een tweede leven zeeland 119 Gastrol leidde tot 65-jarig huwelijk OCCASION SPEKTAKEL f AUTO POPPE VOLKSWAGEN EN AUDI Jodiumpil in trek in Borsele, nog niet in Goes en Reimerswaal OVER 3 DAGEN OP ONZE SHOWLOCATIE IN GOES campinghouders dinsdag 16 maart 2010 Gerard van Loo (90) en zijn Geertruida (89) van Loo-Vleugel leidden samen jarenlang bejaardenhuizen, maar blijven liever in hun eigen huis. foto Ronald den Dekker „Ik heb geen idee wat ik er van moet verwachten. Ik begin er on bevangen aan. Als ik dit eerste jaar uit de kosten kom, ben ik al dik te vreden." Om Harmsen toch iets te laten verdienen, heb ben de campinghou ders beloofd om voor wat bezetting te zorgen. Ze zullen een overtocht met het pontje op nemen in hun arrangementen. Om de Groninger een goede basis te geven, stellen ze bovendien wat geld beschikbaar. Dat is meer dan welkom. „Om De Harpoen weer geschikt te maken, moet ik veel kosten maken", stelt de eigenaar. „Hij moet aan allerlei regeltjes vol doen. Soms vraag je je af waar ze het vandaan halen. Zo moet het schip onder meer een kreukelzone hebben. Ik heb gevraagd of ze mis schien ook nog een airbag wil den." De Groninger, die in het ver leden vooral actief was op de Wad denzee, komt in mei naar Zeeland om met zijn veerdienst te begin nen. Hij ziet het als een soort va kantie. „Sommige mensen trekken naar het warme zuiden, ik ga lek ker varen tussen Yersêke en Goris- hoek. Vorige zomer heb ik al eens een nachtje in Zeeland gelegen. Dat beviel goed, het was heerlijk." Rondje Pontje De nieuwe veerdienst tussen Yerse- ke en Gorishoek valt vanaf deze zomer weer onder het toeristische netwerk 'Fiets een rondje met het pontje' (www.rondjepontje.nl). Ook tussen onder meer Hansweert en Perkpolder en tussen Anna Jaco- bapolder en Bruinisse kunnen fiet sers en voetgangers zich weer la ten overzetten. Het pontje bij Anna Jacobapolder wordt sinds vorige zomer geëxploi teerd door de eigenaren van restau rant 't Veerhuis. door Claudia Sondervan WOLPHAARTSDIJK - De jonge Ger ard van Loo uit de Blauwewijk had goed opgelet toen er een Oud-Sabbings meisje een gastrol kwam spelen voor het jubileumto- neelstuk van de jongensvereniging op Wolphaartsdijk. „Ze hadden een meisje nodig, en mijn oudste broer vroeg mij. Ik weet nog één regel: 'Als de heere toen niet had ingegrepen met papieren guldens en zilveren rijksdaalders...' Verder weet ik het niet meer", zegt Trui van Loo-Vleugel. Maar da's niet vreemd, na bijna zeventig jaar. Ger ard en Geertuida kregen verkering, van lieverlee. „Dat kwam door de bibliotheek. Gerard was bibliothe caris en in de oorlogsjaren werd er veel gelezen. Want je had ook niet anders", vertelt het meisje van toen op de dag van hun 65-ste hu welijksjubileum. Het Wolphaarts- dijkse paar schudt er in gezamenlij ke verbazing het hoofd over: 65 jaar! „Maar ik ben het nog niet beu, hoor. Ik heb een heel goede man! Hoe ouder je wordt, hoe meer je elkaar nodig hebt." Ze zijn tot in de kleinste dingen op elkaar attent. Ze hebben ook hun professionele leven met elkaar gedeeld. Samen leidden ze bejaar denhuizen, Van Loo als directeur, zijn vrouw als hoofd van de huis houding. Eerst in Zorgvliet op Wolphaartsdijk en toen dat geslo ten werd, bij een bejaardenhuis in Medemblik. Daar in het Hollandse Noorden bleven ze zestien jaar. „Acht jaar in het oude gebouw van De Levensavonden, en acht jaar in de nieuwbouw", vat Van Loo samen. Toen het protestantse huis ging fuseren met een katholie ke bejaardenhuis, een jaar voor zijn 65-ste verjaardag, besloot Van Loo met vervroegd pensioen te gaan. Het echtpaar keerde recht streeks terug naar Wolphaartsdijk. „Daar woonde al onze familie. Én als je ouder wordt en je woont ver weg, zie elkaar haast niet meer", vindt mevrouw Van Loo. Zelf naar een verzorgingshuis, daar peinzen ze niet over. De traplift in huis is een gemak voor beiden. „Daar ge nieten we alletwee van. En ik kan er heel makkelijk het wasgoed mee naar boven sturen." Zaterdag vieren ze hun bruiloftsjubileum met hun zoon en schoondochter, hun drie kleinkinderen met aan hang en hun drie achterkleinkinde ren bij De Meerkoet. „Dat is onze vaste plek voor familiefeesten." door de Adriana (achter). Deze zomer keert de Harpoen terug. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - In Borsele, Goes en Reimerswaal zijn op de eerste dag van verstrekking zo'n 166 jo- diumtabletten uitgereikt. In Borsele waren gisteren aan het einde van de middag 150 tabletten uitgedeeld. „Ze zijn dus in trek", zei een gemeentewoordvoerster. Haar collega in Reimerswaal sloeg van dat aantal steil achterover. „Hier zijn er nog maar drie opge haald, terwijl wij toch onder de rook van de kerncentrale in Doel zitten." In Goes stond de teller op dertien. „Het loopt hier dus zeker geen storm", aldus de Goese ge meentewoordvoerster. Daarbij moet worden aangetekend dat zo wel in Reimerswaal als in Goes (behalve in 's-Heer Arendskerke) de inwoners nog via informatieru brieken en brieven moeten wor den geïnformeerd. De pillen bie den bescherming als er radioactie ve straling vrijkomt in de kerncen trale in Borssele of Doel. Ze wor den uitgedeeld in gemeenten die in een straal van tien (Borssele) of twintig kilometer (Doel) van een kerncentrale wonen. r ROKOVAASTEN'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49