201 zeeland Waterschap haalt positief resultaat '09 Liza de Oude vindt Groninger geeft Thools fietspontje een Leus 'Als je haar maar goed zit' klopt FINANCIEN Winst schappen zes miljoen Man gewond bij botsing met kraan I Gtes&gsöÈjpflfiaffiB JONGEREN Jongeren kunnen een ambitie of droom hebben waar ze helemaal voor gaan. In een serie belicht de PZC hun belevenissen of toekomstplannen. dinsdag 16 maart 2010 door Emile Calon MIDDELBURG - De beide Zeeuwse waterschappen hebben over 2009 een positief resultaat van zes mil joen euro behaald. Waterschap Zeeuwse Eilanden vier miljoen, Zeeuws-Vlaanderen twee miljoen. Die bedragen worden benut om het grootste deel van de fusiekos- ten weg te werken. Die worden ge raamd op negen miljoen. Na aftrek van die ftisiekosten komt het netto resultaat van waterschap Zeeuwse Eilanden uit op 1,2 mil joen positief. Zeeuws-Vlaanderen boekte een nadelig resultaat van een ton. Dat bedrag wordt gedekt uit de algemene reserves, zo maak ten de dagelijks bestuurders Con- ny Almekinders (Zeeuws-Vlaande ren) en Jaap Hoekman gisteren be kend tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De beide gezworenen verwachten dat de resterende ftisiekosten dit jaar terug verdiend kunnen wor den, zodat die in 2011 niet meer op de nieuwe organisatie drukken. De waterschapslasten zullen dat jaar voor de Zeeuws-Vlamingen met vijftien procent afnemen en voor de inwoners van Zeeuwse Ei landen 'niet tot nauwelijks stij gen', verzekert Hoekman. In ieder geval zullen de ftisiekosten niet worden doorberekend in de water schapslasten. De beide bestuurders zijn er ook van overtuigd dat het vanaf 2011 lukt om jaarlijks een fiisievoordeel van zes miljoen euro te behalen, zoals afgedwongen door de provin cie. De zoutvoorraad van de water schappen is weer op niveau. Ze willen allebei voor de komende winterperiode meer hebben om uit te strooien. De schappen zijn nog in overleg waar ze dat extra zout opslaan. Hoekman liet weten dat hij vindt dat het opgeslagen moet worden bij de producent zo dat de beide waterschappen geen extra kosten moet maken. BRESKENS - Bij een bedrijfsongeval tijdens de kustwerkzaamheden aan de Walendijk bij Breskens is gisterochtend een man gewond ge raakt. Volgens de politie is hij rond 9.45 uur geraakt door een kom naar Vlissingen op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar strand en boulevard kijk voor meer informatie op www.woneninbestevaer.nl door Marijke Vael kraanmachine. Ambulanceperso neel is ter plekke geweest om het slachtoffer te stabiliseren en naar het ziekenhuis te brengen. Over de ernst van de verwondingen van de man is niets bekend gemaakt. Ze zet met plezier een per manent. Ze vind het fijn om uitgroei keurig bij te verven en knipt met aan dacht een goede haarcoupe. Liza de Oude geniet van alle werkzaam heden die een kapper verricht. Maar de 19-jarige Zierikzeese gaat echt uit haar dak wanneer ze crea tieve en experimentele kapsels kan maken. Bij die man bijvoorbeeld, die altijd langs komt voor hij een concert van een bekende DJ bezoekt. „Hij wil daar heen met een apart kap sel. We hebben eens achter op zijn hoofd een vogel in geschoren en die in felle kleuren geverfd. Een heel precies werkje, maar het resul taat was geweldig!" Een werkje ook, dat naadloos aan sluit op Liza's levensmotto: 'Gek is leuk'. Dat motto zat er reeds in toen ze als kind de lange haren van haar Barbiepop groen en rood verfde. „Dat deed ik met kleurpot- loodjes die ik nat maakte." Vervolgens kreeg Barbie een bij zonder kapsel, opgebouwd uit staartjes en vlechtjes. Maar Liza be perkte haar creativiteit niet tot poppen. „Ik speelde ook met het lange haar van mijn moeder. Dan ging zij op de grond zitten en ik achter haar op de bank. Met klip jes en elastiekjes maakte ik fanta siekapsels die ze altijd mooi vond. Zij ging natuurlijk niet zeggen dat het er niet uitzag. Volgens mij vond ze het vooral leuk dat ik er zo van genoot." Ondanks haar jeugdliefde voor kapsels was het voor Liza niet van zelfsprekend om kapper te wor den. „Danseres of schoonheidspe cialiste leek me ook leuk, want ik zat op jazzballet en ik wilde altijd al heel graag mooi zijn. Voordat ik ga werken of stappen ben ik zo'n Pijpenkrullen Liza de Oude is geboren in Zierik- zee en groeide daar ook op. Als kind had ze al grote belangstel ling voor kapsels. Op 7-jarige leeftijd liet ze haar lan ge pijpenkrullen afknippen. „Daar na wilde ik mijn haar gelijk weer la- te.n groeien. Ik jojo nog steeds." Behalve van gekke kapsels met bij zondere kleuren houdt de Zierik zeese van lang haar. Na RK basisschool Willibrordus en vmbo zorg en welzijn bij de Pon tes Pieter Zeeman in Zierikzee volg de ze bij het ROC in Goes de oplei ding allround kapper. drie uur bezig met mijn uiterlijk." Lisa hakte