281 sport Mourinho wint met Inter in hc Schletterer in marathon Zeeuws-Vlaanderen CHAMPIONS LEAGUE Internazionale plaatst zich ten koste van Chelsea voor de kwartfinale van de Champions League. Het duel in Londen eindigt in 0-1. Ibrahim Afellay drie duels geschorst Giri verliest met wit van Almasi WK turnen duurt twee dagen langer Beckham positief gestemd na operatie CAS: Valverde blijft geschorst in Italië woensdag 17 maart 2010 'Ik heb niets te bewijzen bij Chelsea. Ik ga verder met het winnen van belangrijke prijzen' Inter-coach José Mourinho door Gerrit Hendriksen Ibrahim Afellay ZEIST PSV moet het drie wedstrijden zon der aanvoerder Ibrahim Afellay stel len. De middenvelder is gisteren ak koord gegaan met een schorsing van vier wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk, voor het geven van een elleboogstoot dan wel een slaande beweging naar tegenstan der Eyong Enoh zondag in de verlo ren topper tegen Ajax. Afellay mist daardoor zaterdag de topper tegen lijstaanvoerder FC Twente in Eind hoven. De aanklager deed het voor stel na bestudering van de tv-beel- den. RIJEKA Anish Giri heeft in de tiende ronde van het EK schaken in Rijeka een nederlaag geleden. De 15- jarige Ne derlands kampioen speelde met wit tegen de Hongaar Zoltan Alma si en gaf na 61 zetten op. Erwin l'Ami, die evenals Giri zes punten had, kwam remise overeen met de Roemeen Mircea Parligras. L'Ami is nu de hoogst geklasseerde Neder lander in gezelschap van Dimitri Reinderman, die zijn partij won. Bij de vrouwen boekte zowel Zhao- qin Peng als Lisa Schut een zege. BEEKBERGEN De wereldkampioenschappen tur nen in Rotterdam zijn uitgebreid met twee extra wedstrijddagen. Dat is besloten vanwege het belang van het evenement en het grote aantal deelnemende landen. Meer dan zeventig landen hebben zich ingeschreven voor het toer nooi dat nu op zaterdag 16 oktober begint en zondag 24 oktober ein- digt. Aanvankelijk zouden de wedstrij den pas op maandag 18 oktober be ginnen. TURKU David Beckham heeft zich gisteren in positieve zin uitgelaten over de achillespeesoperatie die hij een dag eerder in Turku heeft onder gaan. „Die was een succes. Ik richt me nu op helemaal fit worden", zei de 115-voudig Engels international, die de kwetsuur zondag opliep. „Ik ben positief gestemd en ga me de komende maanden concentreren op de revalidatie om weer hele maal de oude te worden." Duide lijk is wel dat Beckham het WK in Zuid-Afrika zal missen. londen - Internazionale heeft de kwartfinale bereikt van de Cham pions League. De uitblinkende We sley Sneijder loodste zijn Italiaan se club gisteravond in Londen voorbij Chelsea: 0-1. De Engelse ti- telfavoriet scoort dit seizoen altijd, zeker thuis. Nu, op het allerbelang rijkste moment, niet. Samuel Eto'o deed dat wel namens Inter. Sneijder was de regisseur, zoals bij elk Italiaans gevaar. Jose Mourinho, voor wie het een warm weerzien was op Stamford Bridge, durfde van de eigen kracht uit te gaan. De Engelse critici voor spelden dat de succesvolle Portuge se oefenmeester de 'bus voor het eigen doel zou parkeren' om de voorsprong van 2-1 te verdedigen. Hij snoerde hun de mond door met Eto'o, Diego Milito en Goran Pandev gewoon drie aanvallers op te stellen, met Wesley Sneijder, hersteld van