van de leeuw spor 29 Voetballer Raymond Wolff doet aangifte van mishandeling Honda leidt Moskou naar kwartfinale Zeeuwse heimwee naar De Grote Drie Bevelanders doet goede zaken KAPELLE - In de hoogste klasse van de districtscompetitie zwemmen heeft de Bevelanders in de vierde rond indruk gemaakt. De ploeg uit Kapelle heeft zicht op promotie naar de landelijke C-Klasse. Het tweede team van De Stormvo gel maakt zich op voor degradatie naar de tweede klasse. In deze competitie komen zij hoogstwaar schijnlijk de teams van Zeelandia, De Bruinvis, De Ganze, De Honte en het tweede team De Schelde te gen. Voor sommige teams zal het erom spannen of zij zich weten te handhaven. ZV Onderdak en De Otters uit Axel staan stijf onderaan in de laagste klasse van de districts competitie. Inter-coach José Mourinho was erg succesvol als trainer van ChelseaHij verloor met de Lon- denaren maar twee keer een thuiswedstrijd. woensdag 17 maart 2010 in het Vlissingse kamp kwaad bloed gezet, omdat Wolff hele maal geen tackle inzette. De onfor tuinlijke student media- en enter- tainmentmanagement - een studie waar hij in januari in Rotterdam mee is begonnen - kreeg eveneens het gevoel dat De Wit het hele voorval goed wilde praten. „En dat kan in mijn ogen niet", aldus Wolff „Ik was lekker bezig, ook buiten het voetbalveld. Maar nu staat alles ineens stil. Ik hoef die kerel van Geldrop ook echt niet te spreken." De operatie duurde maandag avond iets langer dan verwacht. „Ik was pas om één uur 's nachts uit de narcose. Ik heb nog veel pijn en heb net weer morfine gekre gen", vertelde hij gistermiddag. „Van de fysiotherapeut moet ik al een stukje gaan lopen met kruk ken, ook voor de doorbloeding. Het was een 'mooie' breuk, dus daar heb ik mazzel mee. Als het goed is mag ik snel naar huis. Ik moet de komende tijd rusten en hoop daarna al met revalideren te kunnen beginnen. Want bij de start van de voorbereiding op het nieuwe seizoen wil ik er heel graag weer bij zijn." door Barry van der Hooft VUSSINGEN - Raymond Wolff heeft besloten aangifte vanwege mishandeling te doen tegen Toon de Wit. De voetballer van VC Vlis- singen liep zondag door een zware charge van de aanvoerder van Geldrop/AEK een dubbele been breuk op. „In eerste instantie wilde ik dat niet doen, ik wilde het achter me laten", vertelde Wolff gisteren. „Maar mijn vriendin vertelde me wat hij allemaal in het Eindhovens Dagblad had gezegd. Toen heb ik besloten dat ik toch aangifte van wege mishandeling ga doen." De Wit leek na afloop van het duel zijn straatje schoon te willen vegen. Zo zei hij onder meer: 'Wolff speelde de bal te ver voor zich uit en vervolgens zetten we al lebei een felle tackle in. Ik had de bal, maar hoorde de scheidsrech ter fluiten voor een overtreding. Ik dacht in eerste instantie: Verdom me nou krijg ik geel en ben ik vol gende week geschorst. Toen zag ik dat het been van Wolff er raar bij- hing.' En: 'De scheidsrechter wilde vol gens mij in eerste instantie niet Raymond Wolff eens een kaart trekken, maar deed dat alsnog toen hij de blessure van Wolff zag. Ik ben een harde verde diger, maar ga niemand opzettelijk blesseren. Het was een heel onge lukkig moment. Voor hetzelfde geld had ik mijn been gebroken, want het was een fel duel van twee kanten.' Vooral die laatste opmerking heeft foto Kirsty Wigglesworth/AP SEVILLA - Keisuke Honda heeft zijn transfergeld in Moskou al waarge maakt. De talentvolle Japanner, die voor de winterstop nog bij VW-Venlo speelde, nam gisteren