zeelandI 3 Westkapel Ie, wat dan?' Het wordt wennen om naar Goes te rijden De Rede is zeer zwak Eelke van der Veer Ab Klink commentaar Ontkenning Strenge controle op snelheid bij Vlaketunnel Instellingen leggen zich niet neer in<nprt:p. wun-afdplino bij bezuinigingen van de provincie InSpeClie. VWO-aTCieiing woensdag 17 maart 2010 „De vraag is: wat moet er op Walcheren blij ven? Wat is dan een volwaardig ziekenhuis?" „En is die spoedeisende hulp 7 dagen, 24 uur per dag, 52 weken in het jaar open?" „Volwaardig is wat mij betreft zo volwaardig mogelijk. Maar kwaliteit en bereikbaarheid kunnen met elkaar op gespannen voet staan." „Ik sta voor de bereikbaarheid van de zorg bin nen 45 minuten." Hanneke Lammens (I) en Jenny Mott rijden twee keer per week met hun chronisch zieke moeder naar het ziekenhuis in Vlissingen; in de toekomst zullen ze naar Goes moeten gaan. foto Ruben Oreel Gemiddeld twee keer per week rijden Hanneke Lammens uit Souburg en haar zus Jenny Mott, die in Grijps- kerke woont, met hun chronisch zieke moeder vanuit Zoutelande naar het ziekenhuis in Vlissingen. Jenny Mott: „Ik heb een fulltime baan. Gelukkig is mijn baas flexi bel, die zegt nu nog: ga maar even. Maar als ik straks naar Goes moet rijden, zal ik toch een halve VIDEO Opgravingen aan de Markt in Middel burg brengen doodskisten aan het oppervlak: www.pzc.nl/walcheren EN VERDER Meer videoreportages van de PZC vindt u in ons video-archief, op www.pzc.nl/video Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto dag vrij moeten nemen." Beiden zien de veranderingen die op til zijn met zorg tegemoet. Lam mens: „Je zult maar een hart infarct krijgen en met de ambulan ce helemaal naar Goes moeten!" Agnes van de Bovenkamp blijft positief: „Ik heb er vertrouwen in", zegt de jonge Souburgse, die pas nog in Goes bevallen is van haar tweede kind. „Aan verande ringen moeten de mensen altijd door René Schrier middelburg - De directeuren van de door de provincie gesubsidieer de instellingen leggen zich nog niet neer bij de bezuinigingen van 20 procent die hen zijn opgelegd. In een vergadering van de geza menlijke directeuren van de 21 ge troffen instellingen vrijdagnamid dag is besloten vandaag een brief aan Gedeputeerde Staten en Pro vinciale Staten te sturen. Vrijdag nog hebben Provinciale Staten be sloten zich achter de bezuinigings maatregel te stellen. Dat zou de provincie 4,2 miljoen euro moeten opleveren. Het zwaarst getroffen is de Zeeuwse Bibliotheek, die voor 1.186.102 euro op de lat staat. Parallel aan de bezuinigingsopera- wennen." Voor haar oudste was ze net in het Vlissingse zieken huis: buisjes in de oren en aman delen geknipt. Eerlijk is eerlijk: „Ik heb liever een ziekenhuis in Vlissingen, dan dat ik er 21 kilometer voor naar Goes moet rijden. Maar het belangrijk ste is dat het nieuwe ziekenhuis op een goede locatie komt. De Mortiere is prima." De Oostkapelse Marleen Samsom tie van de provincie staat een ini tiatief van gedeputeerde Marten Wiersma (GroenLinks, economie) om- te laten onderzoeken of enkele instellingen die in een gezamenlijk pand aan het Ravelijn de Groene Jager in Goes zitten (Zeeuwse Mi lieufederatie, Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking, Natio naal Landschap en Instituut voor Natuureducatie en eventueel de stichting Landschapsverzorging Zeeland) door samen te werken, meer efficiency kunnen bereiken. Als die redenering heel ver doorge trokken zou worden, zou zelfs aan een fusie gedacht kunnen worden. Maar dat is niet het uitgangspunt. Een extern onderzoeker gaat bin nenkort aan de slag om de moge lijkheden te verkennen. daarentegen maakt zich 'vreselijk zorgen'. „Een kindje dat ik ken moest onlangs met spoed naar het ziekenhuis worden gebracht. Maar in Vlissingen kregen de ouders te horen dat ze naar Goes door moes ten rijden. Belachelijk." Dat geld een belangrijke rol speelt bij het fusiebesluit, gaat er bij haar niet in. „Dan moet de overheid maar bijspringen. Ziekenhuiszorg moet voor iedereen bereikbaar zijn." door Cornelleke Blok terneuzen - De vwo-afdeling van De Rede in Terneuzen staat sinds kort op de lijst van zeer zwakke scholen van de Inspectie van het Onderwijs. De school wordt daar om vanaf nu streng in de gaten ge houden. Volgens het beoordelingsrapport halen te weinig vwo-leerlingen het opleidingsniveau dat mag worden verwacht, en blijven te veel leerlin gen zitten. Ook zijn de verschillen tussen de cijfers van schoolonder zoeken en het centraal schriftelijk examen te groot. Daarnaast schiet De Rede tekort wat betreft de kwa De bezuinigingsop dracht voor de over heid is iets minder drastisch dan tot nu toe werd aangenomen. Het Cen traal Planbureau spiegelt de po litiek 29 miljard euro voor als noodzakelijke kortingen. In hun eerste reacties laten de poli tieke partijen zien dat ze nog in de ontkennende fase zitten. Ze herhalen hun vaste kreten, van het schrappen van 'linkse hob by's' tot een pleidooi voor een 'villabelasting'. Voor sommige blijkt het verleidelijk om te ho pen dat het van de eerder ge noemde 35 miljard, via de 29 miljard die het CPB nu raamt, wel vanzelf minder zal worden. De politieke partijen hebben dus nog geen begin van een ant woord. Zelfs het optellen van al hun ideeën levert niet genoeg bezuinigingen op. Dat is veront rustend. Want ze horen de kie zer heldere totaalpakketten voor te stellen, geen losse kre ten die goed overkomen. Eén ding is wel zeker: linksom of rechtsom, het wordt pijnlijk. vlake - De politie houdt de ko mende tijd regelmatig snelheids controles bij de wegwerkzaam heden ter hoogte van de Vlaketun nel. Tijdens de werkzaamheden is de toegestane maximumsnelheid 70 kilometer per uur. Deze snelheid is ingevoerd om de veiligheid van de wegwerkers te kunnen garanderen. Het is geble ken dat veel automobilisten regel matig deze maximumsnelheid overschrijden. Er zijn nu al snelhe den gemeten van meer dan 120 ki lometer per uur. De boetes voor snelheidsovertredingen bij werk zaamheden zijn aanzienlijk hoger dan de 'normale' tarieven. liteitszorg: er is een gebrek aan een duidig beleid, stelt de onderwijsin spectie. Landelijk zijn in totaal zo'n dertig middelbare scholen beoordeeld als zeer zwak. De Rede is niet de enige Zeeuwse school. Basisscholen De Wiekslag in Rilland en Groen van Prinsterer in Scherpenisse staan al langer te boek als zeer zwak bij de onderwijsinspectie. Zij hebben hun niveau nog niet voldoende ver beterd. Ook de afdeling voortgezet onderwijs van de Korczakschool in Middelburg, een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen, staat onder verscherpt toezicht van de onderwijsinspectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3