een griepje, daar zoals vanouds als aanjager achter. Het leidde in de eerste helft niet tot veel mogelijkheden, maar wel tot de beste. Eto'o kreeg die na een voorzet van de mee opgekomen Braziliaanse verdediger Maicon. De kopbal van de spits uit Kame roen kon Ross Turnbull niet ver ontrusten. Deze derde keeper stond opnieuw in het Chel- sea-doel door de blessures van Pe- tr Cech (kuit) en Henrique Hilario (lies). Erg veel te doen kreeg hij niet. Zijn collega aan de overzijde, Julio Cesar, aanvankelijk ook niet. Dat was vooral te danken aan zijn de fensie. Maicon stortte zich goed ge timed in de baan van een schot van Florent Malouda, Walter Sa muel deed hetzelfde bij een nieu we poging van de Fransman. Diens landgenoot Nicolas Anelka kreeg de bal wel een keer voorbij UIT de Inter-keeper maar toen voor kwam Thiago Motta de openings treffer. Chelsea drong in de slotfase van de eerste helft sterk aan, kreeg een reeks hoekschoppen, maar het ge wenste succes bleef uit. Spelers, staf en aanhang schreeuwden ook vergeefs om een strafschop toen Samuel Chelsea-aanvaller Didier Drogba als een volleerd worstelaar om het middel greep en op de rug legde. De Duitse scheidsrechter Wolfgang Stark ontging dat 'vol punt'. Zowel Mourinho als Carlo Ancelot- ti zagen in de rust geen reden iets te veranderen aan hun elftal. Chel sea ging na de hervatting meteen op jacht naar het verlossende doel punt, Inter wachtte geduldig op counterkansen. Na een klein uur gaven Malouda en Drogba als eer sten blijk van de groeiende Lon- dense onvrede door onbesuisd in te gaan op respectievelijk Sneijder en Tiago Motta. Het kwam hun op geel te staan. Dat inspireerde de Italianen. Sneij der nam hen bij de hand. De inter national bood eerste Pandev een goede kans - goede redding Joeri Zjirkov - en even later Milito. Deze schoot iets te gehaast en miste. Het tekende wel de overlevings drang van Inter op het grootste Eu ropese podium. Eto'o hield Inter daarop als belangrijke speler, maar ook nu was de hoofdrol voor Sneij der. Hij'zette de Afrikaan met een prachtige pass vrij voor Turnbull: 0-1. Na Real Madrid is Chelsea al de tweede grote ploeg die voortijdig is uitgeschakeld in de Champions League. Het zal de roep om trai ners van het kaliber Mourinho - hoe eigenzinnig dan ook - weer groter maken. Die glipte meteen na het fluitsignaal de catacomben in. Hij liet de cijfers spreken - voor één keer. B0MSNM9I Sffl 'c WIELRENNEN Tirreno-Adriatico. Zevende etappe. Civitano- va Marche - San Benedetto del Tronto: 1. Boasson Hagen (Noo) 164 km in 3.52.36, 2. Pe- tacchi (Ita), 3. Modolo (Ita), 4. Eisel (Oos), 5. Mattia Gavazzi (Ita), 6. Farrar (VSt), 7. McEwen (Aus), 8. Cooke (Aus), 9. Hoetarovitsj (WRu), 10. Hunter (ZAf), 13. Elijzen, 21. Maaskant, 22. Scarponi (Ita), 27. Evans (Aus), 28. Garzelli (Ita), 44. Gesink, 51. Stamsnijder, 74. Kroon, 106. Knaven, 112. Langeveld, 139. Terpstra. Eindklassement: 1. Garzelli 30.51.36, 2. Scar poni, 3. Evans 0.12, 4. Iglinsky (Kaz) 0.22, 5. Gesink 0.27, 6. Rogers (Aus) 0.29, 7. Pozzovivo (Ita) 0.33, 8. Nibali (Ita) 0.42, 9. Mori (Ita) 1.04, 10. Francesco Gavazzi (Ita) 1.07, 41. Lan geveld 12.50, 66. Maaskant 32.29, 81. Stam snijder 46.43, 87. Kroon 51.39, 127. Elijzen 1.20.49, 131. Terpstra 1.23.37, 