81 buitenland Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Krant: ramp Halle door magnetisch veld treinen Oekraïne verlaagt waterpeil, honderden tonnen vis dood Oekraïne: wet tegen Navo-lidmaatschap Uitbraak vogelgriep in Roemenië Thai gebruiken eigen bloed bij protest Eerste staatsbezoek van paus aan Londen Ook schandaal in kerk Mexico Polygamie Zuma kost Z-Afrikanen veel geld Jemen meldt dood lokale leider Al Qaeda Movie Park Germany***" Oostenrijk - Salzburgerland*' woensdag 17 maart 2010 BRUSSEL - De treinbotsing in het Belgische Halle vorige maand, waarbij achttien doden vielen, is mogelijk niet de schuld van een van de machinisten. De Belgische justitie onderzoekt of het lichtsein langs het spoor defect is geraakt door het magnetische veld van pas serende treinen. De krant Het Laatste Nieuws heeft dat gisteren gemeld. „Het lijkt er op dat de treinbestuurder op die 15e februari toch geen fout maak te, maar dat het sein op tilt sloeg door het elektromagnetische veld, opgewekt door andere voorbijzoe- vende treinen", citeert de krant een woordvoerder van de spoor- wegbond OVS. De machinist die door rood zou zijn gereden, heeft de ramp overleefd. Hij heeft steeds ontkend dat hij iets verkeerds zou hebben gedaan. In België is een po litiek debat losgebarsten over de ge brekkige beveiliging op het spoor. KIEV - Honderden tonnen vis zijn in een waterreservoir in de buurt van de Oekraïense hoofdstad Kiev gestorven, omdat de autoriteiten het waterniveau drastisch lieten da len om overstromingen te voorko men. Dat hebben wetenschappers gisteren gezegd. De vissen kwamen gevangen te zit ten toen het water vrijdag in hoog tempo uit het reservoir werd ge pompt. Omdat er nog een flinke laag ijs op het water lag werden de vissen door het gewicht van het ijs platge drukt. Andere vissen kwamen door ver stikking om het leven. Wetenschappers en ecologen be kritiseerden de actie en waar schuwden dat die een blijvend ef fect kan hebben op de omgeving. Een woordvoerder van het hydro- biologisch instituut noemde het gebeuren zelfs 'criminele nalatig heid', omdat de dreiging van een overstroming volgens hem niet vol doende was om dergelijke drasti sche maatregelen te rechtvaardi gen. KIEV BRUSSEL De nieuwe coalitie in het Oekraïen se parlement, onder leiding van de nieuwe president Janoekovitsj gaat een wet aannemen die voorkomt dat het land lid kan worden van een militair bondgenootschap, waaronder de Navo. De voorganger van Janoekovitsj, Viktor Joesjtsjen- ko, deed juist erg zijn best voor een lidmaatschap van de Navo. LONDEN Paus Benedictus XVI brengt medio september een staatsbezoek aan Groot-Brittannië. Dat heeft de Brit se regering gisteren laten weten. Het gaat om het eerste pauselijke staatsbezoek ooit aan het eiland. Wel was er eerder een 'pastoraal be zoek'. Benedictus heeft een ont moeting met koningin Elizabeth II, het hoofd van de Anglicaanse Kerk. MEXICO-STAD De recente golf aan seksschandalen rond katholieke priesters heeft nu ook Mexico bereikt. Het Vaticaan ontvangt de komende dagen de re sultaten van het onderzoek naar Marcial Maciel, oprichter van één van de grootste priesterordes van het land. Maciel, die in 2008 over leed, wordt beschuldigd zijn eigen kinderen te hebben misbruikt. Op een boerderij in Roemenië, bij de grens met Oekraïne, is de uit braak van de vogelgriepvariant H5N1 geconstateerd. De Europese Commissie heeft dat gisteren be kendgemaakt. Het is de eerste maal in een jaar dat de ziekte, die voor mensen dodelijk kan zijn, is vastge steld in Europa. Veiligheidsmaatre gelen zijn in werking gezet. KAAPSTAD De schatkist van Zuid-Afrika heeft zwaar te lijden onder de veelwijve rij van president Jacob Zuma. De partner- en kindertoelage voor het staatshoofd verdubbelde vorig jaar, nadat Zuma het presidentschap overnam. De echtgenotes en kin derschare van Zuma kostten de Zuid-Afrikaanse belastingbetaler vorig jaar zo'n 1,5 miljoen euro. SANAA In Jemen is een vooraanstaand lid van Al Qaeda gedood. Dat meldde het leger gisteren. Het gaat om de leider van de terreurbeweging in de zuidelijke provincie Abyan. Je men heeft de strijd tegen Al Qaeda opgevoerd na de mislukte aanslag op een Amerikaans passagiersvlieg tuig op eerste kerstdag. De dader zou zijn opgeleid in Jemen. BANGKOK - Duizenden aanhangers van de vroegere Thaise premier Thaksin Shinawatra hebben gisteren emmers met bloed, dat door hen zelf was afgestaan, voor de poorten van het regeringscentrum in Bang kok over straat gegoten. Het bloed was een symbolisch offer om hun eis voor nieuwe verkiezingen kracht bij te zetten. „Het bloed van het ge wone volk vermengt zich om voor democratie te vechten", zei Natta- wut Saikua, een van de protestlei ders. „Als Abhisit (de huidige Thaise premier - red) aan het werk is in zijn kantoor, zal hij er aan herinnerd worden dat hij zit op het bloed van het volk." Kort nadat het bloed voor de poorten was gegooid, kwam een medisch schoonmaakteam van de re gering om de boel schoon te spui ten. Al dagenlang wordt in Thailand geprotesteerd tegen de regering. foto Apichart Weerawong/AP 2009. VIACOM International IncL 2- en 3-daagse autovakantie Aankomst mrt. t/m okt. Inclusief: 1 of 2 dagen entree tot Movie Park L Germany (met meer dan 40 attracties en shows!) t.w.v. 32,1 of 2 nachten in een nabijgelegen 4-sterren hotel met ontbijt. Wacht niet A langer en sta, samen met uw (kleinkinderen in de spotlights in Movie Park Germany vanaf slechts 49... 's'ef ent] 1131.. iclusWe boeke^. ,ookMVW' .KaatW^ Zie stipreizen.nl/movie e"Wn3e "gratis! Zie stipreizen.nl/ossob O ii.i.ï 6- en 7-daagse autovakantie Aankomst juni t/m sept. Inclusief: verblijf in het 4-sterren Hotel Schütz o.b.v. All Inclusive, gelegen in Obertauern omringd door g-oene alpenweiden en uitgestrekte bossen. Geniet van de omgeving of maak uitstapjes naar Salzburg, de Grofi glocknerof het nabijgelegen Karinthië. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Priizen p.p. o.b,y. 2 pers. per kamer excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8