zijn nieuwe werkgever CSKA Mos kou aan de hand richting de kwart finales van de Champions League. De Russen wonnen het tweede duel in en tegen het Spaanse Sevil- la met 2-1. Honda leidde in de eerste helft de 0-1 in en zorgde na de pauze met een rake vrije trap voor de winst: 1-2. Het eerste duel was in 1-1 geëin digd. CSKA had eerder in het toer nooi verbaasd met een doelpunt rijk gelijkspel op Old Trafford te gen de Engelse kampioen Man chester United (3-3) en bleek op Spaans grondgebied ook niet ang stig uitgevallen. Met de Japanse aanwinst Honda was de Russische formatie gere geld gevaarlijk. Sevilla, dat nooit eerder de laatste acht van het mil joenenbal van de Champions Lea gue had bereikt, was voorbereid op een gevaarlijk counterende te genstander, maar liet zich toch ver rassen. door Rudy Boogert WOLPHAARTSDIJK - De tijden van Den Boet, Jumping Jack en De Witte Reus liggen in een ver verle den. Boet van Duimen, Jack Mid delburg en Wil Hartog vormderr in de jaren zeventig en tachtig De Grote Drie in de wegracerij. Inmid dels is de Nederlandse motorsport ver afgezakt. Aan de WK-cyclus die volgend maand weer begint, doet slechts één Nederlander mee: Jasper Iwema. En dat steekt in Zee land. Onder impuls van onder anderen Yamina Abdoun (commercieel di recteur van Roompot Vakanties en persoonlijk sponsor van diverse GP-teams en coureurs) en Corné Klijn (radio-dj en interviewer bij RTL GP) is de Stichting Motorpro mo in het leven geroepen om de wegracerij in Nederland naar een hoger plan te brengen. Dat doet de stichting met De Grote Motor sport Loterij. Toine Houtekamer uit Wolphaarts- dijk is woordvoerder van de stich ting en fulltime bezig om de lote rij te laten slagen. „We willen 400.000 loten a vijf eu ro verkopen", verduidelijkt hij. „Met het geld dat we daarmee op halen willen we de jeugd de kans geven zich te ontwikkelen. Dat Ne derland zo is weggezakt in de mo torsport is namelijk puur een fi nanciële kwestie." „We zijn ervan overtuigd dat er in Nederland talent is. Maar geld is het grote probleem. Volgens mij was Jack Middelburg in 1980 de laatste privérijder die de TT won. De techniek wordt steeds beter, maar daarmee zijn kosten ge moeid. Als je geen suikeroom of rijke ouders hebt, kan je dat niet meer bekostigen. Niet voor niets rijden tegenwoordig de fabrieksrij- ders voorin bij de Grands Prix." „Met de opbrengst uit de loterij - we hopen op ten minste een mil joen euro - willen we in 2011 wed strijden houden voor rijders van 12 tot 21 jaar. Ze zullen op hetzelf de materiaal rijden, dus de talen ten komen vanzelf bovendrijven. In Nederland stopt de doorstro ming eigenlijk als rijders een jaar of veertien zijn. Wij willen dat gat met een Rookie Cup en Talent Cup dichten. Als het een succes wordt, willen we de loterij jaarlijks laten terugkeren." Wie een lot koopt, dingt mee in het riante prijzenpakket. De eerste prijs is bijvoorbeeld 50.000 euro belastingvrij, de tweede en derde prijs zijn motoren, de vierde en vijfde prijs zijn motorreizen naar de MotoGP in Valencia en de Su- perbike op de Nürburgring. De loterij loopt van 1 februari tot 1 augustus. In Middelburg verricht een notaris op 1 augustus de trek king. O Meer informatie, zoals Zeeuwse verkooppunten, zijn te vinden op http://www.dgml.nl/ De Zeeuwse motorsportliefhebbers Jamina Abdoun en Toine Houtekamer willen de toptijden van onder anderen Jack Middelburg (foto) in de wegra cerij doen herleven. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31