147. Knaven 1.34.37. TENNIS Indian Wells. Mannen. Derde ronde: Nadal (Spa/3) - Ancic (Kro) 6-2 6-2, Berdych (Tsj/19) - Verdasco (Spa/10) 6-0 6-3, Isner (VSt/15) - Querrey (VSt/17) 7-6 (3) 6-4, Ljubi- cic (Kro/20) - Dabul (Arg) 6-2 6-3, Garcia-Lo- pez (Spa) - Bellucci (Bra) 4-6 6-2 6-1, Djokovic (Ser/2) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 2-6 7-6, Mo naco (Arg) - Ferrero (Spa/11) 7-6 3-6 6-3. Indian Wells. Vrouwen. Derde ronde: Marti nez Sanchez (Spa/28) - Azarenka (WRu/3) 7-6 (4) 6-2, Jankovic (Ser/6) - Errani (Ita) 2-6 7-6 (6) 6-4, Wickmayer (Bel/13) - Vinei (Ita) 6-1 3-6 6-3, Klejbanova (Rus/23) - Clijsters (Bel/14) 6-4 1-6 7-6 (4), Suarez Navarro (Spa) - Szavay (Hon/27) 6-4 3-6 6-1, Peer (Isr) - Pen- netta (lta/9) 6-4 6-7 (4) 6-1, Zvonareva (Rus/12) - Sevastova (Let) 6-2 6-3. door Koen de Vries middelburg - De tweede editie van de marathon Zeeuws-Vlaande ren heeft er een grote favoriet voor de overwinning bij. Middelburger Sébastièn Schletterer, drievoudig winnaar van de Zeeuwse Kustma- rathon, is vast van plan om op za terdag 17 april van start te gaan. Schletterer had zich vorig jaar voorgenomen aan de eerste editie van de marathon Zeeuws-Vlaande ren mee te doen, maar brak in maart een teen bij een ski-onge luk. „Toen heb ik al besloten om in 2010 van start te gaan. Ik heb ge wacht met inschrijven om te kij ken hoe het tijdens de voorberei ding ging." Die verloopt redelijk goed. Schletterer raakte kort na zijn derde zege in zijn derde Kust- marathon (oktober 2009) gebles seerd en kon pas na kerst de trai ningen voorzichtig oppakken. In middels traint de voormalige 800- en 1500-meterloper vijf keer per week. Zijn duurlopen gaan naar wens, de tempotrainingen verlo pen nog iets minder. Dat is echter geen probleem. „Ik wil op 17 april pieken. Pas dan moet ik in vorm zijn. Over veertien dagen test ik in de 25 kilometer van Hulst hoe ik ervoor sta. Dan heb ik nog veer tien dagen om de puntjes op de i te zetten." De Middelburgse atleet heeft het plan om een tijd van twee uur en dertig minuten te lopen. „Dat is behoorlijk ambitieus en ik ben bang dat het moeilijk wordt. Te meer omdat ik niet weet hoe je je op een snelle marathon moet voor bereiden. Ik ken alleen de Kustma- rathon en daarin komt het op heel andere dingen aan. Ik weet niet of ik nu wel goed bezig ben." den haag - De gang naar het CAS (TAS) kan de Spaanse wielrenner Alejandro Valverde lelijk opbre ken. Het internationale sporttribu- naal oordeelde gisteren dat het Ita liaans olympisch comité Coni het volste recht heeft om Valverde tot 11 mei 2on te schorsen voor wed strijden op Italiaans grondgebied. Het CAS stelt zelfs dat het logisch is dat Coni de renner uitsluit van wege aangetoond epogebruik. Daarmee ligt de weg naar een we reldwijde schorsing voor de win naar van de Ronde van Spanje wa genwijd open. De UCI en het Wa- da namen tot dusver een afwach tende houding aan, maar met de uitspraak van het CAS hebben ze een grond om Valverde ook buiten Italië aan de kant te zetten. Dat zou een streep zijn door de reke ning van de renner en zijn bond. De Spaanse wielerunie ging na mens Valverde te rade bij het CAS. Inter-spits Samuel Eto'o viert zijn winnende treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30