'Mentalist zijn is een gave' 241 zeeland 19 en 20 maart voorjaarsact' 'Het is nooit meer overgegaan' BouwCenter Logus-De Hoop Buurthuis Kameleon houdt rommelmarkt GAVE Is Niek de Witte (14) uit Terneuzen de nieuwe Uri Gelier? Ted Oberg na jaren terug op het podium Paaswake vindt niet plaats in Koewacht Presentatie resultaten van telpost vogels Spectaculaire aanbiedingen op badkamer- en sanitairartikelen! Enorm assortiment sierbestrating met scherpe acties! BLEIJKO woensdag 17 maart 2010 TERNEUZEN Buurthuis De Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen houdt ko mende zaterdag een rommelmarkt. Er staan verschillende kramen en er zijn wafels en snacks te koop. Voor wie spulletjes wil verkopen, zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Reserveren kan via 0115 707400. De markt duurt van 10.00 uur tot 13.00 uur. TERNEUZEN De band Oberg treedt zaterdag op in Porgy Bess in Terneuzen. Drij vende kracht Ted Oberg was tien tallen jaren geleden gitarist van de bluesformatie Livin' Blues en maak te vorig jaar zijn comeback met het album Blues as blues can get. De groep is vierkoppig, met zangeres Liane Hoogeveen aan het hoofd. Het optreden begint om 21.30 uur. Toegang 12,50 euro. NIEUW NAMEN De Paaswake wordt dit jaar niet in Koewacht gevierd, maar zaterdag 3 april vanaf 21.00 uur in de kerk van Nieuw Namen. In het parochie blad van de Inter Parochiële Vereni ging in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, De Kerkkoerier, stond Koewacht, maar dat is verkeerd. De voorgan gers tijdens de Paaswake zijn pater Walter Poppe en zuster Noëla Po- let. EMMADORP Alex Wieland geeft morgen een toelichting op de resultaten van de vogeltelpost Margarethapolder bij Terneuzen. Ook gaat hij in op het project Stads vogels. De presentatie is in het bezoekerscentrum Saef- tinghe aan de Emmaweg in Emma- dorp. Vooraf aanmelden bij Alex Wieland van stichting Het Zeeuw se Landschap, via 0114-317026. door Karlijn de Splenter Toen de veertienjarige Niek de Witte uit Terneu zen op de televisiezender SBS6 het reclamespotje zag van het programma 'De Nieu we Uri Geiler' wist hij het meteen: „Ik ga auditie doen!" Nu zit hij bij de laatste veertien finalisten en mag hij meedoen met de live shows. In het programma gaat SBS6 voor de derde keer op zoek naar de op volger van Uri Geiler, één van 's werelds beste en bekendste menta- listen. Geiler werd jaren geleden bekend door het ombuigen van le peltjes. „Hij is groot geworden met iets kleins. Dat wil ik ook!" Maar lepeltjes ombuigen, doet Niek niet. „Ik doe voorspellingen, ik lees gedachten en ik kan men sen beïnvloeden." Tijdens de voor ronde deed hij een act met een krijtbord met kleurtjes. „Vrijwilli-. gers moesten denken aan de kleur van het fiche dat ze in hun hand hielden", legt hij gepassioneerd uit. Vervolgens schreef Niek de kleur op waar ze aan dachten. Omdat het opgeschrevene klopte, overtuigde Niek de jury en mocht hij verder naar de liveshows. Niek noemt het een gave, iets wat iede re mentalist heeft. Zij beschikken over paranormale of buitennatuur lijke gaven, maar lang niet ieder een is daarvan overtuigd. „Het is je eigen keuze om iets met die gave te doen of niet. Ik kan er niet zo veel mee dat er mensen zijn die er moeite mee hebben of het allemaal niet geloven. Ikzelf er vaar gewoon dat het er is!" Door een kaartspelletje met vrien den vorig jaar kwam hij erachter dat hij over bijzondere kwaliteiten beschikt. „Ik wist wat voor kaar ten mijn vrienden vasthielden." Sindsdien is Niek steeds bezig met het verbeteren van zijn acts. Want het programma draait om spectaculaire acts, onverklaarbare gebeurtenissen en huiveringwek kende optredens. En dat gaat vaak gepaard met vreemde types. Zo Niek met het krijtbord dat hem naar de liveshows bracht. doet dit seizoen 'The Joker' mee, een mentalist die gekleed gaat als het gelijknamige personage uit de film Batman. De kandidaten doen er alles aan om er zo opvallend en apart mogelijk uit te zien. Voor Niek hoeft al die poespas niet. „Ik blijf gewoon mezelf, ik doe m'n ding en dan is het goed genoeg." Hij heeft de andere finalisten vori ge week ontmoet. „Het is een heel gezellige groep. Als je ze leert ken nen kom je erachter dat het echt geen enge types zijn." In de jury zitten dit jaar Nieks gro te voorbeelden, de Nederlandse mentalisten Rob en Emiel. De twee hebben zelf ook een keer meegedaan aan de show. „Zij rei zen nu heel de wereld rond en zijn laatst uitgeroepen tot de beste mentalisten van de wereld." Dat hij nog maar veertien is en daarmee de jongste kandi daat, is geen probleem. Niek zit in de tweede klas van scholenge meenschap De Rede in Terneu zen. „SBS6 organiseert alles zo, dat ik weinig lessen mis en ook de school verleent alle medewer- king." Later wil Niek verder in het enter tainment, en dan het liefst met een eigen theatershow. „Ik wil het publiek verbazen met kleine din- gen, waarvan je toch zegt 'wow'." i Welke act Niek heeft voorbereid voor de liveshow wil hij nog niet zeggen. Vrijdagavond (19 maart) om 20.30 uur beginnen de live shows op SBS6, maar Niek is pas een week later aan de beurt. „Laat de mensen die niet in het menta lisme geloven maar eens kijken naar De Nieuwe Uri Geiler, dan zullen wij laten zien dat ongeloof lijke gaven echt bestaan." foto Peter Nicolai Breskens: (geen badkamersanitair) Haven Westzijde 25, T 0117 - 38 17 53 Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12. www.logusdehoop.nl door Karlijn de Splenter Al zestig jaar getrouwd, maar de liefde tussen Tanneke (84) en lan (85) van der Hoofd-Tollenaar uit Hoek is er nog steeds. „Het was niet meteen liefde op het eerste gezicht", ver telt Tanneke. Maar nadat ze een paar keer met elkaar omgingen, kwam de liefde vanzelf en is het nooit meer overgegaan. Net na de oorlog ontmoette het paar elkaar bij de plattelandsjongeren in Hoek. Twee jaar later gaven ze el kaar het jawoord in het Hoekse ge meentehuis. Omdat er in die jaren woningnood was, moest het pasge trouwde echtpaar bij de ouders van Tanneke in Hoek gaan wonen. Er volgden nog veel verhuizingen. Het paar woont nu alweer twintig jaar in de Lijsterbesstraat in Hoek. Daar werd gisteren in de woonka mer het zestigjarig huwelijk ge vierd met de buren. Ook de drie kinderen, twee kleinkinderen en Tanneke (84) en Jan (85) van der Hoofd-Tollenaar. foto Mark Neelemans twee achterkleinkinderen van het paar kwamen langs voor een stuk je gebak. Het geheim van hun hu welijk is 'blijven ademen' en voor al 'lief zijn voor elkaar'. Ruzie ma ken doen de twee dan ook niet. „Zo houd je een relatie het langst vol", zegt Jan tevreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44