Dunya zoekt met spoed ander pand Groninger geeft pontje Positief resultaat schap 201 zeeland Partijen wijzen plaats in college met LPM niet af Popkoor zoekt leden YERSEKE-CORISHOEK Fiets-/voetveer keert terug na inzet van Thoolse dinsdag 16 maart 2010 door Rob Paardekam door Miriam van den Broek vlissingen - De drijvende krach ten achter vrouwenorganisatie Stichting Dunya in Vlissingen zijn zeer teleurgesteld in welzijnswet houder Frans Prins. Voor de derde keer op rij heeft de wethouder zijn afspraak om te praten over huisves ting, afgezegd. En dat komt op dit moment ont zettend slecht uit. Want de tijd dringt voor Barbara Puskaric en lanny Berg van Stichting Dunya. Op 1 april moet de stichting ver trokken zijn uit het pand aan de Bonedijkestraat 50. Een ander on derkomen is nog niet gevonden. „We wilden daar met de wethou der over praten. Maar hij laat via zijn secretaresse weten dat hij het liever doorschuift naar de volgen de welzijnswethouder. Maar dan is het voor ons al te laat. Waar moe ten we dan heen met onze taalles sen, kinderochtenden en inloop- uren? Wekelijks komen hier hon derd mensen. Het loopt nu net zo lekker. We hebben zelfs de Vlis- singse vrijwilligersprijs gewonnen. En moeten we nu dan zomaar stoppen? Ik zeg je eerlijk: we had den een hoge pet op van Frans Prins, maar nu zijn we echt boos. Hij heeft ons mooi laten zitten." Het pand waar Dunya sinds okto- ber 2007 zit, wordt binnenkort ge sloopt. „We huren het voor het symbolische bedrag van dertig eu ro van l'Escaut. De gemeente heeft ons een ander pand aangeboden maar daar moeten we 825 euro per maand betalen. Dat geld hebben we helemaal niet. Zelf hebben we wel een idee en daar wilden we met Prins over praten. Maar ja, dan moet hij wel komen." Volgens Frans Prins moet er inder daad gepraat worden over huisves ting en over subsidie daarvoor. „Maar als demissionair wethouder kan ik daar geen toezeggingen over doen. Wel zal ik er voor zor gen dat de stichting niet op straat komt te staan. We zullen kijken of ze nog een beetje langer in hun pand kunnen blijven of dat ze er gens anders tijdelijk onderdak kun nen vinden. Ik begrijp hun onrust, maar de soep wordt niet zo heet gegeten als die wordt opgediend. En over het afzeggen van de afspra ken: een wethouder is ook wel eens ziek." door Theo Ciele middelburg - Het feit dat PvdA, CDA en LPM er vertrouwen in hebben 'om er samen uit te ko men' is voor de SGP reden om van de besprekingen later deze week meer te maken dan een beleefd heidsbezoek. Fractievoorzitter Chris Dekker sprak donderdag nog openlijk zijn twijfel uit over samenwerking met de LPM. Een reden was het politie ke verleden van de voormannen Piet Kraan en Wim Steketee, die onder meerdere vlaggen in de raad hebben gezeten. De andere was de bestuurlijke onervarenheid van Ed de Graafj kandidaat-wethouder van de LPM. Dekker vindt het nog altijd terecht dat hij die opmerkin gen plaatste, maar voegt daar aan toe dat er sinds dit weekeinde wel wat veranderd is: „Het gegeven is dat de twee grootste partijen zeg gen er vertrouwen in te hebben. Daar kun je moeilijk omheen." WD-fractievoorzitter Chris Sim XSS8tigt8&S!63tlt goes - Het Goese popkoor Flash back houdt op woensdag 24 maart een sing-in om nieuwe leden te werven. Vooral mannen zijn ge wenst. Flashback, dat sinds ruim twee jaar in Goes actief is, werkt momenteel aan de nieuwe show die op 1 oktober in De Mythe in Goes wordt opgevoerd. Hoewel het koor met een kleine vijftig le den tamelijk groot is te noemen, is uitbreiding met het oog op de nieuwe show gewenst. Tijdens de sing-in treedt Flash back ongeveer drie kwartier op en daarna wordt er een nummer inge studeerd met de bezoekers, zodat deze meteen een idee krijgen hoe het er aan toegaat bij een repetitie. Het koor 'staat onder leiding van de in de regio bekende dirigent Léon Bours. De sing-in is op woensdag 24 maart 2010, aanvang 20.00 uur, in loop vanaf 19.45 uur, en vindt plaats in het Edudelta College, Sta tionspark 39 in Goes. www.flashback-goes.nl. Veel fietsers stonden afge lopen zomer voor niets bij het haventje van Go- rishoek. Ze dachten er met het pontje over te kunnen ste ken naar Yerseke, maar kwamen van een koude kermis thuis. „Als Thoolse recreatieondernemers baalden wij