261 zeeland Zorgen over tekort aan Onderzoek: meer aandacht voor woordenschat basisschoolleerlingen brieven 75.000 euro voor website en perscontacten woensdag 17 maart 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Schaalvergroting De burgemeester van Kapelle, S. Kramer schrijft in de Te Gast dat op 23 februari door vijf Bevelandse burgemeesters een intentieovereen komst is getekend voor intensieve samenwerking. Hieruit mag ik con stateren dat er aan efficiency nu het nodige ontbreekt en er op bur gemeestersniveau het idee leeft dat groter ook beter is? Uit de praktijk blijkt meestal het tegendeel. Het wordt nooit goedkoper en de af stand tot de burgers wordt ver groot. Verdwijnen de huidige be stuurslagen of komt er een nieuwe laag tussen? En wie gaat dat beta len? Gezien de politieke vasthou dendheid aan de zachte raadsstoe- len, mag ik niet verwachten dat de huidige gemeenteraden verdwij nen. Laat alles zoals het nu is. Er is nu al géén of mondjesmaat contact met de gemeenteraad, laat staan na schaalvergroting. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Schaalvergroting 2 Naar aanleiding van de 'Te Gast' van burgemeester S. Kramer (krant, 10 maart). Bestuurlijke her indeling zou gemakkelijk zijn in te voeren, zonder afbreuk te doen aan de dienstverlening door de overheid en zonder verwatering van de behartiging van belangen van de burgers. Het recept van Kra mer voor efficiënt bestuur en voor doelmatige inrichting van de (lage re) overheid is zo simpel als het er staat. De aanbeveling aan politici en bestuurders: goed lezen, goed nadenken, en dan toepassen. Zono dig: alles herhalen. J. Vos Krommemeet 4, Goes Kreeft De Partij voor de Dieren vindt dat minister Gerda Verburg niet de eer ste kreeft aan moet nemen bij de seizoensopening. Ik vind dat de mi nister dat juist wel moet doen. Hiermee laat ze zien dat het CDA voor overbevissing en het overma tig vangen van en teruggooien van CMMMMSMMMMSHMg Op 15 maart 2010 is op verzoek van de stichting STICHTING "CASTRIA WONEN", gevestigd te Bergen op Zoom en mede kantoorhoudende te Sint Maartensdijk (gemeente Tholen), aan de gezamenlijke erfgenamen van J.R HAGENAARS, geboren 5 septem ber 1964 en overleden op 31 december 2009, laatst gewoond hebbende te 4695 EH Sint Maartensdijk, gemeente Tholen, aan het adres Frank van Borselenstraat 9, voornoemde erfge namen thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een dagvaarding betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder te Tholen, waar bij de gezamenlijke erfgenamen voor noemd worden gedagvaard om op maandag 29 maart 2010 des voormid dags om 10:00 uur te verschijnen voor de Rechtbank te Middelburg sector Kanton, locatie Middelburg, zitting houdende aan de Kousteensteensedijk 2 te Middelburg, op de gronden als in die dagvaarding vermeld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derskantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen dode ondermaatse vis is. Feestjes kunnen ze wel bouwen. Maar dat alles kapot gemaakt wordt is dan even niet belangrijk. Let wel, ik eet graag een visje en een stuk vlees (biologisch) en ik vind dat het vak beroepsvisser één van de mooiste beroepen is die er bestaan. Maar er is weinig moois aan de manier waarop er met de vis en kreeft wordt omgegaan. Dus wie wil dat- de zee leeggevist wordt, stem voor al CDA. Rob van der Zande Enschedesestraat 1, Ouwerkerk Elektroshock In de krant van 8 maart staat dat de ECT (elektroshock) terug is. De ze effectieve behandeling is jaren lang (circa 1965-1985) verboden ge weest onder druk van antipsychia- trische acties. Het is inderdaad nog steeds de beste, effectiefste en di- rectste behandeling van vaak dra matische 'vitale depressies'. Ik heb die behandeling jarenlang met goe de resultaten en zonder blijvende bijwerking van betekenis toege past. Het is onjuist dat deze behan deling vooral voor ouderen dient en niet - bij zorgvuldige indicatie stelling - voor jeugdigen. Bij jeugdi gen is de diagnose vaak lastiger, mede omdat schizofrenie niet zel den met ernstige depressie begint. De techniek is in de afgelopen de cennia veel verbeterd. Maar nog steeds moet veel onderzoek wor den gedaan naar de aard van de ge nezende behandeling. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Wouter Bos Eerst blaast hij het kabinet op en dan houdt hij het voor gezien als leider van de PvdA. We hebben het over Bos. Naar nu blijkt liep hij al jaren met Cohen hierover te dub ben. Maar goed dat het premier schap in ieder geval nu niet meer door Bos zal worden vervuld. Wat een verschil met de huidige pre mier Balkenende, die niet weg loopt. Op zijn post blijft en laat zien waar Nederland in moeilijke tijden echt behoefte aan heeft, na melijk: standvastigheid, zekerheid, verantwoordelijkheid nemen, stabi liteit, degelijkheid en betrouwbaar heid. Ik weet al aan wie ik het land wil toevertrouwen op 9 juni. Aan een man van Zeeuwse komaf en niet aan een Amsterdammer! Gerard de Rijke P.A. de Genestlaan 20, Vlissingen HOOFDOFFICIER VAN JUSTITIE 'Zware georganiseerde criminaliteit, door Emile Calon middelburg - Scheidend hoofdoffi cier van justitie Diederik Greive maakt zich zorgen over het tekort aan