SGP, CDA en PvdA verder in Rei mers waal Overstap naar nieuwe D 221 zeeland Groter huis met lagere energienota Provincie onderzoekt meetnet luchtkwaliteit 'Voer kansrijke plannen uit en stop met katten' COALITIE Oude club gaat door Pruiken Service Nederland VERNIEUWINGSPLAN GOES-WEST Woningcorporatie RWS vernieuwt de komende twintig jaar haar woningbezit in Goes-West. Binnenkort stappen de eerste bewoners binnen de wijk over van oud naar nieuw. Inloopbijeenkomst woensdag 17 maart 2010 door Luc Oggel kruiningen - T\vee weken na de ge meenteraadverkiezingen heeft ook Reimerswaal een nieuw college. Veel nieuws is er overigens niet aan, want net als de afgelopen vier jaar gaan SGP, CDA en PvdA met elkaar verder. Ook de wethouders- posten blijven onveranderd. Hoewel formateur [aap Sinke (SGP) sprak van een 'lastige puz zel', was al wel langer duidelijk dat voortzetting van de coalitie de voorkeur had. De PvdA leidde op 3 maart echter een flinke neder laag de partij verloor twee van de vier zetels. WD en Christenunie gingen beiden van één naar twee en Leefbaar Reimerswaal werd, ge let op het aantal stemmen de twee de partij. Voor Sinke was het ver lies van de PvdA geen reden om met een andere partij inzee te gaan. „Het vertrouwen in elkaar en de verkiezingsprogramma's wa ren doorslaggevend. We hebben de afgelopen vier jaar constructief samengewerkt. Het beleid moet worden voortgezet, er staan plan nen in de grondverf en daarnaast zijn er nieuwe ideeën." Hij vindt dan ook niet dat er geen recht wordt gedaan aan de verkie zingsuitslag. „Ik heb het ook cijfer matig bekeken, maar gelet op het aantal stemmen ligt het allemaal heel dicht bij elkaar." Ook Pv- dA-wethouder Kees Knuit zegt dat zijn partij om die reden niet heeft overwogen om geen zitting in het college te nemen. Volgens Sinke is overigens wel even nagedacht over vier deeltijdwethouders, maar is daar om.financiële redenen vanaf gezien. „Het is duurder dan drie voltijdwethouders. Daarnaast komt er in de praktijk maar wei nig van terecht." De andere Reimerswaalse partijen reageren teleurgesteld op het coali tie-akkoord. „Erg jammer, gezien de verkiezingsuitslag is dit niet sterk", zegt Sjaco van Damme (Christenunie). „Het stimuleert niet om te gaan stemmen. Wij zijn net zo groot als de PvdA, het is jammer dat de SGP niet meer moeite heeft gedaan om ons te be naderen." Ook Marien Weststrate van Leef baar Reimerswaal is van mening dat het met zijn partij 'beter zaken doen is' dan met de PvdA. „Ik heb een gesprek van een half uurtje met Sinke gehad, dat kun je toch niet benoemen als serieus gesprek over een coalitie?" Sylvia Schouwenaars (WD) spreekt van 'kiezersbedrog'. „Er is heel bewust niet voor de PvdA ge kozen door de stemmers, dus het lijkt toch op vooraf gemaakte af spraken." door Luc Oggel kruiningen - Ondanks de barre fi nanciële tijden die eraan komen, wil het nieuwe Reimerswaalse col lege 'kansrijke plannen' zeker uit voeren. Dat staat in het colle ge-programma 'Kansen en moge lijkheden in Reimerswaal. Het stuk moet nog naar de raad, maar wethouder [aap Sinke lichtte gisteren al een tipje van de sluier op. „Bij die kansrijke plannen moet je denken aan reeds in gang gezette projecten als Meerwaarde, de school in Oostdijk en de ge- biedsontwikkeling Yerseke." Ook het gezondheidsbeleid in sa menwerking met het onderwijs en duurzaamheid zijn belangrijke "Fietsen voor een goed doel!" Zaterdag 12 juni 2010 Inschrijven: www.dettaridefortheroses.nl ten behoeve van V, W' onderwerpen. „We willen nog wel meewerken aan windmolens bij de Kreekraksluizen, maar verder is er geen ruimte meer voor", tekent Sinke daarbij aan. Een ander punt is de sfeer in de raad. „We willen het weer gezellig maken, al dat gekat kost veel nega tieve energie en berokkent de ge meente ook schade, vooral als er mensen van buitenaf bij de verga dering zijn. Het is tijd om weer fat soenlijk met elkaar om te gaan en op hoofdlijnen te vergaderen. Het debat moet terugkomen, in plaats van dat de wethouders worden overhoord." Om dat te bewerkstelligen, zal de raad een cursus worden aangebo den. - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. en SEMH. lid ANKO. Telnr: 0187-640993 door Frank Balkenende Nog even en de eerste huurders in de stadsver- nieuwingswijk Goes-West kunnen in hun buurt een nieuwe woning be trekken. De 16 eensgezinswonin gen en 28 appartementen aan de P. Coenstraat zijn voor de bouw vak gereed. Ze zijn in eerste instan tie bestemd voor huurders van wo ningen die woningcorporatie RWS laat slopen, maar ook andere huurders uit de wijk kunnen hun belangstelling kenbaar maken. De RWS is al enkele jaren bezig met een grootscheeps wijkverbete- ringsplan voor Goes-West, waar mee 82 miljoen euro gemoeid is. De komende twintig jaar vervangt ze 570, vooral naoorlogse huurwo ningen, door ruim 600 eensgezins woningen, appartementen, stads woningen en patiowoningen. Veel oude huurhuizen zijn op: slecht geïsoleerd dus tochtig, gedateerd sanitair en weinig leefruimte. Eerst pakt de woningcorporatie het zuidelijk deel van de wijk aan. Pas vanaf 2025 komt het noorde lijk deel aan de beurt. De RWS stel de het vernieuwingsplan bij op verzoek van een bewonerswerk groep. De huizen die tot 2025 blij ven staan, worden zodanig verbe terd dat ze nog even meekunnen. De marsroute is bekend. Eerst nieuw bouwen en daarna in etap pes oude huizen slopen, zodat mensen binnen de wijk kunnen verkassen. Die migratie komt - de ombouw van het Landbouwcen trum tot appartementencomplex voor senioren daargelaten - nu op gang. De nieuwbouw aan J. P. Coenstraat is over enkele maan den klaar. Vroeger stonden daar scholen van het ROC. Het buurtje krijgt de naam Zevenbladhof Mor gen houdt de woningcorporatie een informatiemiddag (zie feiten blokje) over de stand van zaken. De portiekwoningen in de bloem- padenbuurt (Boterbloemdpad, Ka- De RWS en gemeente Goes, die sa men optrekken in het wijkvernieu- wingsproject, houden morgen (18 maart) een inloopbijeenkomst. Belangstellenden kunnen kennis ne men van de nieuwbouwplannen voor de bloempadenbuurt en de bouw aan de Zevenbladhof en het gekozen energiesysteem. Daarnaast kunnen ze hun zegje doen over de inrichting van de groenzone aan de Coenstraat. De bijeenkomst in het infocentrum aan de Evertsenstraat 15 duurt van 16.00 tot 19.00 uur. millepad, Korenbloemstraat en Klaproosstraat) gaan begin april te gen de vlakte. Ze worden vervan gen door 34 eensgezinswoningen, waarvan er zes tot acht grote (aan de koppen van de straten) worden aangeboden met de koopgarantfor- mule. Met 30 procent korting ko men ze uit op plusminus 140.000 euro. „Betaalbaar en je krijgt er een fors huis voor", zegt Henk Bek- ker, sectormanager woonservice van de RWS. e planning is wel iets aan