binnenland 17 'Horrordokter' met kitspuit Voordelige BUSREIZEN bij KRAS.NL! 'CDA-top koos te snel voor Balkenende' GROOT-BRITTANNIE Fregat pakt bewapende piraten Eerste Friese kievitsei TUCHTCOLLEGE Inspectie wil werkverbod na problemen met borstvergrotingen FRANKRIJK ITALIË BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm g woensdag 17 maart 2010 Zie www.kras.nl/39027 Zie www.kras.nl/39024 Zie www.kras.nl/39035 Rondreis Corsica, Sardinië en Elba 12 dagen o.b.v. 11 x ontbijt en diner Vertrek: ma. van 3/5 t/m 4/10 busreis per Comfort Class bus, hotelover nachtingen, ferry-overtochten, excursie programma met o.a. Cap Corse, Ajaccio, Costa Smeralda, Porto Cervo Olbia DEN HAAG - Het partijbestuur van het CDA heeft te snel beslist dat lan Peter Balkenende de lijsttrek ker moet worden. Vertrekkend Tweede Kamerlid Annie Schreijer- Pierik vindt dat alsnog goed naar andere kandidaten voor de positie van Balkenende moet worden ge keken voordat de partijraad in april definitief beslist. De kritiek is haar binnen haar ei gen partij niet in dank afgenomen. Schreijer-Pierik zegt dat ze intern al eerder haar zorgen kenbaar heeft gemaakt. „Ik zit bij een open partij, niet bij een politburo. En ik vind dat dit goed moet worden heroverwogen. Ik mag Balkenende graag en hij heeft echt niet overal schuld aan, maar dit is veel te snel gegaan. Het bestuur heeft besloten en stelt dat er geen alternatieven zijn. Maar er is. verder niemand ge vraagd. De discussie is dus nog niet goed genoeg gevoerd." Kamerlid Schreijer-Pierik vindt dat het CDA 'best veel prominen ten' heeft die kunnen worden ge polst. Zelf vindt ze oud-minister Cees Veerman van LNV een ge schikte kandidaat. „Dat is een ver frissende persoonlijkheid, bekend in Europa en vertrouwd met bij voorbeeld natuurgroeperingen en boeren. Cohen wordt gezien als va derfiguur bij de PvdA, Veerman -zou dat voor het CDA kunnen zijn." Al ruim 25 jaar is Annie Schreijer-Pierik actief binnen het CDA, waarvan twaalf jaar in de Ka mer. „Het CDA hoort echt bij mijn fa milie. En ik hoor nu om me heen dat mensen zich zorgen maken of het CDA wel de grootste partij blijft. Er zijn ook zorgen over de toekomst van het land, want als je vierde partij wordt, dan tel je niet mee. Misschien is het tijd voor iets verfrissends. Als je drie zomers de zelfde jurk hebt gedragen, willen mensen immers ook wel eens wat anders zien." Nederlandse mariniers houden pira ten onder controle. foto ANP AMSTERDAM Het Nederlandse fregat Hr. Ms. Tromp heeft voor de Somalische kust drie boten met piraten over meesterd. In de vaartuigen van de zeerovers werden AK-47 machine geweren en een raketwerper gevon den. De boordhelikopter van de Tromp dwong een vaartuig op zo'n 750 kilometer afstand van de Sey chellen met waarschuwingsscho ten tot stilstand. Rondreis Normandië, Bretagne, Loire 10 dagen o.b.v. 9 x ontbijt en diner Vertrek: vr. van 30/4 t/m 24/9 busreis per Comfort Class bus, hotelover nachtingen, excursieprogramma met bezoek aan o.a. Honfleur, St. Malo, bevrijdingsstranden, Mont-St.Michel, Jersey, Nantes en Carnac De Haagse CityKliniek voor borstvergrotingen werd vo rig jaar gesloten. Namens 53 gedupeerden sleepte de in spectie de 'horrordokter' voor het tuchtcollege. Een maand na haar borst vergroting leed een 27-jari- ge ernstige pijn. Ze belde de kliniek, kreeg de dokter aan de lijn, die antwoordde dat ze veel fruit moest eten en dat ie mand die mooi wil zijn, pijn moet lijden. De patiënte van de Haagse CityKliniek, die gisteren getuigde voor het medisch tuchtcollege, dacht toen nog: „Ik zal wel een watje zijn." Nu vindt ze dat ze eer der argwaan had moeten krijgen. Toen ze bijkwam uit narcose, lag ze in een plas bloed. Ze gilde. Niks aan de hand, zei een medewerker. Veel later, in een regulier zieken huis, bleek dat ze een wondinfec- tie had opgelopen 'van een bacte rie die alleen in heel onhygiëni sche ruimtes voorkomt'. Inmiddels is duidelijk dat in de eer ste drie maanden van vorig jaar een op de vijf patiënten met wond- infecties kampte. Geen wonder, want de kliniek, zo concludeerde de Inspectie voor de Gezondheids zorg, was verre van hygiënisch. In de kliniek was geen luchtbehande lingssysteem en werd apparatuur niet gesteriliseerd. Zakken met in- füusvloeistof werden voor meer patiënten gébruikt. Bij de operatie gebruikte de arts, een gynaecoloog, een ongebruike lijke 'mammanavigator' (een soort kitspuit waarmee siliconenen wer den ingebracht), die niet gekeurd was. „Heel vreemd", noemde plas tisch chirurg en getuige-deskundi- ge Rudy Christiano het feit dat de man voor het inbrengen van de 'kitspuit' een snee dwars door de tepel maakte, wat ernstige gezond heidsrisico's met zich meebrengt. De arts is als gynaecoloog bevoegd voor operaties, maar de IGZ eiste gisteren dat de man wordt ge schrapt uit het beroepsregister, zo dat hij geen medische handelingen mag verrichten. De gynaecoloog zelf presenteerde zich vooral als een onbegrepen deskundige die het goed bedoelde. Hij zal er waar schijnlijk niet mee wegkomen. Ver schillende gedupeerden zullen nog schadeclaims indienen en jus titie beslist binnenkort over straf rechtelijke vervolging. Het tuchtcollege doet op 11 mei uitspraak. Excursiereis Het Zwitserse Wallis 9 dagen o.b.v. 8 x ontbijt en diner Vertrek: vr. 28/5, 25/6 27/8 busreis per Comfort Class bus, verblijf in 3-sterren Sporthotel Oberwald, excursie programma met o.a. Brig, Aletschgletsjer, Interlaken, Lago Maggiore en Luzern Rondreis De charme van Wales 8 dagen o.b.v. 5 x ontbijt en diner Vertrek: zo. van 9/5 t/m 5/9 busreis, overtocht naar Harwich o.b.v. logies, verblijf, excursieprogramma met o.a. Cambridge, Chester, Bodnant Gardens, Caernarfon, Portmeirion, Aberystwyth, Tenby, Cardiff en Londen LEEUWARDEN - Hidde Dijkstra (I) en John Jorritsma, commissaris van de koningin in Friesland, onderwerpen een kievitsei aan de lotterproef, een test om vast te stellen of het echt is. Dijkstra, uit Britsum, vond het eerste Friese ei gisteren rond 9.30 uur. De vinder kreeg 15 euro en een zilveren beeldje van een kievit. Het eerste kievitsei van Nederland werd rond dezelfde tijd gevonden in Eem- dijk. foto Hoge Noorden/ANP 100% vertrekgarantie op 4/6! feüt St. Miciiel Prachtige eilandtour! Prijzen zijn per persoon tenzij anders aangegeven. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7