261 sport Van de Bunt: 'Vancouver blijft in roes' Wm PZC Marjorie van de Bunt maakte als Zeeuwse furore in Nagano en Salt Lake City. Nu woont ze in Noorwegen. Reuzenslalom Van der Klooster ruim 50 korting voor abonnees Doe mee met 50% korting de Golfclinic! dinsdag 16 maart 2010 PARALYMPISCHE WINTERSPELEN 3 Van haar tien medailles won Marjo rie van de Bunt er drie op de biat- lon: twee gouden en één bronzen. Zitskiër Kees-Jan van der Klooster uit Vlissingen komt van avond in actie op de reuzenslalom. De eerste run begint om 21.00 uur Nederlandse tijdde tweede run om 22.30 uur. Via www.paralympicsport.tv en op Eurosport zijn de wedstrijden te volgen. door Roeland van Vliet PORSGRUNN - Vraag Marjorie van de Bunt (41) maar eens naar haar WK-prestaties. Wedden dat de voormalige inwoonster van Ter- neuzen die niet één-twee-drie kan oplepelen. Maar van haar drie deel names aan de Paralympische Win terspelen weet ze nog alles. „Dat zijn toch de belangrijkste toer nooien, hè", zegt ze. „En er wordt door het organiserende land nog zoveel omheen gedaan. Ik was elke keer weer onder de indruk." De biatlete en langlaufster, sinds haar vijftiende gehandicapt aan haar linkerarm, is Neerlands beste paralympiër ooit en de enige die op het podium stond bij de winter editie van de Paralympics. Ze ver gaarde liefst tien medailles: één keer goud en drie keer brons in 1994 in Lillehammer, één keer zil ver en één keer brons in 1998 in Nagano en één keer goud en drie keer zilver in 2002 in Salt Lake Ci ty. Na het evenement in de Vere nigde Staten werd ze benoemd tot Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Van de Bunt is geen echte Zeeuw se. Ze woonde vanaf 1997 wel vijf jaar in Terneuzen, toen haar man Rob in Sluiskil bij de kunstmestfe- briek Yara werkte. Als ingezetene van Zeeland deed de aangepast sportster mee in Nagano en Salt Lake City. Nog altijd voelt ze zich verwant met de provincie. „We ko men vast nog wel eens terug." Tegenwoordig woont Van de Bunt met haar man en drie kinderen in Noorwegen. In Porsgrunn, zo'n 150 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Oslo. „Ook hier zit Yara, een van origine Noors be drijf', verklaart ze. „We zitten hier nu anderhalfjaar. Daarvoor woon den we vijf jaar in Qatar, ook voor het werk van mijn man." Het is de tweede keer dat Van de Bunt in Noorwegen woont. Ze ver bleef er vijftien jaar geleden ook al een tijdje. Om te langlaufen. „Ik kon daar lekker trainen. Daarnaast werkte ik in de gezondheidszorg. Dat doe ik nu weer." Het doet haar deugd dat er weer ie mand voor Nederland aan de Para lympisch Winterspelen meedoet en helemaal dat dat een Zeeuw is. „Ik ken Kees-Jan van der Klooster niet, maar ik weet dat hij wel al een tijd bezig is om hogerop te ko men." Wel vindt ze het jammer dat hij maar in z'n eentje gaat. „Ik was altijd met een groepje deelne mers. )e had toen Arnold Polder man uit Axel, die ook langlaufte, en een paar staande skiërs die één been misten." Van de Bunt zou graag zien dat NOCNSF wat coulanter is voor de aangepaste sporters. „Misschien moet je bij de wintereditie wel zeg gen: meedoen is belangrijker dan winnen. Ik zeg niet dat Nederland toeristen moet sturen, maar de ei sen zijn nu wel heel hoog. Ze wil len nu alleen medaillekandidaten afvaardigen." Als het aan Van de Bunt ligt, stuurt Nederland in 2014 onder meer een team ijssleehockeyers naar Sotsji. In Noorwegen is de aangepaste variant van ijshockey populair en worden duels zelfs op televisie uitgezonden. „In Neder land zijn er maar weinig beoefe naars. De sport zou aan populari In Salt Lake City (2002) beleefde Marjorie van de Bunt haar succesvolste Paralympics. Ze won één keer goud en drie keer zilver. foto John G. Mabanglo teit moeten winnen. Daar moet men mee aan de slag." In Nederland staan de Paralym pics niet echt in de belangstelling. Maar in het gastland wordt er geen onderscheid gemaakt tussen valide en invalide sporters, weet Van de Bunt. „De organiserende landen vinden het prachtig dat de paralympiërs twee weken na de ge wone Spelen hun toernooi heb ben. Ze hebben het zó mooi gehad tijdens die twee weken, dat ze dat graag nog eens willen herbeleven. Door de Paralympics blijven ze nog even in die roes en kunnen ze nog langer van mooie sport genie ten. In Canada zal dat ook zo zijn." ABONNEE VOORDEEL Golfclinic in Middelburg Abonnees kunnen nu heel voordelig kennis maken met de golfsport in Middelburg op een splinternieuwe baan van BurgGolf. U krijgt een golfles met uitleg over de basisbeginselen. Alles wat u nodig heeft om te golfen is aanwezig. De clinics worden gegeven op woensdag 7 april van 15.00 tot 17.00 of vrijdag 9 april van 17.00 tot 19.00 of zaterdag 10 april van 15.00 tot 17.00. De normale prijs bedraagt 55,- p.p. Voor abonnees slechts 25,- p.p. Inclusief: - een golfles van een PGA professional met uitleg over de basisbeginselen - wedstrijd op de par-3 baan - ontvangst met koffie en een lekkernij - gebruik van een golfset - na afloop een prijsuitreiking. Voor meer informatie over BurgGolf Middelburg: www.burggolf.nl Het adres is: Paukenweg 1, 4337 WH Middelburg, tel. 0900-BurgGolf (0900-28744653). Uitsluitend aanmelden via: middelburg@burggolf.nl Wees er snel bij want vol vol!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28