/m Hz^ 4 Stichting Het Driespan, expertise in speciaal onderwijs Wij zijn op zoek naar jouw expertise! www.hetdriespan.nl OPEN DAGEN KALENDER MELD NU UW AAN! In het onderwijs ruimte voor jong talent: Wil je vaar de klas staan na je beroepsopleiding? Hogeschool Zeeland woensdag 17 maart 2010 HET DRIESPAN Wij komen graag in contact met kandidaten voor de volgende functies: Croepsleerkrachten voor onze SO en VSO scholen Op verschillende locaties, zowel parttime als fulltime Docenten Algemeen Vormend Onderwijs voor onze VSO scholen Op verschillende locaties, zowel parttime als fulltime Croepsleerkrachten voor het project Paljas Op het Warandecollege in Oosterhout Schoolmaatschappelijk werkende Parttime op het Aventurijncollege in Bergen op Zoom Nieuwsgierig geworden? Wij zijn ook nieuwsgierig n^ar jou! Veel meer informatie over deze vacatures en onze organisatie staat op onze website www.hetdriespan.nl. Hier lees je ook hoe je het beste kunt solliciteren. In verband met groei in het schooljaar 2010 - 2011 nodigen we nu ook al kandidaten uit om een open sollicitatie te sturen. Verder zijn we regelmatig op zoek naar medewerkers voor invalwerkzaamheden. Het Driespan verzorgt in de regio West Brabant speciaal onderwijs aan leerlingen in de leeftijd van 4 tot 20 jaar met een gedragsmatige en/of psychiatrische onderwijsbeperking. Het onderwijs wordt gegeven op dertien scholen in Oosterhout, Breda, Rijsbergen, Roosendaal, Bergen op Zoom en Halsteren. Daarnaast biedt Het Driespan ook ambulante begeleiding aan leerkrachten, leerlingen en ouders/verzorgers in het regulier onderwijs. Bij.Het Driespan zijn ruim 440 medewerkers in dienst die allemaal hun eigen professionele steentje bijdragen! [Dienst /Ambulante [Begeleiding vanzelfsprekend erbij horen... Wij zijn experts over leren en ontwikkeling van leerlingen bij wie de participatie in het onderwijs cognitief en/of lichamelijk belemmerd wordt. Wij staan voor integratie in het reguliere onderwijs. www.dekorre.nl/dab Deestraat 3 4458 AJ 's-Heer Arendskerke 0113 569100 [3] dab@dekorre.nl CBBSSSSÈ Kies nu voor een lerarenopleiding aan de HZ Met een lesbevoegdheid op zak heb je een stevig basis Flink wat middelbare schoolleerlingen doen binnenkort eindexamen. Een spannende tijd waarin ze ook nadenken over hun toekomst. Willen ze een vak leren en kans maken op een baan in de buurt, dan zijn ze goed af met een opleiding aan de Pedagogische Academie voor het Basisonderwijs (Pabo) aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Door de bevolkingskrimp lijkt er weinig vraag naar jong onderwijstalent te komen. Niets is minder waar. De werkgelegenheid in het onderwijs in de regio Zeeland-Brabant is goed. Dat is prettig om te weten voordat je aan de lerarenopleiding basis onderwijs op de Pabo begint. Van de pabo studenten die dit jaar hun diploma krijgen, heeft bijna iedereen al voor het verlaten van de school een baan. De 'grijze golf' in het huidige lerarenbestand zorgt er namelijk voor dat er veel vraag is naar enthousiaste jongeren. Niet alleen in het middelbaar onderwijs, maar vooral in het basisonderwijs zijn er veel vacatures voor leerkrachten. Eigen omgeving Je hoeft niet over de provinciegrenzen heen om na je middelbare school een vervolgopleiding te doen. Voor aanstaande juffen en meesters is het zelfs nuttig een studie te gaan doen in de eigen vertrouwde omgeving. De kans is namelijk groot dat je werk vindt in de buurt. Al vanaf de eerste dag van de opleiding maak je kennis met de praktijk. Dat gaat door middel van de stages. Lesgeven leer je nu eenmaal het beste door de theorie meteen in de praktijk toe te passen. In het begin sta je daarom één dag in de week voor de klas om kennis te maken met het vak. Later