vooral gek haar heel erg leuk tweede leven zeeland 121 Vogelhoofd Strengen Rondje Pontje Accordeonvereniging Concertina jubileert Rein Leentfaar schrijft Zeeuws Dictee Bestuurders raken rijbewijs kwijt Twee camperplaatsen extra op havenplateau Dominee De Reuver uit Delft volgt Bos op dinsdag 16 maart 2010 'We hebben eens achterop het hoofd van een concertganger een vogel geschoren en die in felle kleuren geverfd. Een heel precies werkje, maar het resultaat was geweldig!' Liza hoopt nog eens iemand met superlang haar te mogen knippen. 'Het lijkt me geweldig om die lange strengen te zien vallen. De kick dat je in korte tijd van een langharig kapsel een korte coupe kunt maken.' De schaar hanteren vindt Liza de Oude een van de leukste onderdelen van het kappersvak. foto Ronald den Dekker DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND Groninger een goede basis te ge ven, stellen ze bovendien wat geld beschikbaar. Dat is meer dan wel kom. „Om De Harpoen weer ge schikt te maken, moet ik veel kos ten maken", stelt de eigenaar. „Hij moet aan allerlei regeltjes voldoen. Soms vraag je je af waar ze het van daan halen. Zo moet het schip on der meer een kreukelzone hebben. Ik heb gevraagd of ze misschien ook nog een airbag wilden." De Groninger komt in mei naar Zeeland om met de veerdienst te beginnen. Hij ziet het als vakantie. „Sommige mensen trekken naar het warme zuiden, ik ga lekker va ren tussen Yerseke en Gorishoek." De nieuwe veerdienst tussen Yerse ke en Gorishoek valt vanaf deze zomer weer onder het toeristische netwerk 'Fiets een rondje met het pontje' (www.rondjepontje.nl). Ook tussen onder meer Hansweert en Perkpolder en tussen Anna Jaco- bapolder en Bruinisse kunnen fiet sers en voetgangers zich weer la ten overzetten. Het pontje bij Anna Jacobapolder wordt sinds vorige zomer geëxploi teerd door de eigenaren van restau rant 't Veerhuis. DEZE WEEK: Hand- en pers sinaasappels Pitloze druiven blauw/wit 30 stuks 2,50 per doos 1,00 Kiwi's Avocado's 10 stuks 1,00 2 stuks €1,00 Elstar Komkommers 2 kilo1,00 2 stuks 1,00 Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) MIDDELBURG De Zeeuwse accordeonvereniging Concertina viert op zaterdag 27 maart haar twintigjarig bestaan met een jubileumconcert in de Middelburgse schouwburg. Naast optredens van het A- en B-orkest van Concertina verlenen het en semble Encore,, de accordeoniste Irena Filippova met haar combo en René Bogaarts op alpenhoorn hun medewerking. Het jubileumcon cert begint om 20.00 uur. Reserveren via concertina@zeelandnet. nl of telefonisch bij I. Kooger 0118-463170. GOES De Rotary Goes-Reimerswaal houdt morgen de tweede editie van het Groot Zeeuws Dictee. Rein Leentfaar heeft de tekst bedacht. De oud-wethouder van Sluis is een enorme taalliefhebber. Hij reist stad en land af om mee te doen aan dictees en sluit die meestal winnend af. „Hij heeft ons daarna aangeboden om het dictee voor dit jaar te schrijven", vertelt Fenny van Es van de Rotary. „Zo'n aan bod sla je niet af." Aanvang 19.30 uur in het Goese Lyceum. TERNEUZEN Agenten pakten gisterochtend twee Zeeuws-Vlamingen hun rijbe wijs af. Rond middernacht snelde een 25-jarige Terneuzenaar met 171 kilometer per uur over de Tractaat- weg. Verder reed hij door rood licht en had hij teveel gedronken, zo bleek nadat hij was aangehou den. Rond 11.15 uur hielden agen ten bij Oostburg een 17-jarige brom fietser uit de gemeente Sluis aan. Hij reed met een gemiddelde snel heid van 79 kilometer per uur, waar 40 is toegestaan. THOLEN De gemeente Tholen legt twee extra camperplaatsen aan op het havenplateau in Tholen-stad. Er zijn er straks vier. De eerste twee camperplaatsen werden een jaar ge leden aangelegd bij wijze van proef. 'Volgens wethouder Eric Goossen was het een groot succes. „127 campereigenaren hebben op het havenplateau gestaan. Soms moest de havenmeester zelfs men sen doorsturen." Volgens Goossen willen veel campertoeristen niet op een camping staan. SEROOSKËRKE A. de Reuver uit Delft volgt G. Bos op als predikant bij de Hervormde Gemeente in Serooskerke. Bos heeft per september een punt ach ter die functie gezet. De Reuver werd in 1942 geboren in Terneu- zen. Hij studeerde theologie in Utrecht, waarna hij in 1972 als pre dikant in Tholen is bevestigd. Aan sluitend volgden Capelle aan de Ijs- sel (1976) en Delft (1984). In 1994 verkreeg De Reuver het bijzonder hoogleraarschap aan de Utrechtse universiteit. In 2007 ging hij met emeritaat. De Reuver en vrouw ver huizen naar Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61