Groninger geeft pontje land 18 Sing-in moet popkoor nieuwe leden opleveren WD in Borsele is weer bij zinnen, maar blijft erg teleurgesteld Jay Minor en de Mannenbroeders Gestaltpraktijk begint therapie in Kats Loopbaanadviseur over plezierig werken Alliance heeft lezing over kaasreclame Proeverij van dagelijks brood in Nicolaaskerk YERSEKE-GORISHOEK Fiets-/voetveer keert terug na inzet van Thoolse dinsdag 16 maart 2010 kloetinge Jay Minor en de band De Mannen broeders geven vandaag, dinsdag, een concert bij Emergis in Kloetin- ge. De Mannenbroeders is ge vormd door Zeeuws-Vlaamse Emergismedewerkers. Zij spelen akoestisch Zeeuws-Vlaamse folk. Jay Minor (17) won als zanger en liedjesschrijver in 2008 de talenten- prijs van De Zeeuwse Belofte. Aan vang 19.30 uur, toegang is gratis. kats Michaëla Schijve is een praktijk voor Gestaltherapie, muziekthera pie en Zen-meditatie begonnen in de Dorpsstraat in Kats. Ze noemt haar praktijk Gestaltpraktijk Zee land. Gestalttherapie is een metho de om persoonlijke problemen aan te pakken. Schijve zet muziekthera pie in bij autistische aanleg en trau maverwerking en is ervaringsdes kundige bij darmklachten. www.pzc.nl STELLING Reageer: De jongerenontmoetings- plek moet van de Zuidzaksedijk in Heinkenszand worden verwijderd. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES Loopbaanadviseur Conny Verpalen geeft morgen een lezing over ple zier in je werk in de bibliotheek in Goes. Zij vertelt op welke manie ren een werknemer grip krijgt en houdt op de omstandigheden in zijn werk. Verpalen duidt welke signalen op ontevredenheid en dreigende overspannenheid wij zen en wat daarmee te doen. Aan vang 18.30 uur, toegang 3,50 euro. goes' De Alliance Fran^aise Coeur de Zé- lande geeft donderdag een lezing over de Nederlandse kaascampag ne in Frankrijk met de slogan 'Ne derland, het andere kaasland'. In Frankrijk worden meer soorten kaas gemaakt dan er dagen in het jaar zijn, stelt spreker M. Pierre Burlaud over over Frankrijk als voornaamste 'kaasland' ter wereld. Goederenloods in Goes, 20.00 uur. kortgene Middenin de Vastentijd attendeert de gemeente van de Nicolaaskerk in Kortgene op het thema 'dage lijks brood'. In de kerk aan de Dorpsstraat is woensdag een infor matie- en proefavond met Annet Versluijs van 'De kleine Deugniet', winkel in biologische en duurza me producten en streekproducten. Onder de titel 'Wijze(r) Voeding' vertelt ze over de verschillende ma nieren waarop je tegen je dagelijk se voeding kunt aankijken. Er zijn voorbeelden te proeven. Aanvang 20.00 uur, toegang is vrij. GOES - Het Goese popkoor Flash back houdt op woensdag 24 maart een sing-in om nieuwe leden te werven. Vooral mannen zijn ge wenst. Flashback, dat sinds ruim twee jaar in Goes actief is, werkt mo menteel aan de nieuwe show die op 1 oktober in De Mythe in Goes wordt opgevoerd. Hoewel het koor met een kleine vijftig leden tame lijk groot is te noemen, is uitbrei ding met het oog op de nieuwe show gewenst. Net als vele andere gemengde koren kampt ook Flash back met een tekort aan mannen. Door middel van een sing-in hoopt het koor er een aantal over de streep te trekken. Overigens zijn ook vrouwen gewoon wel- x A. "1/ J". I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erki rkend BORG 8ev«lHgtnq$badnjt rkend Branddetactiitbedrlfl MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.colijnbv.nl door Rob Paardekam Veel fietsers stonden afge lopen zomer voor niets bij het haventje van Go- rishoek. Ze dachten er met het pontje over te kunnen ste- ken naar Yerseke, maar kwamen van een koude kermis thuis. „Als Thoolse recreatieondernemers baalden wij van die situatie", stelt Jeroen Knols van camping De Pluimpot bij Scherpenisse. „Daar om hebben we het initiatief