zou het de betrokken raadsheren sieren indien zij in ie der geval tegenover Lucia hun ver ontschuldigingen zouden aanbie den voor deze - in onze ogen - on professionele en onheuse aantijgin- gen."De rechters hebben volgens hem gewerkt vanuit de 'vooropge zette, onwrikbare overtuiging dat Lucia schuldig was'. pagina 3: commentaar pagina 10/11: vrijspraak met een rouwrand BROUWERSDAM - Nederland ontwaakt uit een lan ge winterslaap. De lente hangt eindelijk in de lucht. Tijd voor terrassen, zonnebrillen, krokussen en... lekker uitwaaien op het strand. Deze twee Duitse kinderen moesten gisteren nog een muts en een sjaal dragen op het strand bij de Brouwersdam, maar vanaf vandaag is dat niet meer nodig. Op DORDRECHT - Het onderzoeksteam naar de verdwijning van de 12-jari- ge Milly Boele is onder vuur ko men te liggen omdat niet snel ge noeg gehandeld zou zijn. Gisteren werd duidelijk dat Milly vóór haar verdwijning in een telefoonge sprek met haar moeder meldde dat ze moest ophangen omdat 'de buurman' voor de deur stond. Buurtbewoners zijn woedend dat niet diezelfde avond nog met speurhonden bij buren is gezocht naar Milly. Dinsdagavond is Mil- ly's lichaam gevonden in de tuin van haar buurman, een 26-jarige politieagent. De man legde giste ren een bekentenis af pagina 4/5: wijk in woede Door de hoge benzineprijs pak ik sneller de fiets reageer op www.pzc.nl reacties: 582 Voetballers moeten na zware overtredingen vaker aangifte doen oneens 11% verschillende plekken in het land wordt het war mer dan vijftien graden. En dat is sinds 21 novem ber vorig jaar niet meer gebeurd, meldt het .KNMI. foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Gezondheid: 16 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 35; Televi sie: 38 en 39; bijlage: UitGids. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 .'■•-.v .-v 'WaffS DEN HAAG DEN HAAG. Automobilisten betalen weer fors meer voor een volle tank. De ad viesprijs voor Lpg bereikte deze week een recordhoogte van 74 cent. Dat is acht cent meer dan in januari en 23 cent meer dan in ja nuari 2009. „Lpg is de helft duur der dan een jaar terug", zegt Paul van Selms van UnitedConsumers. De adviesprijs voor benzine is be draagt 1,56 euro. Dat is zeven cent hoger dan in januari en 35 cent meer dan in januari 2009, toen de prijzen op hun laagst stonden. Van Selms verwacht dat de benzine prijs het hele jaar boven 1,50 euro blijft. (J§) pagina 13: benzineprijs loopt fors op Het bedrijfsleven wordt bedolven onder spooknota's. Er komen steeds meer meldingen van nepno- ta's binnen op fraudemeldpunt.nl. Het Steunpunt Acquisitiefraude (SAF) noteerde vorig jaar 4200 mel dingen, tegen zo'n 3000 in 2008. MKB-Nederland, de werkgevers organisatie voor het midden- en kleinbedrijf, schat dat er jaarlijks zo'n 500 miljoen euro door de frau deurs wordt binnengehaald. Notoire boosdoeners zijn OfficeEx- pert en Biz Telefoongids, aldus het SAF. In ons land zijn zeker 330 ma lafide aanbieders actief, die veelal kleinere ondernemers benaderen. pagina 6: ze worden steeds slimmer 711688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1