gepast. Zo worden de J.P. Coenstraat, Abel Tasman straat en Jan van Riebeeckstraat niet in één keer geveld, maar stap voor stap. „We smeren het uit over 2or2, 2013 en 2014, anders zou je op één bepaald moment erg veel verhuisbewegingen krijgen." RWS peilt momenteel de interesse voor de nieuwbouw aan de Coen straat. „Mensen in te slopen wo ningen krijgen voorrang. Als er ver volgens nog ruimte is, hebben an dere huurders uit West een streep je voor." De RWS biedt een verhuisvergoe- ding en ook huurcompensatie, die in vijfjaar wordt afgebouwd. Bek ken „Alle huurtarieven blijven on der de huursubsidiegrens. Boven dien zullen de energielasten lager zijn in huizen die veel meer com fort en ruimte bieden." door Frank Balkenende Een groter huis dan je hebt, maar een 10 procent lagere energierekening. Het lijkt een sprookje, maar woningcorpo ratie RWS denkt het waar te ma ken in de wijk Goes-West. De wo ningbouwvereniging past warm- te-koude-opslag toe in de Zeven bladhof, de woningen en apparte menten die momenteel in aan bouw zijn op de voormalige ROC-kavel aan de J. P. Coenstraat. De RWS heeft bij het duurzame gebruik van aardwarmte gekozen voor een systeem van gesloten bronnen. Bij de 16 eensgezinswo ningen liggen de leidingen in de tuin, bij de appartementen rond om de bouwblokken om te eindi gen bij twee warmtepompen. Het voordeel van aardwarmtebron- nen is dat er geen fossiele brand stoffen worden benut. Het is daar bij mogelijk de woning te verwar men én te koelen. „Ik denk met zo'n zes graden", zegt Henk Bek- ker van de RWS. „Dat scheelt toch een stuk als het buiten 30 graden is." Elke woning krijgt vloerver warming en elke huurder zal elec- trisch moeten koken, want er ligt geen gasleiding. Bekker verwacht dat de energielas ten 10 procent lager uitvallen ten opzichte van bestaande huurhui zen in West. „De RWS zal de tarie ven bepalen. Wellicht besteden we de techniek uit, maar als het gaat om hun energierekening, zijn wij het aanspreekpunt." door Raymond de Frel NIEUWOORP - De provincie Zee land onderzoekt of het mogelijk is om in het Sloegebied permanent de luchtkwaliteit te meten. Coördinator handhaving industrie en metingen Guus Gabriëlse hoopt eind deze week helder te hebben of zo'n meetnet technisch en financieel haalbaar is. De verte genwoordigende organen van zes omliggende dorpen (Nieuwdorp, 's-Heerenhoek, Borssele, Nieuw en Sint Joosland, Ritthem en Arne- muiden) vroegen de provincie week om zo'n meetnet, omdat de overlast van uitstoot van stoffen in het gebied is toegenomen. Zij vin den dat de provincie verantwoor delijk is voor het meten van de luchtkwaliteit, omdat zij het Sloe als gebied voor zware industrie heeft aangewezen. „Wij waren al vóór hun brief bezig te achterha len hoe de klachtenstroom zo kan zijn toegenomen", zegt Gabriëlse. In het meetstation in Nieuwdorp, waar de uitstoot van fijnstof en fluoride wordt bijgehouden, wor den sinds september ook dioxine waarden gemeten. Gabriëlse: „We wachten nog op uitslagen van een paar periodes, maar de eerste cij fers laten zien dat de norm niet wordt overschreden." MEEST GELEZEN 1. Rondje Nederland Noord-Beveland 2. WD in Borsele is weer bij zinnen 3. Gastrol leidde tot 65-jarig huwelijk STELLING Reageer: De jongerenontmoetings- plek moet van de Zuidzaksedijk in Heinkenszand worden verwijderd. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50