io werken in het onderwijs in neb onderwijs Kelly Meusen (28), Breda Leerkracht RK basisschool John F Kennedy Leila van der Linden-Blok (57), Breda woensdag 17 maart 2010 Wat is uw opleiding? Na een blauwe maandag rechten ge studeerd te hebben, ben ik overge stapt naar de Pabo te Breda. Vervol gens ben ik naast mijn baan en gezin gaan doorstuderen aan de Open Uni versiteit, waar ik vorig jaar mijn mas ter Onderwijswetenschappen heb be haald. Sinds 2002 ben ik (parttime) als leer kracht werkzaam. Op dit moment ver deel ik mijn uren tussen het lesgeven in groep 8 en taken gericht op kwali teitsbeleid en coaching van startende leerkrachten. Wat maakt het vak boeiend? De ontwikkeling van kinderen, dat is het meest interessant. De groei die ze doormaken, ondanks of dankzij alles Wat is er minder leuk aan? Ik vind het jammer dat door de regel geving de vrijheid en de deskundig heid van de leerkracht wordt inge perkt, waardoor men minder creativi teit erin kwijt kan. Heeft u een hoe anderen tegen uw vak aankijken? Ik weet niet of iedereen zich reali seert dat leerkrachten dagelijks een grote verantwoordelijkheid op zich ne men in de opvoeding en ontwikkeling van vele kinderen. Daar zou meer waardering voor mogen zijn. Waar zou men het vaker over moeten hebben in het onderwijs? Over hoe scholen, leerkrachten en vooral leerlingen gefaciliteerd kunnën worden in hun ontwikkeling. Het gaat uiteindelijk allemaal om de kinderen. ■w Waarom kiest u voor het onderwijs? Het lesgeven, het overdragen van ken nis en het presenteren heb ik altijd erg leuk gevonden. Mijn interesses lig gen vooral in de sociale aspecten en de (leer)ontwikkeling van kinderen in het bijzonder. Het is erg bijzonder om als leerkracht kinderen te stimuleren het beste uit zichzelf te halen in een veilige leeromgeving. wat er daarbij zowel binnen als buiten school op hun pad komt. De vraag hoe je een leeromgeving zo optimaal mogelijk kan inrichten dat ie der kind er passend onderwijs in ont vangt, blijft voor mij persoonlijk het meest boeiend. Docente Deens/beëdigd tolk/ freelancer bij taleninstituut ILC Over onderwijs heeft altijd wel iemand iets te zeggen. Het maatschappelijk belang is dan ook groot. Vanzelfsprekend houdt het leerlingen en ouders bezig, maar ook bijvoorbeeld de politiek bemoeit zich ermee als het verkiezingstijd is. Maar wat drijft de vakmensen die het werk doen? Hoe zijn zij in het onderwijs terechtgekomen en wat willen ze bereiken? We vroegen het aan mensen uit de meest uiteenlopende richtingen van het onderwijs. door Monique Meeuwisse Waarom een baan in het onderwijs? Daar ben ik door mijn studie gewoon ingerold. Als student assistente gaf ik les aan nieuwe studenten en heb daar na op volksuniversiteiten en taleninsti tuten les gegeven. Waarom juist Deens? Mijn moeder is Deense en heeft mij de liefde voor de taal en het land met de paplepel ingegoten. Waarom een baan in het onderwijs? Daar ben ik door mijn studie gewoon ingerold. Als student assistente gaf ik les aan nieuwe studenten en heb daar na op volksuniversiteiten en taleninsti tuten les gegeven. Waarom juist Deens? Mijn moeder is Deense en heeft mij de liefde voor de taal en het land met de paplepel ingegoten. Wat voor opleiding hebt u gehad? Mijn opleiding aan de universiteit van Utrecht heb ik afgerond met het MO-B diploma voor Deense taal en letterkunde. Wie zijn uw leerlingen? Veelal zakenmensen die naar Dene marken worden uitgezonden en de taal snel machtig willen worden. Op de volksuniversiteit waren het voornamelijk mensen die Deens wil len leren vanwege vakantie of de lief de. De minder leuke kanten? Als het niet klikt met een cursist kan het een moeilijke opgave zijn. Dat ben ik pas één keer in al die jarente- gengekomen. Hoe kijken andere mensen tegen uw beroep aan? Geen flauw idee. Het is natuurlijk wel een speciaal beroep. Geeft dit beroep de verwachte voldoening? Beslist! Jammer dat er op dit moment maar weinig trainingen zijn. Ik zou het super vinden als er meer belangstel ling zou komen voor de Deense taal en cultuur. Mijn opleiding aan de uni versiteit van Utrecht heb ik afgerond met het MO-B diploma voor Deense taal en letterkunde. Wat is het leuke van uw beroep? Telkens het leren kennen van nieuwe mensen en daarbij de uitdaging om die in korte tijd Deens te leren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70