de zuidschor oagfcn 1 7 J0% K°rtinq Buctetv SCho*»en9c0%ctje Jachthavens Wolphaarstdijk, www.zuidschor.nl Architect DtCUCZAAMs Qoetc Meer NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT Zandkreekweg 5, Jachthavens Wolphaartsdijk, 0113-582310, zondags open Vatersportwinkel In- en verkoop Boten Yachtservice Sloepen: Koop en huur Het huis van Gert en Mieke van der Slikke is een ontwerp van Gunnar Daan, architect en hoogleraar constructieve integratie aan de TU Delft. Om pilaren op vreemde plaatsen te voorkomen en ruimte efficiënt te benutten, is gekozen voor houtskeletbouw. Negen kubus achtige compartimenten vormen samen één driehoek, waarbij het dak als een halve helm over het huis is gedrapeerd. De Van der Slikkes namen Gunnar Daan in de jaren zeventig al in de arm voor de bouw van hun huis in Assen. Hij neemt de plek als context voor het ontwerp. Daarom is het huis vrij laag gebleven. Het is qua maatvoering perfect in evenwicht, vindt Gert, die ook nog een tijdje voor de Rijksgebouwen dienst heeft gewerkt en er dus kijk op heeft. „De raampartijen aan de zuidkant zijn prachtig. Het ritme van de maten zorgt voor harmonie. Ik kan ontzettend genieten van de balans in dit ontwerp." Met de stand der techniek uit 1997 is veel gedaan om een zo duurzaam mogelijk huis te bouwen. Goedkoop, efficiënt en energiezuinig waren sleutelwoorden. „Het huis moest royaal beter presteren dan de toenmalige milieueisen. We kozen voor een houten huis, want hout warmt sneller op en koelt minder snel af De noordwestzijde heeft weinig glas, de pui aan de zuidoostzijde veel. De zon geeft daardoor zoveel rendement dat je nauwelijks hoeft te stoken. Het huis is bekleed met onderhoudsvrij rood ceder. De kozijnen zijn van grenen uit verantwoorde aanplant. Bewust geen hardhout gekozen, wel voor glas met - toen - de hoogste isolatiewaarde. Door de vorm van het dak konden we helaas geen zonnecollectoren plaatsen, maar gezien de relatief lage energie kosten, betwijfel ik of dat rendabel zou zijn geweest." foto's Lex de Meester platteland zit." Water fascineert. De kleinkinderen komen maar wat graag bij opa en oma. Krabben vangen vanuit eigen tuin, waar kun je dat? „We halen soms mosselen en oesters uit het Goese Meer. Dan eet je als. het ware uit eigen voortuin. We genieten ook van de vogels. Elke dag zie je ze, ijsvogeltjes, dodaarzen, kuifeen- den. We beseffen dat we bevoorrecht zijn." „Maar", zegt Mieke, „we hebben er beiden hard voor gewerkt en we leven verder zuinig en sober." Dus, anders dan bij veel buren, geen dure boot aan de steiger. Gert houdt het bij een milieuvriendelijke kano op ellebogen- stoom. Daar komt het eerste minpuntje in beeld: de scheurende zodiacs. „Tijdens het zwemmen ben je soms je leven niet zeker. Daarbij is het een geronk van jewelste. Maar goed, dat is in hartje zomer. We vluchten dan soms naar de Oosterscheldedijk. Dat is één van de weinige nadelen hier, maar ja, er is geen paradijs zonder slang." Frank Balkenende Het idee om akkers terug te geven aan het water, ontstond eind 1987. Het gemeentebe stuur besloot tot de aanleg van het Goese Meer. Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolders verkocht zo'n 170 hectare aan Ontwikkelings maatschappij Het Goese Meer in Middelburg. Eind 1993 ging de eerste paal de grond in. Grote man achter het project was Piet de Visser (van de Walcherse Bouw Unie). Hij kwam met het idee voor een wijk met 400 villa's en een golfbaan aan een kunstmatig aangelegd, 35 hectare groot meer. De lobbenstructuur en de streekvreemde landhuizen (boerderettes) weken af van de historische structuur van Goes. De wijk werd een soort Florida in de polder genoemd. Het Goese Meer telt momen teel 1006 bewoners. In vijfjaar tijd is dat aantal met 80 gedaald. dinsdag 1 6 maart 2010 2°o(t 1s^uuï v OPEN HU» 1 Mode en V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75