strafrechters waar de Middel burgse rechtbank mee kampt. Daardoor vallen er zittingen uit. „Dat vind ik niet acceptabel." Hij wijst erop dat het zeker voor verdachten en slachtoffers belang rijk is dat een strafzaak tijdig wordt behandeld. Hij vindt dat de rechtbank voor de korte termijn goede afspraken moet maken met andere rechtbanken en desnoods rechters moet inhuren, zodat straf zaken door kunnen gaan. Volgens de hoofdofficier is het tekort aan strafrechters niet ëen algemeen maar een Zeeuws probleem. Rechtbankpresident Ludo van Dij- ke laat in een reactie weten dat het 'tijdelijk tekort' veroorzaakt is door twee vacatures en langdurige ziekte en zwangerschappen van an dere rechters. Hij hoopt dat hij bin nenkort een Bredase rechter kan inhuren. Ook komen er over enke le maanden twee ervaren rechters de rechtbank versterken. Daar naast trekt hij ook nog eens twee rechters in opleiding aan. De grensoverschrijdende handel in softdrugs en apparatuur waar mee die drugs worden gekweekt moet de komende jaren extra aan dacht krijgen, vindt Greive. Er wordt volop samen gewerkt aan beide kanten van de Nederlands/ Belgische grens. „Dat moet wor den voortgezet en geïntensiveerd", aldus Greive die vanaf deze week voor drie jaar gedetacheerd wordt als directeur opleidingen bij de Stichting Studiecentrum Rechts pleging in Zutphen. Volgens hem liggen er duidelijke lijnen tussen beide landen als het gaat om de handel in softdrugs. Hij doelt onder andere op Zeeuw en die kwekerijen opzetten in Bel gië, Belgen die kweekapparatuur kopen in Zeeuwse growshops en drugs die over en weer worden ver handeld. De hoofdofficier vindt dat de poli tie zoveel mogelijk werk moet ma ken van het opsporen van de men sen die achter de hennepteelt zit ten. Niet alleen kwekerijen oprol len maar ook onderzoeken hoe lang een dergelijke kwekerij al Hoofdofficier Greive: „Het Zeeuwse politiekorps lost veel zaken op. Dat is draait, wie de leverancier is, wie de afnemer en wie het geld ver dient. Hij geeft direct toe dat dat niet eenvoudig is en om veel capa citeit vraagt, zeker bij de recher che. „Helaas is lang niet altijd die capaciteit aanwezig. Soms wordt een kwekerij te snel geruimd, zo dat er niet meer gezocht kan wor den naar sporen van eerdere oog sten en de organisatie er achter." Greive is tevreden over het 'pluk ken' van criminelen. „Zeeland scoort daar goed in." Vooral bij het conservatoir beslag. Volgens Grei- door Comelleke Blok middelburg - Basisscholen moe ten extra aandacht besteden aan de woordenschat en het technisch lezen van kinderen met laagopge leide ouders. Die groep leerlingen blijft namelijk achter bij het lande lijk gemiddelde. Dat is één van de conclusies van de zevende leerprestatiemonitor, een jaarlijks onderzoek naar het re- ken- en taalniveau van Zeeuwse basisschoolleerlingen. Aan het onderzoek werkten 19.630 leerlingen van 131 Zeeuwse basis scholen mee in de gemeenten Mid delburg, Vlissingen, Goes, Borsele, Tholen, Terneuzen en Reimers- waal. De leerlingen werden getest op rekenen, woordenschat, begrij pend lezen en technisch lezen (het ontrafelen en uitspreken van woorden). Met de rekenvaardigheden van de Zeeuwse basisschoolleerlingen zit het goed: de scores op dat onder deel zijn bovengemiddeld. Taal was al benoemd als aandachts gebied van het onderwijsbeleid. Dat moet zo blijven, luidt het ad vies, omdat de scores daar op som mige onderdelen lager liggen. De Zeeuwse kleuters presteren goed op taalgebied, blijkt uit het onder zoek. De leerlingen van groep 7 en 8 blijven achter op het onderdeel begrijpend lezen, maar als naar het niveau van alle Zeeuwse leer lingen gekeken wordt, zijn de sco res wel voldoende. Er zijn niveauverschillen tussen de gemeenten onderling. De leerlin gen met laagopgeleide ouders uit de gemeente Terneuzen bleven op bijna alle onderdelen achter bij het landelijk gemiddelde. Kinderen van laagopgeleide ouders in de gemeente Reimers- waal scoren wel goed op het onder deel taal. Dat is opvallend, omdat in die gemeente het hoogste per centage kinderen met laagopgelei de ouders woont. ve hebben een aantal agenten en een medewerker op het parket daar echt oog voor. „Als tijdens een inval bij bijvoorbeeld een hen nepkweker een paar mooie mo tors worden gevonden, worden die door ons meestal snel in beslag genomen." Greive vindt dat niet te makkelijk gedacht moet worden over crimi naliteit in Zeeland. Nadrukkelijk: „Die is hier niet kneuterig." Hij raadt daarom aan de aanpak van de criminaliteit serieus te nemen. „Er is hier zware criminaliteit, ge- middelburg - De stichting Promo tie Zeeland Delta krijgt 75.000 eu ro voor het beheer van de website wvzeeland.nl en voor het verzor gen van perscontacten en represen tatie in de periode 2010 tot en met 2012. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dat gisteren besloten. Aan vankelijk werden die werkzaamhe den als project beschouwd, maar ze kregen steeds meer een structu reel karakter. Inmiddels is de website niet meer weg te denken als communicatie middel met de toerist die Zeeland wil bezoeken, schrijven Gedepu teerde Staten in de verdediging van hun beslissing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46