PZCI 17 Goes-West wil loopbrug niet kwijt Vrouw overlijdt door koolmonoxide Archeoloog 18 en 19 20 en 21 ROUTE NAAR CENTRUM Gemeente is van plan 'tijdelijke' brug te verkopen; wijk krijgt later definitieve brug almanak Dl. Dinsdag 16 maart 2010 Groninger geeft pontje Gorishoek-Yerseke een tweede leven Aquarellen uit Zeeuws Platenboek onder de hamer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil de tijdelijke fiets- en voetgangersbrug over de westvest verkopen, maar bewoners van de wijk Goes-West pleiten voor behoud van de snelle verbinding. „Een flink aantal inwo ners van Goes-West zou het een lief ding waard zijn als de brug blijft", zegt Peter Janssens van de steungroep Goes-West- Noord. „De brug ligt niemand in de weg en wij, wijkbewoners, vinden het een gemakkelijke route naar de binnenstad. We hoeven niet om te lopen", zegt Janssens, die van be woners uit verschillende straten hoort dat de loopbrug behouden moet blijven. De drijvende brug is in 2006 aange legd met het oog op de bouw van de parkeergarage aan de Westwal. Winkeliers drongen aan op een al ternatief parkeerterrein, want ten tijde van dat karwei werd het aan tal vakken op Kolveniershof en Bleekveld gereduceerd tot zestig. De gemeente vond dat alternatie ve terrein aan de Rommerswa- lestraat in Goes-West, op de kavel waar het nieuwe pand van Stich ting Zuidwester komt. Daar wer den ruim honderd nieuwe parkeer vakken aangelegd. Om een snelle looproute naar de Kolveniershof te scheppen, kwam er tevens een tij delijke brug over de westvest. In december ging de parkeergara ge open en hief de gemeente ver volgens het tijdelijke parkeerter rein op. De brug is inmiddels afge sloten, mede met het oog op de verkeerslichten die zijn geplaatst bij de entree van de parkeergarage en de tijdelijke inrichting van het kruispunt bij de Kolveniershof Zo is de zebra, waar de brug precies op aansloot, opgeheven. De brug (kosten bijna 100.000 eu ro) kan nu worden verkocht, zegt wethouder Rinus Dieleman. „Dan levert-ie nog wat op. Bovendien is er slechts tijdelijk ontheffing ver leend voor de brug." Peter Janssen vindt het echter zon de als de brug verdwijnt. Hij wijst erop dat het Masterplan Goes- West, waarin de gemeente aan geeft hoe ze de openbare ruimte opnieuw wil inrichten, rept van een fiets-looproute van de huidige brug tot aan Nieuw-West. „Daar sluit die brug toch perfect op aan? Ik zou zeggen: laten liggen." Dat is echter niet de bedoeling, rea geert wethouder Dieleman. „Het klopt wel dat de gemeente in West een groene as wil maken, met daarin een oost-west-route voor fietsers en voetgangers. Die as komt ook uit bij de vest. Daar zal de gemeente op termijn een de finitieve vaste brug leggen." De gemeente Goes wil de brug over de Westvest verkopen, nu het tijdelijke parkeerterrein aan de Rommerswalestraat in Goes-West is opgeheven. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl GOES - Een 29-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond rond half zeven dood aangetroffen in een woning aan de Ossenhoofd- straat in Goes. De politie vond het lichaam na een melding van een getuige dat er een dode hond in het huis zou liggen. In het huis vonden de agenten naast de dode hond het stoffelijk overschot van de vrouw. Onder zoek geeft aan dat zij mogelijk is overleden door koolmonoxidever- giftiging. De vrouw woonde tijdelijk in bij een Goesenaar. Die was op het mo ment van het ongeval niet thuis. Medewerkers van de brandweer maten ter plekke een koolmonoxi- degehalte dat vele malen hoger was dan mensen en dieren kun nen verdragen. In het Nederlands Forensisch Instituut wordt aan de hand van een bloedonderzoek na gegaan hoeveel koolmonoxide de vrouw precies heeft binnengekre gen. De exacte oorzaak van haar overlijden moet nog worden vast gesteld, maar de politie sluit een misdrijf uit. Vooralsnog wordt uitgegaan van een ongeluk. Als er in de buurt archeologische op gravingen plaatsvindengaat die Middelburger altijd een kijkje ne men. Is het niet voor zijn werk als verslaggeverdan wel voor zijn ple zier. Archeologie was ooit zijn grote liefde. Tot de middelbare school roet in het eten gooide. Voor de exacte vakken haalde hij vette onvoldoen des, met een negatief studieadvies tot gevolg. „Stom dat ik daarnaar heb geluisterd", klaagde hij tegenover een collega. „Elke archeoloog die ik nu spreek, zegt dat je die vakken niet nodig hebt." Zijn collega voelde met hem mee, want ook hij wilde ooit ar cheoloog worden. „Dat zit in de fami lie, in de aarde wroeten. Mijn broer tje wilde stratenmaker worden. Die werkt nu bij Rijkswaterstaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47