zeeland 121 Platenboek onder namer beide waterschappen Positief resultaat voor Onderzoek naar huiselijk geweld is 'onnodig' Organist en sopraan geven passieconcert Vrouw houdt pijnlijke nek over aan botsing Toneelvereniging Schore speelt klucht Twee extra camperplaatsen op havenplateau dinsdag 16 maart 2010 door Emile Calon hij ze misschien zelf weer koopt? Wie weet, van ons mag-ie." De collectie bestaat uit ruim tach tig schilderijen. Ze worden niet al lemaal in één keer verkocht, maar in clusters van twaalf per veiling. De aquarellen gaan per opbod on der de hamer. Ingelijste exempla ren hebben een bodemprijs van 50 euro. De aquarellen zijn vandaag tussen 18.00 en 19.00 uur te bekijken. De veiling begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Een typisch Zeeuws tafereel: garna len pellen. Een ander aquarel van een alom bekende Zeeuwse acti viteit, het ringsteken. Ook dit werk gaat onder de ha mer. Ook Zeeuwse klederdracht is in wa terverf vervat. foto's Ronald den Dekker ;32>0ÊS^3a2fÊsSE0 terneuzen - Een onderzoek naar het aantal gevallen van 'huiselijk geweld' in Terneuzen is onnodig. Het Terneuzens college van burge meester en wethouders antwoordt dit op vragen van raadslid (en sinds de verkiezingen toekomstig wethouder) Pim Broekhuysen van TOP/Gemeentebelangen. Broekhuysen vroeg een onderzoek nadat uit informatie van de politie was gebleken dat huiselijk geweld in Zeeland het meest voorkomt in Terneuzen. Volgens B en W wij ken de cijfers van het aantal mel dingen van huiselijk geweld in Ter neuzen echter 'niet onrustbarend' af van cijfers uit Vlissingen en Mid delburg. Het aantal huisverboden dat vorig jaar in het kader van de Wet tijdelijk huisverbod in Terneu zen is opgelegd, is wel aanzienlijk hoger dan elders in Zeeland. Sinds juni 2009 zijn in Terneuzen zeven tien huisverboden opgelegd. Maar dat is, aldus het college van Terneu zen, vooral te danken aan de extra aandacht die de Zeeuws-Vlaamse politie hieraan besteedde. De laat ste maanden is het aantal huisver boden in de rest van Zeeland sterk gestegen ten opzichte van de perio de daarvoor. Dit bevestigt, stellen B en W, dat het elders langer heeft geduurd om het instrument tijde lijk huisverbod in te zetten. middelburc - De beide Zeeuwse waterschappen hebben over 2009 een positief resultaat van zes mil joen euro behaald. Waterschap Zeeuwse Eilanden vier miljoen, Zeeuws-Vlaanderen twee miljoen. Die bedragen worden benut om het grootste deel van de fusiekos- ten weg te werken. Die worden ge raamd op negen miljoen. Na aftrek van die fusiekosten komt het netto resultaat van waterschap Zeeuwse Eilanden uit op 1,2 mil joen positief Zeeuws-Vlaanderen boekte een nadelig resultaat van één ton. Dat bedrag wordt gedekt uit de algemene reserves, zo maak ten de dagelijks bestuurders Con- ny Almekinders (Zeeuws-Vlaande ren) en Jaap Hoekman gisteren be kend. De gezworenen verwachten dat de resterende fusiekosten dit jaar te rugverdiend worden, zodat die in BAARLAND De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken en Protestantse Gemeente Baarland/'s-Gravenpolder houden zaterdag een passieconcert in de Maartenskerk in Baarland. De stichting heeft daarvoor orga nist André Poortvliet en sopraan Daphne Kroonenberg gestrikt. Zij brengen vanaf 20.00 uur werken ten gehore van componisten uit de zestiende en zeventiende eeuw, zo als Heinrich Schütz, Luigi Rossi en Johann Rosenmüller. Kaarten a vijf euro zijn te bestellen via tel: 0113-634160 en 0113-639092 of via de website van de stichting. Q www.zeeuwsekerken.nl 'ÏDTOÖ! De jongerenontmoetingsplaats (jop) moet van de Zuidzaksedijk in Heinkenszand worden verwijderd reageer op www.pzc.nl/tholen VvV reacties: 1336 Kruispunt Hoveijn bij Wissenkerke op de Oost Westweg moet nu worden aangepast eens 22% 78% 2011 niet meer op de nieuwe orga nisatie drukken. De waterschaps lasten zullen dat jaar voor de Zeeuws-Vlamingen met vijftien procent afnemen en voor de inwo ners van het gebied van Zeeuwse Eilanden 'niet tot nauwelijks stij gen', verzekerde Hoekman. In ie der geval zullen de fusiekosten niet worden doorberekend in de waterschapslasten. De bestuurders zijn er ook van overtuigd dat het vanaf 2011 lukt om jaarlijks een fusievoordeel van zes miljoen euro te behalen, zoals afgedwongen door de provincie. De zoutvoorraad van de beide schappen is weer op voorraad. Ze willen voor de komende winterpe riode meer hebben om uit te strooien. De schappen zijn nog in overleg waar ze dat extra zout op slaan. Hoekman vindt dat het op geslagen moet worden bij de pro ducent, zodat de waxerschappen geen extra kosten moeten maken. HEINKENSZAND Een 51-jarige automobiliste uit de gemeente Borsele is gisteren met een pijnlijke nek naar het Ooster- scheldeziekenhuis gebracht na een aanrijding op de kruising Clara's Pad Drieweg in Heinkenszand. Een 31-jarige vrouw uit Heinkens zand verleende rond negen uur 's ochtends geen voorrang aan de 51-jarige bestuurster. De laatste kon na onderzoek in het ziekenhuis wel weer naar huis. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. SCHORE Toneelvereniging Schore brengt vrijdag 19 maart de klucht 'Herrie in het hospitaal' op het podium van het Dorpshuis Schore. Het stuk van Edward Bastiaansen kent vier bedrijven. De klucht han delt om twee patiënten, complot ten in hun familie en romantische verwikkelingen bij het medisch personeel. Zeven acteurs zetten de karakters neer. In de pauze is een verloting. Aanvang is 20.00 uur. tholen - De gemeente Tholen legt twee extra camperplaatsen aan op het havenplateau in Tholen-stad. Er zijn er straks vier. De eerste twee camperplaatsen werden een jaar geleden aangelegd bij wijze van proef Volgens wet houder Eric Goossen was het een groot succes. „127 campereigenaren hebben op het havenplateau ge staan. Soms moest de havenmees ter zelfs mensen doorsturen." Volgens Goossen willen veel cam pertoeristen niet op een camping staan, maar gewoon op een vrije locatie. De gemeente probeert daarin te voorzien. In de toekomst komen er wellicht meer camper plaatsen in de gemeente. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Hand- en pers sinaasappels Pitloze druiven blauw/wit 30 stuks 2,50 per doos 1,00 Kiwi's Avocado's 10 stuks 1,00 2 stuks €1,00 ^'star Komkommers 2 Riio1,00 2stuks€1,00 Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens-kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51