geno men om het pontje terug te laten keren. Dat is gelukt. Vanaf mei vaart hij weer." Tot in augustus 2008 zette de Adriana fietsers en voetgangers over tussen Yerseke en Gorishoek. In die maand liep het schip echter forse schade op bij de afvaart aan Thoolse zijde. De exploitanten wei gerden het haventje nog langer aan te doen. Het gevolg was dat toeristen de rest van die zomer én in 2009 geen oversteek meer kon den maken. De gezamenlijke Thoolse camping houders vinden dat het pontje niet mag ontbreken in het toeris tische aanbod. Ze hebben eerst ge keken of ze zelf een boot konden aanschaffen om een veerdienst mee op te zetten, maar daar zaten te veel haken en ogen aan. „Toen zijn we iemand gaari zoeken", zegt Jeroen Knols van De Pluimpot. „We stuitten al snel op Germen Harmsen. Hij had De Harpoen ge kocht. Dat schip heeft in het verle den al dienst gedaan als pontje tus sen Yerseke en Gorishoek." Harmsen, een Groninger, reageer de niet meteen dolenthousiast. Hij had De Harpoen helemaal niet ge kocht om er een veerdienst mee te beginnen. Hij wilde er een leuk woonbootje van maken. Na een paar nachtjes slapen, besloot hij toch in te gaan op het verzoek van de Thoolse campinghouders om mensen over te gaan zetten. „Het is een enorme uitdaging", stelt hij. kom. Iedereen tussen de 18 en 50 jaar mag meedoen. Tijdens de sing-in treedt Flash back ongeveer drie kwartier op en daarna wordt er een nummer inge studeerd met de bezoekers, zodat deze meteen een idee krijgen hoe het er aan toegaat bij een repetitie. Het koor staat onder leiding van de in de regio bekende dirigent Léon Bours. De sing-in is op woensdag 24 maart 2010, aanvang 20.00 uur, in loop vanaf 19.45 uur, en vindt plaats in het Edudelta College, Sta tionspark 39 in Goes. Meer informatie over het koor en het (nieuwe) repertoire is te vin den op de website www.flash- back-goes.nl. De Harpoen (vooraan) op een foto uit 2005. Kort erna werd hij, als pontje tussen Yerseke en Gorishoek, vervangen door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De emoties zijn wat bedaard, het gemoed van de Borselse WD-voorman Roel Boek- holt is getemperd. Maar dat neemt niet weg dat het een gigantische te leurstelling blijft dat zijn partij door het CDA en SGP-Christen- unie aan de kant is gezet. Boekholt gaf direct na de uitslag van de gemeenteraadsverkiezin gen al aan (zijn partij ging van een naar twee zetels) dat hij graag op nieuw met de christelijke partijen in zee wilde. Hij zag ook geen an dere optie. Boekholt: „En na de be sprekingen vorige week maandag dacht ik al helemaal: dit is kat in het bakkie. Des te vreemder vond ik de mededeling dinsdag dat de PvdA was uitgekozen. Dat het CDA ook een linkse stroming had, wist ik. Maar dat SGP-Christen- unie zo draait, stelt mij erg teleur." Boekholt wilde daags na de coali tievorming niet reageren, omdat hij weieens 'verkeerde dingen' zou kunnen zeggen. Formateur Marga Vermue (CDA) verklaarde dat zij in tijden van eco nomische malaise streefde naar een zo breed mogelijke coalitie. Dat was de reden om niet met de VVD verder te gaan. Boekholt ver moedt dat ook het besluit van WD'er Mart de Bruijne om zich niet opnieuw beschikbaar te stel len als wethouder een rol speelt. „Dat bericht kwam, twee maan den voor de verkiezing, op een on handig moment. Het zorgde voor onrust. En dat vertaalt zich bijvoor beeld in de uitslag. Juist in 's-Gra- venpolder, de woonplaats van De Bruijne, verloren we stemmen. In de gemeentepolitiek draait heel veel om mensen. Mede daarom hadden wij drie wethouders-kan didaten. Ik wilde per se voorko men dat wij, net als het CDA twaalf jaar geleden, geen gespreks partner zouden zijn vanwege onze wethouderskandidaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48