in het jaar komt daar nog eens drie keer een volle week bij. Speciale begeleider Tijdens je stage krijg je vier jaar lang extra begeleiding van een speciaal daarvoor opge leide docent. Veruit de meeste de basisscholen hebben zo iemand in dienst. Deze seniordo centen krijgen in die vier jaar een goed beeld van jouw talenten. Studeer je dan af en is er een vacature, dan weet je begeleider of de baan wat voor je is of niet. Overigens, over een stageadres hoef je je niet druk te maken; de opleiding verzorgt alles. Leuk Maar om een goede leerkracht te zijn, moet je wel van kinderen houden. Dat is het aller belangrijkste. Je moet het leuk vinden met vier- tot twaalfjarigen om te gaan en ze spelenderwijs nieuwe dingen te leren. In de vier jaar dat de Pabo duurt, leer je hoe dat moet. Bestaat er nog twijfel over de studiekeuze, dan wil de HZ graag helpen een uitgebreider beeld te geven van deze hbo-opleiding of van andere mogelijkheden op de Hogeschool Zeeland. Bezoek www.hz.nl voor meer informatie. Met een tweedegraads bevoegdheid mag je lesgeven in de eerste jaren van het voortgezet onderwijs. Veel studenten van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen kiezen tijdens hun minor periode in het derde studiejaar voor een edu catieve minor. Een goede keus, temeer omdat er voldoende werkgelegenheid lijkt te zijn voor excellente leerkrachten. Een educatieve minor is bedoeld voor studen ten die een vakstudie volgen aan de Hogeschool Zeeland (HZ) en een lesbevoegdheid willen halen. Stel, je studeert economie, chemie, werktuig bouw of sociaal pedagogisch werk en je vindt het leuk om voor de klas te staan. Dan is het mogelijk dat je in het derde studiejaar al begint met een educatieve minor. Als je die hebt gehaald, heb je het eerste deel van je onderwijsbevoegdheid op tweedegraads niveau. Heb je ook het tweede deel met succes doolopen, dan mag je bevoegd lesgeven in het voortgezet onderwijs. Je bent dan bijvoorbeeld leraar economie of leraar chemie. Uitstekend leraar Studenten die een educatieve minor volgen, krij gen een veelzijdige opleiding waar ze echt wat aan hebben in de toekomst. In het traject, dat bestaat uit dertig studiepunten, krijg je vakken waarin je wordt voorbereid op een praktijkstage op het voortgezet onderwijs. Niet alleen leer je hoe je kunt samenwerken met leerlingen, of hoe je een groep jongeren kennis bijbrengt, maar ook leer je hoe je ervoor zorgt dat ze zich prettig voelen bij jou in de klas. Want een leraar anno 2010 moet meer kunnen dan alleen lesgeven vinden ze bij de Pabo. En heb je alles netjes afgerond dan mag je jezelf een uitstekend leraar noemen. Maatwerk Heb je al een universitaire- of hbo-opleiding en wil je alsnog een bevoegdheid halen om het primair onderwijs in te kunnen, dan is de Pabo ook de aangewezen plek. Na een toets om te kijkeh wat je in je mars hebt, stippel je samen met de begeleider een studietraject uit. Elke student volgt zijn eigen route, want het kan zijn dat je goed bent in Nederlands, maar dat je extra uren nodig hebt voor rekenen of bewegings onderwijs. Natuurlijk ga je naast het volgen van lessen meteen de praktijk in. Studenten die als zij-instromers voor het onderwijs kiezen, lopen heel wat uren stage. Zo zijn ze goed voorbereid op het lesgeven. Een baan De HZ krijgt regelmatig vacatures binnen van basis- en voortgezetonderwijsscholen uit de omgeving en de verwachting is dan ook datje met de nodige vakkennis, aangevuld met een didac tische opleiding heel makkelijk aan de slag kan. De HZ wil je graag helpen je een uitgebreider beeld te geven van deze hbo-opleiding of van andere mogelijkheden op de Hogeschool Zeeland. Bezoek www.hz.nl voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64