22 eland Pure C klaar Demente oudere is Goesenaar wil niet terug naar cel Laatste schakel A4-Zuid in inspraak SERGIO HERMAN Driesterrenchef opent nieuwe 0* m generdti§3i dinsdag 16 maart 2010 DEN HAAG - Een wegens vrouwhan- del veroordeelde inwoner van Goes wil niet terug naar de gevan genis. De man vindt dat hij al te lang heeft gezeten. In kort geding bij de Haagse rechtbank probeerde advocaat A. Sol gisteren te voorko men dat de Goesenaar nog 22 da gen terug moet naar de cel omdat hij een werkstraf niet goed heeft uitgevoerd. De Goesenaar kwam op 2 februari van dit jaar op vrije voeten nadat de Hoge Raad de straf voor de vrouwenhandel vaststelde op 34 maanden. Volgens het rekenwerk van advo caat Sol betekent de uitspraak dat de man met aftrek van een derde deel van de straf 696 dagen moet zitten. Hij heeft echter al 721 dagen vastgezeten. Dat zou betekenen dat hij de 22 dagen van een veroor deling wegens heling al heeftt on dergaan. Het ministerie van justitie staat echter op het standpunt dat onder linge verrekening van straften niet mogelijk is. De kort gedingrechter laat volgen de week dinsdag weten of de Goe senaar al dan niet terug moet naar de cel om de 22 dagen uit te zitten. STEENBERGEN - Over drie jaar moet de laatste ontbrekende schakel in de autosnelweg tussen Dinteloord en Bergen op Zoom gereed zijn. Deze weg is voor Zeeland van be lang als alternatieve - en snellere - verbinding voor doorgaand vracht verkeer op de noord-zuidroute. De weg door West-Brabant wordt tegenwoordig als A4-Zuid aange duid. Vroeger was sprake van de Zoomweg-Noord. De betekenis voor Zeeland blijft: doorgaand vrachtverkeer tussen de Randstad en Vlaanderen een alternatief bie den voor de route dwars door Zee land. Dit belang wordt zo groot ge acht dat zelfs 1 miljoen Zeeuwse euro's voor deze weg op Brabants grondgebied zijn uitgetrokken. Het is lang wachten geweest op uit voering van de laatste schakel in de weg, het gedeelte om Steenber gen. Over het traject Dinteloord- door Karlijn de Splenter Bergen op Zoom is in Brabant veel gekissebist. Vandaag komt einde lijk het plan in de'inspraak waarin alle betrokken partijen elkaar heb ben gevonden. Na de zomer wordt het zogenaamde tracébesluit vast gesteld. Medio 2013 moet de westelijke vierbaansverbinding tussen de Randstad en Vlaanderen - en meer in het bijzonder tussen Rot terdam en Antwerpen - klaar zijn. Niet te moeilijk, gewoon gezellig.' Zo omschrijft topkok Sergio Herman zijn nieuwe zaak Pure C in Cadzand. Het restaurant en de loungebar zijn gevestigd in het al bestaande Strandhotel aan de boulevard, met uitzicht op de dui nen en zee. Dat Herman juist voor deze plek heeft gekozen is niet verrassend. „Cadzand is een dorp waar ik zelf heel graag kom. Het heeft een prachtige natuur en ik heb mooie herinneringen aan deze plek." Her man is vooral bekend om zijn res taurant in Sluis, Oud Sluis. Een tweede zaak beginnen in Zeeuws- Vlaanderen is voor hem een be wuste keuze geweest. „Zeeuws- Vlaanderen zit echt in mijn hart. En vanuit Sluis kan ik het goed aansturen, omdat het hier dichtbij is." Herman is namelijk zelf niet vaak in zijn nieuwe zaak te vin den, maar dat betekent niet dat het eten minder kwaliteit heeft. „De gerechten bevatten echt mijn smaak en gedachten." De menu's bevatten vooral Zeeuw se invloeden. Herman werkt met veel vis zoals mosselen, oesters en paling, aangevuld met biologische groenten. „Het is eigenlijk een tri buut aan mijn vader. Ik heb zijn ge rechten in een nieuw jasje gesto ken." De gerechten zijn overigens niet te vergelijken met die van Oud Sluis. „Het idee van Pure C is dat de mensen die hier komen samen de gerechten delen. Dat schept sfeer en geeft een stukje gezelligheid." Ook de prijzen zijn anders dan het driesterrenrestaurant, waar de kos ten al gauw oplopen tot 130 euro. „We hebben menu's van 35 euro en van 48 euro. Het was mijn doel om iedereen mijn eten te kunnen laten proeven." Een heel ander concept dus dan wat men van Herman gewend is en dat was ook zijn bedoeling. „Ik vroeg mezelf af: waar ga ik graag met mijn vrouw en kinderen heen als ik vrij ben? Ergens waar je lek ker relaxed kan zitten en een lek ker hapje kan eten." Het restaurant en de bar zijn zo in gericht dat het echt een plek is waar je ontspannen kunt eten. Sergio Herman: „De gerechten be vatten echt mijn smaak en gedach ten." Door de grote ramen is de ruimte erg licht. En omdat er gekozen is voor de kleuren wit en bruin, komt het geheel erg natuurlijk over. Het uitzicht op zee maakt het plaatje helemaal af. Op het terras buiten staan houten door Nadia Berkelder Lekker rustig aan is zo on geveer het slechtste wat je voor jezelf kunt doen na je pensionering. Want hoe minder je doet, hoe harder je hersenen ach teruitgaan. Eric Scherder, hoogleraar klinische neuropsychologie aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam pleit voor meer beweging. Voor iedereen, maar voor ouderen in het bijzon der. Want het sterke vermoeden bestaat dat mensen die meer bewe gen een kleinere kans hebben om dement te worden. Bovendien heeft beweging een gunstige in vloed op mensen die al demente rend zijn. Verpleeghuizen moeten hun bewoners meer stimuleren en ze niet de hele dag in een stoel la- 1 ten zitten, vindt Scherder. „Het is aangetoond dat bewegen een positief effect heeft op intellec tuele zaken", zegt Scherder. „Op zaken als organiseren en proble men oplossen en op het geheugen. Daarom moet je ervoor zorgen dat je zo actief mogelijk blijft. Je moet je brein voeden, aan de gang hou den. Dat kan door je hersenen aan het werk te houden, maar ook door te bewegen. Als je dat niet doet, zakt de boel in elkaar." Maar demente ouderen, hebben vaak meer problemen: ze gaan li chamelijk achteruit, of zijn in de Dongel nu voor €50,- kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42