241 zeeland Terneuzen wil In een barrel door de bezoek Miami terugdringen Granaat gevonden Team Yes-We-Can doet mee aan trip voor strijd tegen borstkanker COFFEESHOP Maximaal twee gram per dag RALLY Drie Bevelandse vrienden sprokkelen kilometerkosten bij elkaar spot ruimte gezocht Goes Oost/Noord woensdag 17 maart 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De hoeveelheid soft drugs die de Terneuzense coffee shop Miami per klant mag verko pen gaat waarschijnlijk van drie naar twee gram. Met dat voorstel komen B 8c W binnenkort naar de gemeenteraad. Door de verkoophoeveelheid ver der te beperken hoopt het college het aantal bezoekers uit België te rug te dringen. Uit een enquête van het bureau Intraval onder be zoekers aan de coffeeshop in Ter- neuzen blijkt dat meer dan een derde niet meer in Terneuzen zou kopen als je er nog maar twee gram softdrugs kunt halen. Uit hetzelfde onderzoek blijkt ook dat het aantal bezoekers aan Miami is toegenomen van 470 per dag vorig voorjaar naar 600 per dag in het najaar. Een stijging van 28 procent. „Dat vinden we te hoog", zegt burgemeester Jan Lo- nink. „We willen niet dat langza merhand de situatie weer uitgroeit zoals bij Checkpoint. We kiezen wel voor een gedoogbeleid met één coffeeshop, om oncontroleer bare illegale handel te voorkomen. zierikzee/ouwerkerk - Bij graaf werkzaamheden in de Poststraat in Zierikzee is gistermiddag een granaat uit de Tweede Wereldoor log gevonden. De explosievenop ruimingsdienst bracht het explo sief enkele uren later tot ontplof fing op het strandje bij Ouwer- kerk. door Claudia Sondervan Maar Miami mag dan enkel voor zien in de lokale behoefte aan soft drugs in de regio Zeeuws-Vlaande- ren. Die behoefte schatten we op 300 tot 400 bezoekers per dag." Miami vecht de tellingen van Intra val aan. „Je kunt wel 600 bezoe kers tellen die naar binnen gaan, maar dat zijn niet allemaal kopers. Sommigen komen met groepjes, waarvan er maar één persoon iets koopt." Miami-bedrijfsleider Hans van As schat het werkelijke aantal kopers rond de 400 per dag, waar mee eigenlijk al wordt voldaan aan de eis dat alleen mag worden voor zien in de lokale behoefte. Volgens Van As werkt het huidige toegangs systeem met vingerafdrukken heel goed. Bezoekers kunnen dan in maar één keer per dag de huidige toegestane hoeveelheid van drie gram softdrugs kopen. Lonink is het niet eens met de uit leg van Miami en houdt vast aan de uitkomsten van het Intravalrap- port. Uit dat onderzoek blijkt ove rigens ook dat 38 procent van de drugsklanten zou wegblijven als ze moeten betalen met een bank- pasje. Lonink: „Die maatregel hou den we nog in beraad." In diep zand rijden moet je op snelheid doen: zeker in een Ford Escort met een iets te kleine motorinhoud. Bij te la ge snelheid loopt de auto vast. En doet 'ie dat op het Westkappelse strand, dan vast ook in de Sahara. Dat was les één in de voorberei ding op de Amsterdam-Dakar Challenge tocht van drie Beveland'--- se vrienden: Peter Kort (21) uit Goes, Roy van Witsen (19) uit Hansweert en Bart Braber (20) uit Rilland. Ervaring met challen- ge-tochten hebben ze niet, of het moet een autotocht naar Spanje zijn. Maar de Noord-Afrikaanse At lantische kust langsrijden van Ma rokko via Mauretanië naar Dakar in Senegal, dwars door het Atlasge bergte en de Sahara, daar hebben ze weliswaar geen kaas van gege ten, maar wel erg veel zin in. Van daar die klandestiene oefenritjes over het Walcherse strand. Niet dat de Escort van Peter Kort de tocht van dik achtduizend kilo meter gaat volvoeren; de drie zijn op zoek naar een auto. Conform de richtlijnen van de organisatie mag het vehikel niet meer kosten dan vijfhonderd euro én er mag voor maximaal 250 euro aan ver- In de Poststraat werd gistermiddag gegraven, omdat er ondergrondse vuilcontainers geplaatst moesten worden. Tijdens het graafwerk stuitte een kraan rond 13.30 uur op het explosief. Het Explosieven- opruimingscommando van de Ko ninklijke Landmacht (EOCKL) werd daarom ingeschakeld. NiéuwsMedia De PZC is op zoek naar een ruimte waar onze bezorgers hun kranten kunnen ophalen. Eisen De ruimte (ongeveer 25 m2) moet beschikken over stromend water, een toilet en verwarming en moet voldoen aan de ARBO normen. VERGOEDING De vergoeding voor het gebruik van deze ruimte wordt in overleg met de rayonmanager vastgesteld. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met rayonmanager Robert Jan de Nooijer tel.:06-54267133 E-mail: r.denooijer@bndestem-pzc.nl DichtbijMedla. Wegener Peter Kort, Roy van Witsen en Bart Braber (vlnr) zoeken bij bedrijven zoals Otte te 's-Heer Arendskerke naar een door Esme Soesman zierikzee - Hoe zwaar de prestatie vorig jaar ook was, Natasja de Jongh uit Zierikzee staat er dit jaar zeker weer. Met haar team Yes-We-Can loopt de fysiothera peute op 9 en 10 oktober mee aan de 60 KM Walk van A Sister's Ho pe; een organisatie die geld inza melt voor borstkankeronderzoek. De meiden van Yes-We-Can (naast De Jongh zijn dat Sanne Beuger uit Goes, Annette Nagelker- ke uit Tholen en Ineke Vercruysse uit Dreischor) zijn nu druk bezig om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen. Per deelnemer moet mi nimaal 1500 euro worden inge bracht. Vorig jaar haalde De Jongh (met een tweekoppig team) ruim 5000 euro op. De 500 deelnemers aan de 60 KM Walk waren tesa- men goed voor 1 miljoen euro. Om dat geld bij elkaar te krijgen heeft het team bijzondere acties op poten gezet. Op 9, 16 en 23 april serveert Grand Café Westen wind in Scharendijke een speciaal menu voor 25 euro (exclusief drankjes). De helft van de op brengst is bestemd voor onder zoek naar borstkanker. De lopers zijn zelf present om een drankje te serveren maar vooral om hun ver haal te doen. Ook zoekt het team nog naar restaurants in Goes en Tholen waar een soortgelijke actie als die in Scharendijke kan wor den opgezet. Ervaringen met borst kanker binnen haar eigen familie motiveerde De Jongh vorig jaar om voor het eerst mee te doen aan de 60 KM Walk. „En borstkan ker blijft mijn grote motivatie. Je ontmoet als je meedoet ook men sen met verhalen. Dat heeft veel in druk gemaakt. Zo doe ik er in ie der geval iets goeds voor." In Hansweert proberen ex-borst- kankerpatiënte Yvonne Griep en Laura Leloux de benodigde 3000 euro bij elkaar te halen, onder meer met een rommelmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52