6l Krabben Nu 3 liter voor QPtN\NG 1 oen CL- DE ZUIDSCHOR de prijs v seu°eN iKs ket Cjoeses Meer 800 m2 Mode en Watersport dinsdag 16 maart 2010 Gert en Mieke van der Slikke streken in 1997 neer in de wijk Het Goese Meer, die toen nieuw werd aangelegd. De schitte ring op het water, de Zeeuwse luchten, en een speciaal ont worpen huis om optimaal en duurzaam van al dat moois te genieten. Gert en Mieke van der Slikke Een adembenemend panorama dankzij een volledig glazen gevel aan de zuidkant van het huis. Bij het krieken van de dag Bhoor je in het Goese Meer elke ochtend die plons. Dan duikt Gert van der Slikke vanaf zijn steigertje het brakke water in. De plas is zijn privébad, want 'ik ben de enige die hier elke dag zwemt'. Tenminste, als het water een enigszins stichtelijke temperatuur heeft bereikt. Naar de overkant en weer terug. Toch een kilometer. Lekker, zo'n frisse kop 's morgens. Na dat spetterende ochtendritueel een ontbijtje op het terras, dat strategisch op het zuidoosten ligt. „Zodra het enigszins kan, zitten we even buiten. Ia, ook in de winter, bij vijf graden. Dat is het fijne van deze plek in het Goese Meer. Ik snap niet dat meer mensen in deze wijk dat niet doen. Want kijk zelf, wat een uitzicht! En het is hier meestal doodstil." Gert en Mieke van der Slikke (beiden 65 jaar) waren in 1997 één van de eersten die neerstre ken in het Goese Meer, een wijk die ontstond door een deel van Wilhelminapolder te ontpolderen. Ze kozen voor een kavel op de kop van een lob, want het Goese Meer heeft de structuur van een vingerplant. Toch geen voor de hand liggende keuze voor een oud-regiodirecteur van Natuurmonumen ten (onder meer Zeeland en Zuid-Holland), directeur van een afdeling van het ministerie van VROM (klimaatbeleid), hoofd/ projectin genieur van de toenmalige Landinrichtings- dienst. En: lid van en raadslid voor GroenLinks. Dan zoek je toch de echte polder op? Gert: „Nou ja, we hadden destijds een weekendhuwelijk. Ik woonde in Den Haag voor mijn werk, mijn vrouw in ons huis in Assen. Zelf kom ik oorspronkelijk uit Goes. Toen we hier weer een keer door de knusse binnenstad liepen, waren we verkocht. Het zou het vlakbij het centrum gelegen Goese Meer worden." Mieke vult aan: „Ik ben namelijk geen plattelandsmens, ik hou van de stad." De kop van de Noordoordplaat biedt de ideale combinatie voor de Van der Slikkes. Mieke is inmiddels idolaat van het panorama, dat binnenspat dankzij een bijna volledige glazen gevel aan de zuidkant van het onder architec tuur gebouwde huis. Hun eigen cinemascope. Televisie is haast overbodig in het Goese Meer. Mieke: „Als 's morgens de zon opkomt, zie je die prachtige schittering op het water." Gert: „En de luchten, de Zeeuwse luchten, die blijven boeien. Je hebt op dit punt zo'n lage horizon dat het lijkt alsof je midden op het NAÜTIC LIFESTYLE WATERSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74