de knoop door in de Zierikzeese kapsalon Martin Hair, waar ze momenteel ook stage loopt. „Ik liet hier altijd mijn haar knippen. Toen vroeg Martin of ik op zaterdag wilde helpen. Ik veeg de alleen de vloer en waste haar, maar ik vond de kapsalon zo leuk dat ik er in verder ben gegaan." Ook nu ze over enkele maanden de opleiding allround kapper af rondt heeft Liza geen spijt van die keuze. Niet alleen omdat ze zich in dit beroep creatief kan uitleven, maar ook omdat ze graag mensen blij maakt. „Ik geniet er van wan neer klanten met een goed gevoel naar buiten gaan met het kapsel dat ze voor ogen hadden. Daarom probeer ik er altijd achter te ko men wat ze precies willen door veel te vragen en goed te luisteren. Het maakt niet uit wat ik vervol gens moet doen en hoe lang ik be zig ben om dat kapsel voor elkaar te krijgen." De ultieme droom van de Zierik zeese is een eigen kapperszaak in een grote stad. „Omdat daar meer mensen wonen, die meer verschil lend zijn dan hier in Zeeland. Ik hoop er over tien jaar een begin netje mee te maken. Maar je moet natuurlijk altijd afwachten hoe het leven gaat." De uitdrukking 'Als je haar maar goed zit' klopt, weet Liza de Oude uit eigen ervaring. „Ik kijk uit gewoonte om de vijf minuten in de spiegel. Als mijn haar er niet uit ziet, voel ik me zo slecht op mijn gemak dat ik niet eens naar mezelf kan kijken." Omdat ze denkt dat het bij anderen ook zo werkt, is Liza heel gemotiveerd om mensen het kapsel te geven waarin ze zich prettig voelen. Omdat in een kapperszaak ook regelmatig bruiden worden gekapt wil ze, na het afronden van haar kappersoplei ding, niet alleen gaan werken maar ook de avondop leiding visagist doen. „Ik kan wel opmaken maar zou er graag meer over willen Ieren." Een van Liza's favoriete onderdelen van het kappers vak is knippen. „Dat is een heel precies werkje, voor al een boblijn. Alles moet echt recht zijn, er mogen geen foutjes in zitten, want dat zie je direct." Hoewel die soms wat minder stil zitten, knipt Liza heel graag i kinderen. „In het dagelijks leven heb ik niet veel ge duld, maar wanneer ik een haarcoupe knip plotseling wel. En bij kinderen heb ik zelfs engelengeduld om dat ik ze zo leuk en schattig vind. Ik kan goed met kinderen overweg." Liza hoopt nog eens iemand met superlang haar te mogen knippen. „Het lijkt me ge weldig om die lange strengen te zien vallen. De kick dat je in korte tijd van een langharig kapsel een korte coupe kunt maken. Kappers willen toch heel graag knippen!" Liza hoopt dat, ook na juni, bij de kapsa lon van Martin van Aken, Martin Hair te kunnen blij ven doen. „Martin zei tegen me: 'Eerst je examens, daarna gaan we de kroeg in.' Ik hoop dat het goed komt, want het is hier altijd gezellig." De Harpoen op een foto uit 2005. Kort erna werd hij, als pontje tussen Yer- seke en Gorishoek, vervangen door de Adriana (achter), foto Willem Mieras door Rob Paardekam Veel fietsers stonden afge lopen zomer voor niets bij het haventje van Go rishoek. Ze dachten er met het pontje over te kunnen ste ken naar Yerseke, maar kwamen van een koude kermis thuis. „Als Thoolse recreatieondernemers baalden wij van die situatie", stelt leroen Knols van camping De Pluimpot bij Scherpenisse. „Daar om hebben we het initiatief geno men om het pontje terug te laten keren. Dat is gelukt. Vanaf mei vaart hij weer." Tot in augustus 2008 zette de Adriana fietsers en voetgangers over tussen Yerseke en Gorishoek. In die maand liep het schip echter forse schade op bij de afvaart aan Thoolse zijde. De exploitanten wei gerden het haventje nog langer aan te doen. Het gevolg was dat toeristen de rest van die zomer én in 2009 geen oversteek meer kon den maken. De gezamenlijke Thoolse camping houders vinden dat het pontje niet mag ontbreken in het toeris tische aanbod. Ze hebben eerst ge keken of ze zelf een boot konden aanschaffen om een veerdienst mee op te zetten, maar daar zaten te veel haken en ogen aan. „Toen zijn we iemand gaan zoeken", zegt Jeroen Knols van De Pluimpot. „We stuitten al snel op Germen Harmsen. Hij had De Elarpoen ge kocht. Dat schip heeft in het verle den al dienst gedaan als pontje tus sen Yerseke en Gorishoek." Harmsen, een Groninger, reageer de niet meteen dolenthousiast. Hij had De Harpoen helemaal niet ge kocht om er een veerdienst mee te beginnen. Hij wilde er een leuk woonbootje van maken. Na een paar nachtjes slapen, besloot hij toch in te gaan op het verzoek. „Het is een enorme uitdaging", stelt hij. „Ik heb geen idee wat ik moet verwachten. Als ik dit eerste jaar uit de kosten kom, ben ik te vreden." Om Harmsen toch iets te laten verdienen, hebben de cam pinghouders beloofd een over tocht met het pontje op te nemen in hun arrangementen. Om de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60