van die situatie", stelt Jeroen Knols van camping De Pluimpot bij Scherpenisse. „Daar om hebben we het initiatief geno men om het pontje terug te laten keren. Dat is gelukt. Vanaf mei vaart hij weer." Tot in augustus 2008 zette de Adriana fietsers en voetgangers over tussen Yerseke en Gorishoek. In die maand liep het schip echter forse schade op bij de afvaart aan Thoolse zijde. De exploitanten wei gerden het haventje nog langer aan te doen. Het gevolg was dat toeristen de rest van die zomer én in 2009 geen oversteek meer kon den maken. De gezamenlijke Thoolse camping houders vinden dat het pontje niet mag ontbreken in het toeris tische aanbod. Ze hebben eerst ge keken of ze zelf een boot konden aanschaffen om een veerdienst mee op te zetten, maar daar zaten te veel haken en ogen aan. „Toen zijn we iemand gaan zoeken", zegt Jeroen Knols van De Pluimpot. „We stuitten al snel op Germen Harmsen. Hij had De Harpoen ge kocht. Dat schip heeft in het verle den al dienst gedaan als pontje tus sen Yerseke en Gorishoek." Harmsen, een Groninger, reageer de niet meteen dolenthousiast. Hij had De Harpoen helemaal niet ge kocht om er een veerdienst mee te beginnen. Hij wilde er een leuk woonbootje van maken. Na een paar nachtjes slapen, besloot hij toch in te gaan op het verzoek van de Thoolse campinghouders om mensen over te gaan zetten. „Het is een enorme uitdaging", stelt hij. ons zegt dat gekozen is voor een open dialoog. Voor zijn partij zal de Kwaliteitsatlas, het door de raad goedgekeurde plan voor de toekomst, en financiële degelijk heid zeer zwaar wegen. GroenLinks vindt het logisch dat er serieus met de LPM wordt ge sproken. „In grootte is het de der de partij." Fractievoorzitter Luc Vandezande zet nog steeds in op een wethouderspost voor zijn par tij. Heikel punt is de locatie van de nieuwe schouwburg. GroenLinks wil niet dat het theater op het Mo lenwater komt zoals eerder is be sloten. De Christenunie wil in dit stadium niet de nadruk leggen op de vraag wie de wethouders gaan leveren. Fractievoorzitter Krijn Ha melink pleit voor een zo breed mo gelijk gedragen programma voor de komende raadsperiode. Donderdag en vrijdag praten de vier partijen één-op-één met Pv dA, CDA en LPM. Informateur Sas- kia Szarafinski is bij al die twaalf gesprekken aanwezig. De Harpoen (vooraan) op een foto uit 2005. Kort erna werd hij, als pontje tussen Yerseke en Gorishoek, vervangen door Eitlile Calon middelburg - De beide Zeeuwse waterschappen hebben over 2009 een positief resultaat van zes mil joen euro behaald. Waterschap Zeeuwse Eilanden vier miljoen, Zeeuws-Vlaanderen twee miljoen. Die bedragen worden benut om het grootste deel van de fusiekos- ten weg te werken. Die worden in totaal geraamd op negen miljoen. Na aftrek van die gedeeltelijke fu- siekosten komt het netto resultaat van waterschap Zeeuwse Eilanden uit op 1,2 miljoen positief Zeeuws-Vlaanderen boekte een te kort van één ton. Dat bedrag wordt gedekt uit de algemene re serves, zo maakten de dagelijks be stuurders Conny Almekinders (Zeeuws-Vlaanderen) en Jaap Hoekman gisteren bekend tijdens de presentatie in Middelburg van de jaarcijfers van de beide water schappen. De beide gezworenen verwachten dat de resterende fusiekosten dit jaar kunnen worden terugver diend, zodat die in 2011 niet meer op de nieuwe organisatie drukken. De waterschapslasten zullen dat jaar voor de Zeeuws-Vlamingen met vijftien procent afnemen en voor de inwoners van het gebied van Zeeuwse Eilanden 'niet tot nauwelijks stijgen', verzekerde Hoekman. In ieder geval zullen de fusiekosten niet worden doorbere kend in de waterschapslasten. De beide bestuurders zijn er ook van overtuigd dat het vanaf 2011 lukt om jaarlijks een fusievoordeel van zes miljoen euro te behalen, zoals ook is afgedwongen door de provincie. De zoutvoorraad van de beide wa terschappen is weer op voorraad. Ze willen allebei voor de komende winterperiode meer zout hebben om uit te strooien. De schappen zijn nog in overleg waar ze dat extra zout opslaan: bij de produ cent of bij de waterschappen zelf Hoekman liet weten dat hij vindt dat het opgeslagen moet worden bij de producent zodat de beide waterschappen geen extra kosten moeten maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22